X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Polisa na życie czy TUW ubezpieczenia?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wyedukowany konsument szuka rozwiązań prostych i przejrzystych. W kwestii ubezpieczeń wciąż główną rolę odgrywa cena. Niesłusznie, bo o jakości polisy na życie świadczy zakres ochrony i stopień dopasowania do oczekiwań klienta. Oferta przesycona sprawi, że kupujący nie będzie wiedział, za co płaci.

 

jaka polisa na życie

 

Zrób porównanie polis na życie

 

Obserwując branżę handlową łatwo zauważyć, że z jednej strony rynek został nasycony miejscami, w których można kupić większość produktów, a z drugiej odradzają się punkty dedykowane jednemu rodzajowi towaru. Ta ostatnia tendencja jest łatwo widoczna w internecie, gdzie bardzo łatwo zgubić się w gąszczu produktów oraz ofert.

 

Stąd rosnąca popularność intuicyjnych porównywarek, np. ubezpieczeń, które są swoistą „pomocną dłonią” dla klienta i pozwalają przebić się przez morze bliźniaczo podobnych polis.

 

Co to jest TUW?

 

Klient, który nie chce skorzystać z porównań cenowych i ofertowych, może wziąć produkt gotowy. Jednym z przykładów jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, czyli ogólnopolska sieć punktów i agentów oferujących rozwiązania ochronne dla rodziny, kierowców, rolników, firm, gmin, szkół, agrobiznesu oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

 

W zakresie rodziny klient ma do wyboru kompleksowe ubezpieczenie:

 

 • Bezpieczna Rodzina,
 • Bezpieczny Dom w budowie,
 • NNW,
 • Bezpieczny Rowerzysta.

 

W pierwszym z wymienionych pakietów – TUW Bezpieczna Rodzina – przyszły ubezpieczony może być chroniony na wiele możliwości, nie tylko w kategoriach życia i zdrowia. Zakres polisy obejmuje:

 

 • dom lub mieszkanie oraz wszelkie mienie się w nim znajdujące,
 • dom letniskowy,
 • wszelkie budynki gospodarcze, garaż, ogrodzenie, bramy, zewnętrzne zbiorniki na gaz płynny oraz inne budowle,
 • szyby, kolektory słoneczne i inne przedmioty szklane,
 • pomoc i pokrycie kosztów pomocy w razie awarii lub zdarzenia losowego,
 • pomoc prawną w postępowaniu sądowym i administracyjnym,
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków,
 • odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym w związku z posiadanym mieniem prywatnym.

 

Wszystko zależy od liczby umów dodatkowych zawieranych w ramach rozwiązań dla rodziny.

 

 

 

Polisa tylko na życie

 

Dopasowanie ubezpieczenia należy rozumieć na dwa sposoby. Osobą decydującą o dopasowaniu jest kupujący polisę, który dobiera potrzebne elementy z oferty, tak aby ubezpieczenie faktycznie chroniło jego życie i zdrowie w sytuacjach, które dopuszcza do wystąpienia i w tych zupełnie niespodziewanych.

 

Z drugiej strony to ubezpieczyciel tak konstruuje własną ofertę pod względem zawartości, zakresu, wyłączeń odpowiedzialności i w końcu ceny, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.

 

 

 

Jakich ubezpieczeń szukają Polacy?

 

Jak wynika z badań zachowań konsumenckich w sieci Polacy najczęściej kupują w sklepach internetowych książki i multimedia oraz artykuły elektroniczne. Zwykle przed zakupem szukają informacji o produkcie w kilku źródłach i porównują różne oferty.

 

Tę prawidłowość można sprowadzić do zakupu ubezpieczenia online. Klient ma na początku wzgląd do warunków umowy na etapie analizowania produktów (dokument OWU). Następnie, już podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym, może swobodnie ustalać warunki przyszłej współpracy, w tym: zakres ubezpieczenia, sumę ubezpieczenia, wysokość składki i czas trwania umowy.

 

Specyfika polskiego e-konsumenta jest prosta: poszukuje on najpierw informacji o interesujących go produktach, porównuje ofert z kilku sklepów i sprawdza opinie użytkowników. Co trzeci badany e-konsument przed dokonaniem zakupu korzysta z informacji zamieszczonych na stronach www producenta lub e-sklepu, porównywarek cenowych oraz opinii na forach specjalistycznych.

 

O tym, z jakich źródeł informacji korzystają internauci przed dokonaniem zakupu w sieci decyduje oczywiście rodzaj produktu, którego poszukują. Ubezpieczenia na życie, choć dotyczą wartości najwyższej, wcale nie są najchętniej wybieranym produktem indywidualnym. Polaków o wiele bardziej przekonuje ochrona wartości materialnych jak nieruchomość czy zapewnienie sobie komfortu podczas wyjazdu zagranicznego.

 

Być może decyduje o tym łatwość zakupu polisy na życie, która w dalszym ciągu wymaga obecności agenta. Teraz jest to jednak o wiele bardziej uproszczone niż kiedyś. Doradca umawia się z przyszłym ubezpieczonym w wyznaczonym przez niego miejscu celem przedstawienia oferty na niezobowiązującym spotkaniu.

  

 

ubezpieczenie na życie

 

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.