X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Polisa na życie dla dziecka
Ocena: 3.50 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Rozmawiając o polisach na życie koncentrujemy się zwykle na osobach dorosłych. Zdecydowanie mniej mówi się o ubezpieczeniu dla dzieci i konsekwencjach, jakie niesie ze sobą jego brak. Z jednej strony, pozornie sprawę rozwiązuje ubezpieczenie szkolne – pozornie, ponieważ zakres i wartość takiej polisy zazwyczaj nie zaspokaja nawet kilku procent potrzeb w razie zdarzenia.

 polisa dla dziecka

 

fot. pixabay.com

 

Z drugiej zaś strony, błędne pod względem etycznym podejście zniechęca do poszukiwania tego typu rozwiązań, bo przecież nikt nie chce „zarabiać na nieszczęściu dziecka”. Oczywiście, zarabiać nikt nie chce, ale pomóc w nim, gdy już się zdarzy, było by dobrze, a temu właśnie służy polisa na życie dla dziecka. Jej celem nie jest wzbogacenie się, ale zapewnienie maksymalnej możliwej pomocy, w przypadku zagrożenia zdrowia dziecka.

 

Sprawdź korzyści porównania online

 

Polisa na życie i zdrowie

 

Polisa dla dziecka powinna składać się z dwóch zasadniczych elementów. Z jednej strony to ubezpieczenie życia, a z drugiej zaś ubezpieczenie zdrowia. Tak skonstruowana polisa dopiero może pełnić funkcję rzeczywistego i realnego zabezpieczenia i wsparcia w sytuacji poważnego zagrożenia dla dziecka.

 

Wbrew temu, co się potocznie sądzi, że dziecka się nie powinno ubezpieczać, żeby „nie wywołać wilka z lasu” czy właśnie nie snuć podejrzeń o próby dorobienia się na tym, że dziecko choruje, dziecko ubezpieczone być powinno. Jest to wyraz troski o nie, starania i próba zapewnienia mu wszystkiego co tylko jest najlepsze.

 

Dzięki polisie ubezpieczeniowej, można uzyskać od towarzystwa pieniądze, które pozwolą na leczenie prywatne, zagraniczne, pozwolą uniknąć kolejek i oczekiwania a tym samym, zwiększą szansę na szybkie wyleczenie. Zdecydowanie, wyrazem miłości i oddania dziecku powinno być wykupione dla niego ubezpieczenie. Nawet gdyby się coś złego stało, to są przecież środki na to, by podjąć leczenie. To jest właśnie centralny punkt tej idei. Pieniądze nie mają służyć bogaceniu się, czy zarabianiu. Mają zostać wykorzystane, wyłącznie na dziecko, do ratowania jego zdrowia i jego życia. Tak pojmowane ubezpieczenie staje się jak najbardziej etyczne.

 

 

Co powinna zawierać polisa na życie dla dziecka

 

Kompleksowa i zapewniająca pełną ochronę polisa na życie dla dziecka powinna zawierać przede wszystkim różnorodne opcje ochronne, ale dopasowane do małego ubezpieczonego. Na pewno powinno znaleźć się w niej ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu. Dzieci są bardzo żwawe, ruchliwe, żywe, przy takim tempie wiele może się zdarzyć i wiele może je spotkać. Wówczas, można otrzymać rekompensatę finansową za każdy dzień jego hospitalizacji. Środki można przeznaczyć na rehabilitację lub opłacenie nauczyciela do nauczania indywidualnego.

 

Bardzo ważne jest również zabezpieczenie dziecka na wypadek poważnej choroby. I tu należy zwrócić szczególną uwagę na listę tych chorób. Dzieci narażone są na inne schorzenia niż dorośli i dobierając dla nich polisę, należy to sprawdzić. Niech będzie to ubezpieczenie na wypadek dziecięcego zapalenia opon mózgowych, czy mózgowego porażenia dziecięcego. To stanowi bardziej realne zagrożenie niż, na przykład Alzheimer. Dzieci mają też tendencję do przewracania się, potrącania różnych rzeczy, zrzucania przedmiotów. Wszystko oczywiście przez ich nieuwagę. To może prowadzić do poważnych skaleczeń, oparzeń czy złamań. Warto zapewnić dziecku ochronę na wypadek również takich zdarzeń.

 

Ubezpieczenie pozwoli pokryć koszt bardzo drogich kremów na blizny, które powodują, że na ciele nie zostanie nawet ślad po ranie czy oparzeniu. Można również przeznaczyć te środki na kosztowną rehabilitację, która pomoże dziecku wrócić do pełnej sprawności po złamaniu ręki lub nogi. Ubezpieczenie dla dziecka jest niezwykle istotne. W swojej części wypadkowej, może być nawet bardziej potrzebne niż dorosłemu. Dlatego właśnie warto dołożyć starań i wybrać polisę na życie dla dziecka, która zapewni i zagwarantuje mu kompleksową i skuteczną ochronę. Przecież każdy rodzic chce zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku.

 

 

 Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Zapewnij dziecku maksymalną ochronę

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.