X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Przed czym chroni podstawowa polisa mieszkaniowa?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Cena ubezpieczenia nieruchomości wydaje się kusząco niska, za czym jednak kryją się ściśle określone warunki. Jednym z nich jest zakres ochrony, który w polisach za mniej niż 100 zł rocznie będzie stosunkowo wąski albo dotyczył tylko wybranych elementów konstrukcyjnych domu czy mieszkania.

 polisa mieszkaniowa

Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem warto pamiętać, że nieruchomość to dość skomplikowany obiekt składający się z murów, elementów stałych, wyposażenia (ruchomości), dachu, piwnicy, okien i drzwi. Polis mieszkaniowe są tak skonstruowane, by lokator miał wybór i ubezpieczył osobno te części nieruchomości, które jego zdaniem wydają się najbardziej narażone na zniszczenie czy kradzież.

Umowa podstawowa i dodatkowa

Produkt, jakim jest ubezpieczenie mieszkania, składa się z podstawy i rozszerzeń. Podstawa jest jedna, a dodatków najczęściej kilka, ale generalną zasadą jest możliwość wykupienia rozszerzenia do umowy podstawowej. Co prawda każdy następny dodatek wpływa na cenę składki, ale i tak jest to rozwiązanie finansowo korzystniejsze niż wykupywanie rozszerzeń w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych – wtedy trzeba by wejść w posiadanie jeszcze kilku umów podstawowych.

 

Oferta ubezpieczeń mieszkaniowych jest dość powtarzalna, więc w zakresie podstawowym znajdziemy przeważnie ochronę murów nieruchomości na wypadek zaistnienia wymienionych w umowie zdarzeń losowych. Czasem można spotkać się z oferowanym w cenie podstawy assistance czy zalaniem albo innym rodzajem promocji stosowanym przez ubezpieczyciela.

 

Podobnie jest z ofertą rozszerzeń. Jest ich kilka i rozciągają zakres ubezpieczenia o cenne ruchomości znajdujące się w pomieszczeniu na wypadek pożaru czy kradzieży. Wśród umów dodatkowych najczęściej można spotkać:

 • OC w życiu prywatnym,
 • kradzież z włamaniem,
 • dewastację,
 • przepięcia,
 • assistance,
 • stłuczenie szklanych przedmiotów,
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków,
 • ochrona obiektów małej architektury.

Umowa podstawowa to przeważnie od kilku do nawet ponad dwudziestu tzw. zdarzeń losowych. Co istotne, obejmują one tylko mury domu czy mieszkania, a zatem świadczenie z tytułu pożaru otrzymamy na straty wynikające ze zniszczenia ścian, a nie przedmiotów, które spłonęły. Typowy zakres umowy podstawowej obejmuje:

 • pożar,
 • uderzenie pioruna,
 • grad,
 • silny wiatr,
 • zalanie,
 • zaleganie śniegu i lodu,
 • pękanie mrozowe,
 • upadek drzew i masztów,

Wśród zagrożeń występując w zakresie podstawowym są też przypadki nie związane z warunkami atmosferycznymi, jak: uderzenie pojazdu, akcja ratownicza, implozja, wybuch, dym i sadza.

Co wpływa na cenę polisy mieszkaniowej?

Im więcej rozszerzeń, tym wyższa cena polisa, której koszt waha się od ok. 100 do ponad 500 zł za 12 miesięcy ochrony. Jednak nie tylko umowy dodatkowe wpływają na wysokość składki. To od samej nieruchomości zależy, ile zapłacimy za ubezpieczenie, więc brane są pod uwagę wartość rynkowa, powierzchnia, lokalizacja czy konstrukcja. Przykładowo, chcąc ubezpieczyć dom drewniany, trzeba liczyć się nawet z podwójną stawką za składkę.

 

Cena polisy zależy także od miejsca, w którym kupujemy polisę. Konkurencja Towarzystw oferujących polisy mieszkaniowe w trybie online sprawia, że internet jest tą przestrzenią, w której łatwo znaleźć korzystne i niedrogie rozwiązanie. Warto w tym celu wykorzystać kalkulator ubezpieczeń mieszkaniowych na strzezdom.pl, dzięki któremu można w kilka chwil także porównać polisy i wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie i posiadanej nieruchomości.

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.