X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Porównywarka ubezpieczeń na życie - sprytny pomocnik
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Porównywarka ubezpieczeń na życie to przydatne narzędzie pozwalające nam odsiać z morza ofert te, które odpowiadają naszym preferencjom. Korzystajmy z jej dobrodziejstw, pamiętając, że wyliczenia wysokości składki w zależności od wybranych umów dodatkowych i wariantów dokonamy dopiero przy pomocy doradcy ubezpieczeniowego.

 

porównywarka ubezpieczeń na życie

 

Porównaj ubezpieczenia na życie

 


Porównywarka to sprytne narzędzie pozwalające zaoszczędzić nam czas – nie musimy wchodzić na strony poszczególnych ubezpieczycieli i czytać wielu ofert pod kątem naszych preferencji. Tutaj w jednym miejscu znajdziemy najlepsze oferty rynku ubezpieczeniowego, a porównywarka odsiewa tylko te, które najbardziej nam odpowiadają.

 

Jak działa porównywarka?

 

Na początek podajemy nasze oczekiwania co do polisy na życie – chodzi tu przede wszystkim o ogólny zakres ryzyk objętych ubezpieczeniem, gdyż każda polisa indywidualna w wersji podstawowej (tzw. polisa ochronna) ubezpiecza nas tylko na wypadek naszej śmierci. Zabezpiecza więc nie nas, a naszych bliskich, pod warunkiem że okoliczności naszej śmierci nie będą przedmiotem wyłączenia, a ubezpieczyciel odmówi zapłaty odszkodowania. W porównywarce zaznaczamy również, czy zależy nam wyłącznie na ochronie naszego życia i zdrowia, czy również chcemy za pomocą polisy oszczędzać na naszą emeryturę lub np. na studia dziecka. Następnie zaznaczamy sumę ubezpieczenia, na jaką chcemy wykupić polisę. Aplikacja może również zapytać nas o wykonywany zawód oraz o ogólny stan naszego zdrowia – czy w ostatnim czasie byliśmy hospitalizowani oraz czy cierpimy na chorobę wymagającą stałego leczenia.

 

Kolejnym etapem jest podanie naszych danych osobowych – musimy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, adres mailowy i telefon. W ciągu kilkudziesięciu minut skontaktuje się z nami przedstawiciel portalu w celu upewnienia się, czy chcemy otrzymać drogą mailową kilka – zazwyczaj maksymalnie pięć – ofert różnych ubezpieczycieli. Podaje nam również informację, że w najbliższym czasie skontaktują się z nami agenci towarzystw ubezpieczeniowych z propozycją konkretnej polisy na życie.

 

Przygotowanie do rozmowy z agentem

 

Warto zdawać sobie sprawę, że wyboru ofert nie dokonuje na chybił-trafił maszyna, lecz specjaliści do spraw ubezpieczeń, którzy biorąc pod uwagę nasze preferencje, przygotowują oferty odpowiadające naszym oczekiwaniom. Otrzymujemy więc przegląd rynku zrobiony specjalnie dla nas. Zapewnia nam to duży komfort, gdyż dzięki temu możemy przygotować się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, analizując Ogólne Warunki Ubezpieczenia poszczególnych ofert. Jeśli po analizie dojdziemy do wniosku, że interesuje nas tylko jedna oferta – zawsze możemy odmówić spotkania z przedstawicielami innych towarzystw ubezpieczeniowych. Radzimy jednak, by wybrać dwie-trzy oferty po to, by podczas rozmowy wypytać o szczegóły, niejasności i wszelkie kruczki prawne.

 

Czasem może się zdarzyć, że oferta, która wydaje nam się atrakcyjna, po poznaniu bliższych szczegółów zostanie przez nas odrzucona, a wybierzemy tę, która początkowo budziła naszą nieufność. Dotyczy to szczególnie polis inwestycyjnych, które mogą być dodatkowo rozbudowane o mechanizmy oszczędnościowe. Zwracajmy uwagę nie na ich atuty, ale na ich ryzyka czy ograniczenia – czy zawsze możemy przerwać umowę i czy poniesiemy z tego tytułu karę finansową? Czy możemy zmienić sumę ubezpieczenia lub zawiesić płatność składki w ciężkiej sytuacji życiowej? Jakie są wyłączenia i okresy karencji? Jakie jest ryzyko inwestycyjne podczas inwestowania w określony fundusz i jaka jest gwarancja, że odłożymy na emeryturę wystarczające środki?

 

Sumienne przygotowanie się do rozmowy z agentem pomoże nam uzyskać od niego wiele informacji i dobrać polisę tak, by stanowiła nasze rzeczywiste zabezpieczenie na wiele lat.

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Sprawdź, jak działa porównywarka

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.