X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Polisa terminowa i bezterminowa – co je różni i którą wybrać?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wykupując polisę na życie, musimy określić, czy umowa ubezpieczenia ma być zawarta na określony czas czy bezterminowo. Wybór określonej opcji zależy od kilku czynników, które warto poznać.

 polisa terminowa i bezterminowa

 

WYBIERZ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DLA SIEBIE

 

Ubezpieczenie na życie ma za zadanie przede wszystkim zapewnić ochronę naszym bliskim lub osobie podanej w polisie. Jednym z najistotniejszych kryteriów przy jego wyborze jest czas trwania umowy. Musimy z góry określić, czy chcemy ubezpieczyć się na całe nasze życie, czy tylko na wybrany czas – okres spłacania kredytu, okres pracy zawodowej lub okres, w którym nasze dzieci jeszcze się nie usamodzielniły.

 

Wybór dla aktywnych zawodowo i tych „na dorobku”

 

Polisa terminowa to propozycja skierowana do osób pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, a umowa zawierana jest na minimum pięć lat. Wysokość składki zależy od naszego wieku, płci, wykonywanego zawodu, uprawianego hobby i stanu zdrowia, ale w porównaniu z polisą bezterminową jest stosunkowo niska. Suma ubezpieczenia zostanie jednak wypłacona tylko wtedy, gdy osoba objęta ubezpieczeniem umrze w trakcie obowiązywania polisy, a charakter tej śmierci nie będzie objęty żadnym wyłączeniem lub śmierć nie nastąpi w okresie karencji na określone zdarzenia (wyjątkiem jest nieszczęśliwy wypadek, który w większości polis na życie nie jest objęty okresem karencji). Jeśli nasza polisa terminowa straci ważność, nie otrzymamy żadnych środków, chyba że zawarliśmy polisę na życie i dożycie, w której część składki przeznaczana była na gromadzenie kapitału.

 

Polisa terminowa to dobry wybór dla ludzi będących „na dorobku” – tych, którzy biorą kredyt hipoteczny na budowę domu, są głównymi żywicielami rodziny lub uważają, że w razie ich śmierci współmałżonek nie będzie w stanie wychować dzieci i pokryć ze swojej pensji wszelkich zobowiązań. To również świetne rozwiązanie dla osób mających ciężką, stresującą pracę, które z tytułu wykonywania obowiązków służbowych często podróżują lub są narażone na wypadki na miejscu pracy.

 

Wybór dla młodych, starych i… zapobiegliwych

 

Polisa bezterminowa – jak sama nazwa wskazuje – zostaje zawarta na czas nieokreślony i zapewnia ubezpieczonemu ochronę na całe życie, pod warunkiem że regularnie płaci składki. Umowę można zawrzeć do 75. roku życia, choć nieliczne towarzystwa kierują ofertę tego ubezpieczenia do osób nawet do 85. roku życia. Wysokość składek jest wyższa w porównaniu z polisa terminową, ale nie ulega zmianie, jest to więc dobra propozycja dla osób, które osiągnęły już status zawodowy i chcą przeznaczyć część dochodów na zabezpieczenie losu swoich bliskich lub po prostu nie mogą już z racji wieku wykupić polisy terminowej. Nie znaczy to jednak, że polisy bezterminowej nie powinni nabyć ludzie młodzi – z racji wieku mogą oni liczyć na niższe składki, więc perspektywa zabezpieczenia siebie i swojej rodziny na całe życie jest w ich wypadku warta rozważenia.

 

Warto pamiętać, że polisę bezterminową – podobnie jak terminową – można poszerzyć o umowy dodatkowe, które zabezpieczą nas na wypadek choroby, kalectwa, utraty pracy czy nieszczęśliwego wypadku. Jest to więc idealny produkt dla osób zapobiegliwych.

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.