X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka 2016
Ocena: 3.31 - liczba głosów 32

Dziękujemy za oddanie głosu

O ubezpieczenie na urodzenie dziecka warto zatroszczyć się zawczasu. W czasie ciąży bowiem sprawa staje się bardziej skomplikowana, chociaż, na szczęście, nie beznadziejna.

 

Ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka 2016

 

Karencja jest okresem, w którym nie możesz korzystać ze świadczenia. Zazwyczaj taki „czas wyczekiwania” trwa od 8 do 12 miesięcy od podpisania umowy z ubezpieczycielem, chociaż zdarzają się karencje i dłuższe, i krótsze. Oznacza to, że spora część ofert ubezpieczeń nie jest dla Ciebie, jeśli szukasz czegoś już w trakcie ciąży – okres karencji zazwyczaj kończy się już po terminie porodu, co sprawia, iż wykupywanie tego typu zabezpieczeń jest po prostu bezsensowne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz zamiar z partnerem postarać się o nowego członka rodziny, będzie ubezpieczyć się kilka miesięcy przed planowaną ciążą.

 

Nie wszystko jednak stracone

 

Ubezpieczenie bez karencji na urodzenie dziecka możemy znaleźć np. w ubezpieczeniu grupowym w miejscu pracy, obejmujące zazwyczaj wszystkich pracowników. W takim wypadku najczęściej okres karencji i inne warunki świadczenia usług negocjowane są bezpośrednio pomiędzy pracodawcą a ubezpieczycielem. Często rezygnuje się wtedy z karencji lub ogranicza ją do 3 czy 6 miesięcy. Warto także pamiętać, że możesz skorzystać ze świadczeń pracowniczych swojego męża, gdyż wiele ubezpieczeń obejmuje wszystkich członków rodziny.
Powodem takiego, a nie innego traktowania świadczeń grupowych, jest tzw. zjawisko rozproszenia ryzyka. Duża liczba ubezpieczanych osób sprawia, iż świadczeniodawcy opłaca się ryzykować szybką wypłatę ubezpieczenia w niektórych przypadkach.

 

    Sprawdź oferty ubezpieczeń

 

Ubezpieczenia indywidualne

 

Jeśli jednak nie jesteś zatrudniona w zakładzie pracy, istnieją dwie dodatkowe opcje – indywidualne ubezpieczenia grupowe oraz dopłata do ubezpieczenia na życie. Opcja pierwsza jest, niestety, zwykle mało korzystna, ponieważ tego typu świadczenia opiewają zazwyczaj na dużo mniejszą kwotę niż w przypadku podobnych ubezpieczeń w miejscu pracy. Natomiast dopłata do istniejącego już ubezpieczenia na życie pozwala otrzymać w przypadku dziecka świadczenie w kwocie do 2000 zł, tutaj jednak także w grę wchodzi okres karencji – zazwyczaj jednak krótszy, niż w przypadku podpisywania nowej umowy.

 

Warto wykupić pakiet medyczny

 

Pakiet medyczny może być postrzegany jako ubezpieczenie bez karencji. Oznacza to, że możesz znacznie obniżyć koszty prowadzenia ciąży poprzez wykupienie takiego świadczenia, oferowanego zazwyczaj przez duże centra medyczne, jak Medicover czy LUX MED. Istnieje także możliwość wykupienia pakietu przez pośrednika, jak towarzystwo ubezpieczeniowe lub bank prowadzący współpracę z ubezpieczycielem. Taki pakiet obejmujący prowadzenie ciąży obejmuje usługi takie jak: wizyty ginekologiczne, USG płodu, w niektórych przypadkach nawet opiekę szpitalną. Tutaj wyjątkowo ważne jest sprawdzenie dokładnego zakresu usług, jakie oferuje ubezpieczyciel.

 

    Przejdź do kalkulatora ubezpieczeniowego

 

Co jako alternatywa?

 

Jeżeli nie stać cię na ubezpieczenie na urodzenie dziecka bez karencji 2016, istnieją inne sposoby zabezpieczenia okresu ciąży i porodu. Są polisy dla kobiet w ciąży, obejmujące szereg usług medycznych nie tylko w zakresie podstawowego prowadzenia ciąży, ale też dodatkowej diagnostyki, jak np. echo serca płodu. Część z nich obejmuje także świadczenia związane z samym porodem, jak wynajem sali, usługi położnicze czy nadzór ginekologiczny.

 

Kobietom w ciąży przysługuje także specjalne ubezpieczenie turystyczne, które zazwyczaj można wykupić do 32. tygodnia ciąży. Ciężarne jednak wliczane są do grupy podwyższonego ryzyka, składka w takim przypadku będzie więc nieco wyższa niż standardowa. Typowy zakres usług to zwrot części kwoty za pobyt ciężarnej w szpitalu w czasie wyjazdu lub całej kwoty w przypadku przedwczesnego porodu.

 

Czy warto ubezpieczać się w trakcie ciąży?

 

Ciąża zdecydowanie nie jest najlepszym momentem na podejmowanie decyzji o ubezpieczeniu. Ze względu na konieczność niemalże natychmiastowej wypłaty świadczeń oraz podwyższone ryzyko zdrowotne, ubezpieczyciele raczej stronią od tego typu zabiegów, zabezpieczając swoje interesy okresem karencji i innymi obostrzeniami. Dlatego też polisę na czas ciąży oraz porodu najlepiej wykupić dużo wcześniej. W razie braku innych opcji, zawsze pozostają także świadczenia państwowe, które co prawda nie obejmują tak wielu usług jak w przypadku ubezpieczeń prywatnych, ale są bardziej dostępne dla ciężarnych.

 

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

 

ubezpieczenie na życie

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.