X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Ubezpieczenia rodzinne na życie
Ocena: 3.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Warta jest jednym z największych graczy na krajowym rynku ubezpieczeń. Po niedawnym połączeniu z grupą Talanx towarzystwo znajduje się w czołówce ubezpieczycieli w zakresie polis na życie, turystycznych oraz mienia. Osoba zainteresowana ubezpieczeniem życiowym ma do wyboru polisę: ochronną lub ochronno-inwestycyjną.

 ubezpieczenie rodzinne na życie

Ubezpieczenie rodzinne to w ofercie większości Towarzystw jedna z najpopularniejszych rodzajów polis. Zasada działania takiego ubezpieczenia jest bardzo prosta i przejrzysta oraz opiera się na kilku wytycznych i wariantach:

 

 • ubezpieczony jest chroniony z polisy,
 • rodzina (współmałżonek, dzieci) mają zapewnione środki w przypadku śmierci, wypadku czy choroby głównego ubezpieczonego,
 • dzieci są chronione na wypadek śmierci, wypadku czy choroby obojga lub jednego z rodziców,
 • dzieci mogą dodatkowo liczyć (w zależności od wybranego pakietu) na posag zapewniający im finansowy start w dorosłość.

Kalkuluj składkę ubezpieczenia

 

Rodzinną polisę można zdobyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest wpisanie frazy ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl lub skorzystanie z profesjonalnych porównywarek ubezpieczeniowych dostępnych na stronie.

 

Polisa dla rodziny Warta

 

Oferta Warta dla Ciebie i Rodziny jest skierowana do osób, które szukają zabezpieczenia siebie oraz rodziny na wypadek różnych, nieprzewidzianych okoliczności życiowych. Konstrukcja polisy zapewnia klientom indywidualnym szeroki zakres ochrony, z którym można się było spotkać dotychczas wyłącznie w grupowych polisach pracowniczych, np. wypłata w momencie narodzin dziecka czy śmierci rodziców/teściów.

 

Ubezpieczenie obejmuje 50 różnych ryzyk mieszczących się w 10 różnych, dopasowanych pakietach pod względem możliwości finansowych oraz potrzeb samych zainteresowanych. Najwyższy wariant oferuje bardzo wysokie kwoty świadczeń – nawet 480 000 zł w przypadku zgonu  w wyniku wypadku komunikacyjnego przy pracy. Oprócz tego można wybrać spośród opcji obejmujących tylko życie i zdrowie lub kompleksowo zabezpieczających całą rodzinę.

 

Składka zaczyna się już od 33 zł miesięcznie, ale dopasowane i kompleksowe oferty to wydatek ok. 100 zł w skali miesiąca. Do posiadanej polisy można przypisać współmałżonka oraz potomstwo, co rozszerza zakres osobowy takiego ubezpieczenia.

 

Rodzaj wybranego wariantu wpływa oczywiście na wysokość składki:

 

1.Wariant podstawowy kosztuje od 33 zł miesięcznie. 

2.Najszerszy wariant zapewniający kompleksową ochronę dla całej rodziny (łącznie aż 50 ryzyk!) kosztuje od 63 do 128 zł miesięcznie. 

3.Wariant VIP z bardzo wysokimi kwotami świadczeń (nawet do 480 000 zł) można kupić od 195 zł do 350 zł miesięcznie.

 

W polisie Warta - Dla Ciebie i Rodziny z www.ubezpieczeniaonline.pl nie bierze się pod uwagę płci ani wieku ubezpieczonego. Liczy się tylko zakres wybranego ubezpieczenia, czyli liczba umów dodatkowych.

 

Ochrona dodatkowa Warta

Każda firma ubezpieczeniowa, w tym Warta, oferuje możliwość rozszerzenia pakietu podstawowego. Główną różnicą jest podniesienie kwoty odszkodowania, co wiąże się ze zwiększeniem składki lub naliczaniem składki oddzielnej.

Umowa dodatkowa polisy na życie może obejmować wymienione w OWU choroby, jak nowotwory złośliwe, zawał serca, stwardnienie rozsiane i inne. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość włączenia do ochrony małżonka i dziecka. Niektóre z towarzystw zapewniają wypłatę odszkodowania od razu po diagnozie, nie wymagając nawet faktur i rachunków za leczenie. Normą bywa także obowiązywanie polisy nawet po wypłacie sumy odszkodowania.

W produkcie Warta dla Ciebie i Rodziny ochrona zależy od wybranego wariantu. Gotowe pakiet zabezpieczają rodzinę na wypadek, gdyby głównemu ubezpieczonemu przydarzył się wypadek, choroba czy inne przykre zdarzenie zawarte w zakresie polisy. Świadczenie dotyczy również pobytu w szpitalu czy urodzeniu się dziecka.

Zakres dodatkowy może obejmować ochroną ubezpieczeniową życie rodziców, teściów, małżonków oraz dzieci. Jeśli ubezpieczony potrzebuje rozbudowanych opcji zdrowotnych takich jak wypłata środków finansowych w razie operacji oraz zachorowania dzieci, małżonka, a także ich pobytu w szpitalu z różnych przyczyn.

 

Wyłączenia odpowiedzialności Warta

 

Także w polisie rodzinnej ubezpieczyciele stosują zapis zwany wyłączeniem odpowiedzialności. Do głównych wyłączeń w przypadku produktu Warta dla Ciebie i Rodziny należą następujące przypadki:

 

 • samookaleczenia lub okaleczenia ubezpieczonego na własną prośbę, popełnienia lub usiłowania popełnienia samobójstwa przez ubezpieczonego w ciągu 2 lat od daty zawarcia umowy ubezpieczenia,
 • działań wojennych, stanu wojennego,
 • czynnego udziału ubezpieczonego w zamieszkach, rozruchach, aktach terroru,
 • skażenia jądrowego, chemicznego, biologicznego (w tym spowodowanego działaniem broni nuklearnej, chemicznej, biologicznej) bądź napromieniowania,
 • zgon małżonka, zgon dziecka oraz zgon noworodka powstałe w wyniku: samookaleczenia lub okaleczenia małżonka, dziecka na własną prośbę, popełnienia lub usiłowania popełnienia samobójstwa przez: małżonka, dziecko w ciągu 2 lat od daty zawarcia umowy
 • czynnego udziału małżonka, dziecka w zamieszkach, rozruchach, aktach terroru,
 • wystąpienia u małżonka, dziecka chorób lub zaburzeń psychicznych, zaburzeń zachowania, zaburzeń nerwicowych, leczenia uzależnień.

 

Podsumujmy - w zakres polisy na życie wchodzi od kilku do kilkunastu opcji modyfikowanych przez samego ubezpieczonego. Mogą to być np. zgon, zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zgon w wyniku udaru mózgu lub zawału serca, uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ciężkie zachorowanie (np. nowotwór, zawał, itp.), zgon rodziców lub teściów, pobyt w szpitalu, urodzenie dziecka.

 

Ubezpieczonym w przypadku Warta dla Ciebie i Rodziny może być osoba do 67 roku życia i w zależności od wieku przystąpienia do polisy opcjonalnie jest poddawana wymogowi wykonania dodatkowych badań na podstawie ankiety medycznej.

Kalkuluj składkę ubezpieczenia

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.