X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Od czego zależy dobre ubezpieczenie na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie ubezpieczenia na życie – warto dobrze zbadać temat i wybrać najlepszą z możliwych i dostępnych ofert. Brzmi banalnie, ale w rzeczywistości nie jest to proste zadanie. Wystarczy zajrzeć do internetu, by przekonać się o ilości dostępnych ubezpieczeń.

 

od czego zależy dobre ubezpieczenie

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w korzystnych i atrakcyjnych ofertach, starając się, by nowe propozycje, były jak najbardziej kuszące. Samych firm ubezpieczeniowych mamy w dzisiejszych czasach niezwykle dużo. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę, by wybrać najlepiej, ponieważ zakup ten – jest naszą inwestycją na długie lata.

Oblicz składkę ubezpieczenia

Ubezpieczenie ma chronić nas, ale także naszych najbliższych na czas trudnych i nieuniknionych sytuacji losowych: wypadków, śmierci, chorób oraz wielu innych zagrożeń. Dobrze jest dokładnie wczytać się w szczegóły oferty, zapoznać z możliwościami rozszerzenia oferty, by w późniejszym czasie nie żałować zbyt pochopnej decyzji.

Decyzja o wyborze ubezpieczyciela

Czym najczęściej się kierujemy? Większość z nas wybiera towarzystwo ubezpieczeniowe, które zostaje nam polecone przez kogoś z otoczenia. Wystarczy, że ktoś z rodziny lub znajomy z pracy wspomni przy nas nazwę konkretnego Ubezpieczyciela, byśmy uznali, że jest to firma godna zaufania.

 

Nie zastanawiając się zbyt długo, kierujemy się do najbliższej placówki i wybieramy jedną z kilku przedstawionych ofert. Nie mamy wówczas świadomości tego, co oferują nam konkurencyjne firmy ubezpieczeniowe i to jest podstawowy błąd, jaki popełniamy. Może się okazać, że inne towarzystwo ubezpieczeniowe posiada ubezpieczenie o szerszym zakresie ochrony i to w bardziej korzystnej dla nas cenie. Brzmi nieźle? Dlatego warto chwilę zastanowić się nad właściwym wyborem.

 

Jak szukać polisy na życie?

W dzisiejszych czasach najlepiej rozeznać się w temacie za pośrednictwem internetu. Właśnie tam znajdziemy wiele przydatnych narzędzi, które pomogą nam wybrać właściwą ofertę. W zależności od tego, czy szukamy ubezpieczenia na życie, czy ubezpieczenia samochodu – warto dobrze zorientować się w dostępnych ubezpieczeniach.

 

Dzięki temu możemy na przykład dotrzeć na stronę internetową www.ubezpieczeniazyciowe.pl – ubezpieczenie na życie będzie wówczas prostym wyborem. Dobrze jest również porównać rankingi ubezpieczeniowe lub skorzystać z pomocy porównywarki. Jeżeli interesuje nas konkretny profil ubezpieczenia, można również spojrzeć na opinie innych klientów, którzy opisują swoje decyzje na forum poświęconym ubezpieczeniu.

 

O czym należy pamiętać? Nasza sytuacja życiowa zawsze będzie różna od sytuacji krewnego lub kolegi z pracy, który polecił nam konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe lub konkretny produkt. Różnimy się wiekiem, zarobkiem, stanem zdrowia oraz ilością bliskich, których możemy chcieć włączyć do naszego ubezpieczenia.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy?

Załóżmy, że wybraliśmy już towarzystwo ubezpieczeniowe. To już połowa sukcesu. Następnym krokiem powinno być sprawdzenie warunków umowy. Co przede wszystkim powinno nas interesować oprócz ceny ubezpieczenia? Przede wszystkim warunki, które należy spełnić aby otrzymać wypłatę świadczenia. Każda firma ubezpieczeniowa inaczej definiuje warunki, które należy spełnić. W allianz ubezpieczenie na życie w  www.ubezpieczeniazyciowe.pl warunki umowy są przedstawione w sposób czytelny i jasny dla potencjalnego klienta. Można dowiedzieć się jakie są kryteria wypłaty świadczenia, jakie warunki wykluczają taką wypłatę, oraz jaki jest czas oczekiwania na świadczenie.

 

Dla większości z nas to niezwykle cenne informacje, podobnie jak kwota, której należy się spodziewać. Jednak nie wysokością kwoty powinniśmy się sugerować, a szerokim zakresem ochrony. Sytuacji, w których może nastąpić zgon, istnieje wiele, podobnie jak wiele istnieje ciężkich chorób. Jednak ubezpieczenia zazwyczaj wyszczególniają tylko kilka najczęstszych przypadków, co zamyka nam drogę do wypłaty świadczenia w momencie, gdy historia potoczy się odrobinę inaczej.

 

Należy pamiętać, że do każdej umowy podstawowej można dokupić rozszerzenie umowy. Jest to wzbogacenie zakresu ochrony, które może okazać się dla nas oraz naszych najbliższych niezwykle cenne w trudnej sytuacji życiowej, jaką jest na przykład choroba lub poważny wypadek. Dlatego i taką decyzję warto przemyśleć.

 

Wybór najlepszego ubezpieczenia

Gdy już zorientujemy się w temacie ubezpieczeń na życie, sprawdzimy wszystkie dostępne oferty i porównamy ich warunki – możemy skontaktować się z przedstawicielem i umówić spotkanie. Można również wyszukać adres najbliższej placówki i samemu wybrać się w dogodnym dla nas momencie.

 

Warto o swojej decyzji porozmawiać z rodziną i najbliższymi osobami, ponieważ dobrze jest włączyć ich do ubezpieczenia lub namówić ich na samodzielny zakup. Nie zdajmy się na opinię z otoczenia – ona nie zawsze jest najlepszym doradcą.

 

Zakup ubezpieczenia na życie to sprawa niezwykle ważna, która nie tylko dotyczy naszych finansów, ale przede wszystkim naszego bezpieczeństwa. Dlatego warto poświęcić tej sprawie trochę więcej czasu na dobrą analizę, porównanie ofert i wybór tego – co dla nas będzie najbardziej korzystne. Ubezpieczenie na życie jest przede wszystkim inwestycją na długie lata, a ta musi być dobrze przemyślana.

Oblicz składkę ubezpieczenia

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.