X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Ubezpieczenie indywidualne – jak dopasować je do swoich potrzeb?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Niektórzy klienci, przeglądając morze ofert ubezpieczycieli, mają wrażenie, że żadna polisa nie jest tak naprawdę dla nich – albo czegoś brakuje, albo pewne elementy ochrony ubezpieczeniowej nie są im potrzebne. Czy można dostosować polisę do naszych wymagań, by pasowała jak ulał?

 

ubezpieczenie indywidualne

 

fot. pixabay.com

 

Indywidualne ubezpieczenie na życie tym różni się od ubezpieczenia grupowego, że może być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Ubezpieczonemu może np. nie zależeć na dodatkowym świadczeniu z okazji urodzenia dziecka. Podobnie jest z zakresem ryzyk, w przypadku których chcemy się ubezpieczyć w ramach umów dodatkowych. Co prawda ubezpieczenia grupowe często oferowane są w dwóch lub trzech w wariantach, ale różnią się one sumą ubezpieczenia i zakresem ochrony w ramach poszczególnych umów dodatkowych. Klientowi może jednak zależeć np. na szczególnie rozszerzonej ochronie w ramach ubezpieczenia od ciężkiej choroby, nawet kosztem ograniczenia ochrony ubezpieczeniowej np. od następstw nieszczęśliwych wypadków.

 

 

Zrób proste porównanie indywidualnych polis

 

 

Indywidualny wybór opcji

 

Tylko polisa indywidualna może uwzględnić tego typu specjalne życzenia. Może ona również zaoferować ubezpieczonemu pełną swobodę doboru sumy ubezpieczenia i umów dodatkowych (mających często dodatkowe warianty), a także objęcia ubezpieczeniem innych członków rodziny. Niektóre polisy indywidualne umożliwiają objęcie ochroną ubezpieczeniową nawet ponad 10 bliższych i dalszych członków naszej rodziny, co więcej – każda osoba objęta ubezpieczeniem może mieć inny zakres ochrony, a właściciel polisy może w dowolnym momencie zmienić liczbę tych osób. To wszystko sprawia, że polisa indywidualna jest bardziej elastyczna od polisy grupowej i umożliwia ubezpieczonemu dostosowywanie jej nie tylko do własnych potrzeb, ale również aktualnej sytuacji życiowej.

 

 

 

Wolność inwestowania

 

W odróżnieniu od polisy grupowej indywidualne ubezpieczenie na życie umożliwia pełną wolność inwestowania, oczywiście jeśli taki typ polisy wybraliśmy. W przypadku polis inwestycyjnych zapewnia ono klientowi samodzielny i świadomy wybór konkretnych funduszy inwestycyjnych, a wiele polis umożliwia dodatkowo alokację (a więc przeniesienie do innego funduszu) składki w dowolnym momencie, często za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego, działającego 24 godziny na dobę. Umożliwia również czasowe zawieszenie inwestycyjnej części składki. Oczywiście klient może, a nawet powinien skorzystać z pomocy doradców inwestycyjnych TFI, którzy pomagają w konstruowaniu portfela inwestycyjnego i wyborze określonej strategii inwestycyjnej, informując, jakim ryzykiem inwestycyjnym jest obarczony dany fundusz. Jednak w większości polis klient może albo wybrać już gotowy pakiet inwestycyjny, albo skonstruować i zarządzać nim samodzielnie. Jest to rzecz jasna opcja dla bardziej świadomych i obeznanych z inwestowaniem klientów, ale zapewnia im ona wolność, jakiej nigdy nie da ubezpieczenie grupowe.

 

 

 

Ubezpieczyć się grupowo czy indywidualnie?

 

Ostateczny wybór należy do klienta, a każda z polis ma swoje wady i zalety. Atuty indywidualnego ubezpieczenia na życie pokrótce omówiliśmy, warto jeszcze dodać, że większość polis grupowych ma charakter terminowy, a więc w momencie wygaśnięcia umowy lub zmiany czy utraty pracy klient zostaje pozbawiony ochrony ubezpieczeniowej. Atutami przemawiającymi na korzyść polis grupowych bywa jednak często cena, wynikająca z tego, że ryzyko ubezpieczeniowe rozkłada się na więcej osób objętych ubezpieczeniem oraz większy zakres ochrony, jaki polisa oferuje za konkretną wysokość składki.

 

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

 

Sprawdź bez ryzyka

 

 

 

 

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.