X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

22 270 00 33

Blog ekspercki

Po ile to życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Każdy z nas na pewnym etapie swego życia, jedni wcześniej, inni później, zastanawia się nad wykupieniem polisy na życie. Czasem zmusza nas do tego zaciągnięcie kredytu hipotecznego na kupno mieszkania czy domu - banki jako zabezpieczenie kredytu wymagają zwykle polisy na życie. Często jednak sami, obserwując losy naszych znajomych czy krewnych lub słuchając doniesień medialnych o wypadkach, dochodzimy do wniosku, że warto zabezpieczyć siebie i swoich bliskich.

 

Pytamy tylko ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Czy mnie na nie stać?

 ile kosztuje ubezpieczenie na życie

Polisa za 3 złote?


Przeglądając Internet, jesteśmy kuszeni hasłami typu: „Polisa na życie już od 3 zł dziennie!”. A może wybrać tę za 2,70? Tego typu hasła nie powinny być dla nas jednak głównym kryterium wyboru. Najważniejsza jest odpowiedź na pytanie: Jaka suma ubezpieczenia zagwarantowałaby Twojej rodzinie stabilność finansową na wypadek Twojej śmierci lub choroby i jaka kwota składki nie nadwerężyłaby Twego domowego budżetu? Jeśli masz problem z przeanalizowaniem tych elementów, skorzystaj z pomocy doradcy ubezpieczeniowego. Pamiętaj, że możesz ubezpieczyć się na początku na mniejszą kwotę, a potem zmienić sumę ubezpieczenia i zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela.

 

OBLICZ SKŁADKĘ SWOJEGO UBEZPIECZENIA

 

Suma ubezpieczenia a składki


Suma ubezpieczenia na życie zaczyna się zwykle od kilkudziesięciu tysięcy, najczęściej to 200 - 300 tysięcy, może jednak sięgać nawet miliona złotych. Koszty typowych składek kształtują się w granicach od kilkunastu do kilkuset złotych miesięcznie. Wysokość składek zależy od okresu ubezpieczenia (im ubezpieczany klient jest młodszy, tym niższa kwota składki), sumy, na jaką chcemy wykupić polisę, stanu zdrowia, zawodu i uprawianego hobby, a także zakresu samego ubezpieczenia.

 

Składki roczne czy miesięczne?

 

Ważnym czynnikiem, którego nie należy lekceważyć, jest częstotliwość opłacania składki. Jak podkreślają eksperci, korzystniej jest płacić składki roczne, gdyż jednorazowe wpłacanie większych kwot daje nam większą zniżkę. Nieco więcej zapłacimy za polisę, opłacając ją półrocznie lub kwartalnie. Biorąc jednak pod uwagę nasz domowy budżet, czasem warto zdecydować się na opłatę kwartalną, gdyż łatwiej zapanujemy wtedy nad naszymi finansami.

 

 

Redakcja portalu: rankomat.pl

 

 

SPRAWDŹ POLISY NA ŻYCIE

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Wolska 88

01-141 Warszawa

tel. 22 270 00 33

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.