X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Od kiedy działa ubezpieczenie na życie?
Ocena: 3.50 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Każdego dnia podejmujesz decyzję, które wpływają na całe Twoje życie. Zakładasz rodzinę, chodzisz do pracy, wybierasz najlepsze szkoły dla dzieci, wykupujesz kursy edukacyjne. Po prostu robisz wszystko, aby utrzymać byt dla swojej familii. Dlaczego? Ponieważ jednym z głównych elementów opieki jest stabilne poczucie bezpieczeństwa.

 

 od kiedy działa ubezpieczenie

 

Porównaj ceny i zakres ubezpieczenia na życie

 

Z tego powodu możliwe jest wykupienie odpowiedniej asekuracji dla Ciebie i Twoich najbliższych. Tylko kiedy powinieneś znaleźć polisę i od kiedy działa ubezpieczenie na życie?
Jesteśmy pewni, że słyszałeś wiele o niezapowiedzianych wypadkach, które otaczają wszystkich ludzi. Los jest ślepy i w każdej chwili może dotknąć każdego z nas. Zatem najrozsądniej podjąć jak najwcześniej decyzję o zabezpieczeniu dla Ciebie i wszystkich najważniejszych osób w Twoim życiu.

 

Od kiedy działa ubezpieczenie na życie?

 

Termin, w którym obowiązuje ubezpieczenie, zależy od jego rodzaju. Towarzystwa ubezpieczeniowe różnią się od siebie pod wieloma względami, również pod tym, w jaki sposób zabezpieczają swoich klientów. Polisa na życie działa od momentu wpłynięcia zapłaty za pierwszą składkę na konto ubezpieczyciela. Jednak początkowo obowiązuje ochrona tymczasowa, czyli na przykład obejmuje tylko dodatek do ubezpieczenia NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków). Wiele towarzystw ubezpieczeniowych zaczyna ochraniać pełnym bezpieczeństwem klienta wtedy, kiedy sprawdzi wszystkie dane (zazwyczaj dotyczące zdrowia) zawarte we wniosku i obliczy ocenę ryzyka ubezpieczonego. Może to trwać od dwóch do czterech tygodni, w zależności od TU.

 

Pamiętaj, że ubezpieczyciel przed podpisaniem z Tobą umowy, jest zobligowany do wytłumaczenia Ci i podania wszelkich terminów. Poniżej podajemy kilka najpopularniejszych rodzajów ubezpieczenia.

 

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Rodzaj ubezpieczenia

Szczegóły działania

Warta

Warta dla Ciebie i rodziny

Pakiet ubezpieczeniowy zaczyna działać od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego, który następujące po miesiącu, w jakim napłynie wypełniony wniosek przez klienta. Warunek jest jeden – musi zostać wpłacona pierwsza składka do 14 dnia od momentu obowiązywania umowy.

Axa

Plan elastyczny

Biuro ubezpieczeniowe Axa obejmuje pełnowartościową opieką w sytuacji, gdy ubezpieczony wpłaci pierwszą składkę.

Generali

ProFamilia

Okres działania ubezpieczenia zaczyna się od daty, która zostaje zawarta w umowie przed jej podpisaniem.

 

Co to jest czas karencji?

 

Pytanie o czas trwania karencji pojawia się bardzo często podczas wyboru odpowiedniej dla nas polisy. Wytłumaczmy na początku, czym w ogóle jest karencja.

 

Karencja to okres, w którym działa umowa zawarta z towarzystwem ubezpieczeniowym, ale ubezpieczyciel nie ponosi w tym okresie żadnej odpowiedzialności lub w jest ona ograniczona. Nie zostanie nam wtedy wypłacone odszkodowanie, nawet jeśli zdarzenie zostało zapisane w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Z powodu wieloletniego doświadczenia towarzystw ubezpieczeniowych termin karencji musiał zostać wpisany do OWU. W ten sposób ubezpieczyciele chronią się przed oszustwami ze strony osób ubezpieczonych. Dlatego też ważne jest, aby zgodnie z prawdą wypisać wniosek o ubezpieczenie na temat stanu naszego zdrowia. Czasami ubezpieczyciel może nas wysłać na dodatkowe badania lekarskie, by dzięki diagnozie dowiedzieć się, czy wpisaliśmy we wniosku prawdę.

 

W trakcie trwania karencji nasza rodzina powinna otrzymać odszkodowanie, jeśli osoba objęta ubezpieczeniem zginęła w wyniku nieszczęśliwego wypadku, ale nie z np. powodu wylewu, udaru lub zawału. Jeśli podczas podpisania umowy oraz po tym jak ubezpieczyciel pozna wyniki naszych badań lekarskich, nie będziemy mieli zdiagnozowanej choroby, to okres karencji trwa najczęściej minimum 3 miesiące.

 

Reasumując - od kiedy działa ubezpieczenie na życie?

 

Nie ma jednej odpowiedzi na te pytanie. Towarzystwa ubezpieczeniowe różnie podchodzą do tego typu spraw. Najczęściej jednak ubezpieczyciel obejmie nas pełnowartościową ochroną wtedy, gdy opłacimy pierwszą składkę.

 

porównaj polisy na życie

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.