X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Wyłączenia, czyli jak uniknąć braku odszkodowania
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Wybierając polisę na życie kierujemy się przede wszystkim wysokością składki, sumą ubezpieczenia oraz ilością zdarzeń objętych ubezpieczeniem. Zwracajmy jednak uwagę także na tzw. wyłączenia. Warto znać te zdarzenia, w wyniku których odszkodowanie nie przysługuje.

 

ubezpieczenia wyłączenia

 

    PORÓWNAJ POLISY NA ŻYCIE

 

Wyłączenia to sytuacje ujęte w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które uprawniają ubezpieczyciela do niewypłacenia osobom wskazanym w polisie zagwarantowanych w umowie świadczeń. Lista tych wyłączeń bywa długa i jedni ubezpieczyciele wymieniają ich więcej, inni zaś mniej. W jaki sposób uniknąć braku odszkodowania?

 

Po pierwsza: nie kłam

 

Najważniejszą podstawą do niewypłacenia środków przez ubezpieczyciela jest podanie przez ubezpieczonego nieprawdziwych informacji dotyczących oceny ryzyka. Tę zasadę stosują wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, dlatego pamiętajmy o mądrym przysłowiu, że kłamstwo ma krótkie nogi i nie próbujmy oszukać ubezpieczyciela podając nieprawdziwe informacje na temat stanu zdrowia nas lub członków najbliższej rodziny. Dotyczy to zwłaszcza chorób, na które umarli nasi krewni. Nie zatajajmy też, jeśli jesteśmy lub w jakimkolwiek okresie byliśmy leczeni psychiatrycznie lub chorowaliśmy na depresję. Jednym z częstych wyłączeń jest samobójstwo ubezpieczonego i nawet po upływie okresu karencji ubezpieczyciel może nie wypłacić naszym krewnym środków, jeśli do naszego samobójstwa przyczyniła się ukrywana choroba psychiczna.

 

Po drugie: ceń swoje życie

 

Kolejną zasada, która może pomóc nam w uniknięciu wyłączeń jest objęcie szczególną opieką naszego życia i zdrowia. Pewnych zdarzeń nie możemy uniknąć i po to się ubezpieczamy, ale zastanówmy się, czy chcemy uprawiać sporty ekstremalne nawet za cenę naszego życia? Sprawdźmy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które aktywności fizyczne ubezpieczyciel traktuje jako elementy wyłączenia i albo zaniechajmy alpinizmu lub amatorskich skoków na spadochronie, albo ubezpieczmy się dodatkowo na wypadek utraty życia w wyniku uprawiania tych dyscyplin. Podobnie jest z wyjazdami na tereny objęte działaniami wojennymi - omijajmy tereny objęte ryzykiem, pamiętajmy również, że udział w jednostkach terrorystycznych lub przestępczych, a nawet w rozruchach czy zamieszkach również jest objęty wyłączeniem.

 

Po trzecie: unikaj ryzykownych zachowań

 

Jeśli zdecydowaliśmy się zabezpieczyć los naszej rodziny, znaczy to, że zależy nam na naszych bliskich. Dlatego unikajmy ryzykownych zachowań, takich jak nadużywanie alkoholu i narkotyków lub przedawkowanie leków, nie wspominając o prowadzeniu pojazdu pod wpływem tych środków. Żaden ubezpieczyciel nie wypłaci naszej rodzinie odszkodowania, jeśli zginiemy w wypadku samochodowym lub nawet umrzemy na zawał, będąc w stanie upojenia alkoholowego. Równie ryzykownym zachowaniem jest przygodny seks, gdyż wielu ubezpieczycieli wyłączeniem obejmuje nosicielstwo wirusa HIV. Unikajmy też podróży nielicencjowanymi liniami lotniczymi, gdyż to równie popularne wyłączenia.

 

Jak widać wyłączeń jest sporo, a ich wnikliwa lektura powinna poprzedzić podpisanie przez nas polisy na życie każdego ubezpieczyciela. Mimo że niektórych zdarzeń nie jesteśmy w stanie przewidzieć, mamy wpływ na nasze życie i nasze zachowania.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl 

 

 

    NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA DLA CIEBIE

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.