X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

22 270 00 33

Blog ekspercki

Ubezpieczenie na życie dla studenta - Która oferta jest najlepsza?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Posiadanie ubezpieczenia na życie kojarzy się wyłącznie z osobami po 30-stce, które mają kredyt na mieszkanie, stałą pracę i kilkoro dzieci na utrzymaniu? To błędne myślenie, bo dopasowaną polisę do wieku może mieć zarówno dziecko, jak uczeń, student i dorosły, nawet w podeszłym wieku.

ubezpieczenia dla studenta

Osoba, która odpowiedzialnie traktuje swoje życie, powinna zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia bez względu na to, czy ma stałą pracę oraz w jakim jest wieku. Ubezpieczenie na życie jest dobrym rozwiązaniem również dla studentów.

 

Polisa na życie – co to właściwie jest?

W swojej podstawowej ofercie polisa na życie powinna chronić ubezpieczonego na wypadek śmierci. To właśnie zgon jest objęty ochroną, w związku z czym z jego tytułu wypłacane zostaje odszkodowanie osobie uposażonej (wskazanej w umowie lub osobie najbliższej, uprawnionej do dziedziczenia).

 

Ubezpieczenie na życie może jednak chronić w szerszym zakresie – od wypadków, złamań, pobytów w szpitalu, operacji chirurgicznych, poważnych zachorowań, urodzenia dziecka, śmierci bliskich osób, chorób nowotworowych czy wielu innych.

 

Po co nam ubezpieczenie? Odpowiedź jest prosta – by w trudnych życiowych sytuacjach otrzymać wsparcie finansowe. Posiadając dobrze rozbudowaną polisę, ubezpieczony otrzyma odszkodowanie, może dodatkowo również liczyć na pomoc innego rodzaju:

 • transport medyczny,
 • dofinansowanie do leków nierefundowanych,
 • wsparcie psychologa,
 • pomoc w zorganizowaniu potrzebnego sprzętu ortopedycznego lub rehabilitacyjnego,
 • dowóz leków przepisanych przez lekarza,
 • konsultacje u lekarza specjalisty.

 

Ubezpieczenie w dzisiejszych czasach jest zatem produktem wielofunkcyjnym, które może wspomóc nas w wielu trudnych sytuacjach, nie tylko finansowo. Takich rozwiązań warto szukać, ponieważ nie wiemy, kiedy taka pomoc może okazać się konieczna.

Ubezpieczenie dla studenta może być tanie

Dzisiaj studenci otrzymują pomoce socjalne, solidne wsparcie rodziców, a często sami pracują, by zdobyć cenne doświadczenie w przyszłej karierze zawodowej.

Nie zmienia to jednak faktu, że zakup ubezpieczenia na życie wymaga regularnych opłat, a życie studenckie rządzi się swoimi prawami – to ostatni moment na zawieranie nowych znajomości, spontaniczne, dalekie podróże, imprezy kulturalne oraz realizowanie swoich pasji. Studenci najczęściej nie mają jeszcze rodziny na utrzymaniu, nie spłacają kredytu, dzięki czemu swoje środki finansowe mogą traktować swobodnie.

 

Ta swoboda wpływa jednak na to, że ich ewentualny budżet na ubezpieczenie jest mocno okrojony. Nie musi to wcale przekreślać szansy na zakup polisy na życie.

 

Jeśli zależy nam na zakupie taniego ubezpieczenia, możemy z powodzeniem je znaleźć. Rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest dzisiaj pełen atrakcyjnych ofert w bardzo przystępnych cenach, należy jednak wiedzieć gdzie i jak ich szukać. Szczególnie że student to osoba młoda, a więc szansa na znalezienie polisy z niską składką z uwagi na wiek jest bardzo duża. W okresie studiowania ryzyko poważnego zachorowania czy śmierci nie jest jeszcze tak wysokie jak u osób starszych o dwa pokolenia, na co zwracają uwagę ubezpieczyciele przy konstruowaniu ofert.

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia na życie?

Taniego ubezpieczenia z pewnością nie znajdziemy na stronie konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlaczego? Ponieważ ubezpieczyciel przedstawia wyłącznie swoją ofertę. Tak samo dzieje się, gdy chcemy zrobić zakupy w galerii handlowej – na podstawie jednego sklepu nie jesteśmy w stanie ocenić, jakie promocje można znaleźć w innych sklepach.

 

Dlatego właśnie warto szukać ubezpieczenia na życie w miejscach, które zawierają wiele produktów różnych firm ubezpieczeniowych – dają one możliwość porównania ofert ze sobą i wybrania najtańszego produktu.

 

Taką stroną może być przede wszystkim strona prowadząca ranking ubezpieczeniowy. Znajdziemy tam informacje o wszystkich aktualnie dostępnych ofertach ubezpieczeń na życie. Dowiemy się, jaka oferta jest najlepiej oceniania przez specjalistów (również w kategorii ceny). Ranking daje możliwość porównania, z niego można dowiedzieć się o ofertach, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia.

 

Drugim ważnym sposobem na znalezienie dobrego i taniego ubezpieczenia na życie jest porównywarka ubezpieczeniowa.

 

Jest to narzędzie, opracowane przez specjalistów branży ubezpieczeniowej, którego zadaniem jest szybkie i sprawne przygotowanie oferty dla indywidualnych potrzeb konkretnego klienta. Jeśli zatem zależy nam na tanim ubezpieczeniu, o krótkiej lub długiej umowie, niskiej składce i ochronie np. od złamań i urazów, ponieważ trenujemy regularnie jakiś sport – warto skorzystać z porównywarki.

 

Wystarczy wypełnić krótką ankietę. Na jej podstawie przygotowywana jest specjalnie dopasowana do naszych potrzeb oferta. Następnie kontaktuje się z nami konsultant, którego zadaniem jest przedstawienie wybranych produktów – opowiedzenie o wszystkich plusach i minusach danej polisy. Konsultant ma również możliwość umówienia nas na spotkanie z agentem w celu podpisania umowy. Dzięki temu oszczędzamy więc nie tylko pieniądze, ale wiele cennego czasu, który poświęcilibyśmy na długie poszukiwania ubezpieczenia przez internet.

Jak zwiększyć zakres ochrony w ubezpieczeniu?

Dodatkowa ochrona jest niezwykle ważna. To ona zwiększa naszą szansę na otrzymanie odszkodowania. Student może ubezpieczyć się na różne okoliczności, w tym:

 • choroby,
 • operacje,
 • wypadki,
 • urazy,
 • kontuzje,
 • wstrząśnienie mózgu,
 • zdiagnozowanie nowotworu,
 • ukąszenie przez kleszcza,
 • pogryzienie przez zwierzę,
 • śmierć rodziców,
 • trwały uszczerbek na zdrowiu.

 

Umowa dodatkowa najczęściej podpisywana jest na rok czasu, co sprawia, że zbędnej ochrony nie musimy kontynuować w kolejnym roku.

 

Ochronę najlepiej dopasować do własnych potrzeb – jeśli np. studiujemy daleko od miejsca zamieszkania i często jeździmy w odwiedziny do rodziców – może przydać się rozszerzenie dotyczące wypadków. Z kolei, jeśli regularnie biegamy, chodzimy na siłownię lub uprawiamy inny sport – przydać się może umowa dotycząca kontuzji, wstrząśnienia mózgu czy złamań kości.

 

Nie warto inwestować w maksymalny zakres ochrony, który w sporej części może nas nie dotyczyć. Osoby, które nie planują dziecka w najbliższym czasie – nie muszą zakupywać rozszerzenia dotyczącego narodzin dziecka, będzie to bowiem zbędna dodatkowa opłata. Warto wybrać tylko te rozszerzenia, które są dla nas najbardziej potrzebne.

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Wolska 88

01-141 Warszawa

tel. 22 270 00 33

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.