X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

22 270 00 33

Blog ekspercki

Najtańsze ubezpieczenie na życie - Gdzie szukać?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Przychodzi w życiu taki moment, kiedy zaczynamy interesować się zakupem ubezpieczenia. Zależy nam, by dobrze zabezpieczyć swoją przyszłość, a także dać poczucie bezpieczeństwa najbliższym. Pojawia się pytanie – ile zapłacić za dobrą polisę życiową?

najtańsze ubezpieczenie na życie

Myśl o ubezpieczeniu pojawia się najczęściej wtedy, gdy zakładamy rodzinę, bierzemy kredyt na mieszkanie lub rodzina powiększa się o kolejne dziecko. Potrzeba finansowego zabezpieczenia jest całkiem naturalna – nagła choroba, wypadek czy kontuzja mogą diametralnie zmienić nasze plany na życie. W dzisiejszych czasach mamy jednak tak wiele wydatków, że kolejny, jakim ma być ubezpieczenie na życie, chcemy maksymalnie obniżyć.

Po co ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie ma za zadanie chronić nas, a właściwie naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci. W takiej sytuacji – osoby wskazane w umowie jako uposażeni, otrzymają należną sumę ubezpieczenia.

 

Sumę ubezpieczenia wybieramy według własnych preferencji – kierując się zarówno własnymi możliwościami finansowymi, jak i kwotą, która pokryje realne potrzeby naszych najbliższych.

 

Ubezpieczenie na życie chroni zatem na moment niespodziewanej śmierci. Jest to ważne z tego względu, że większość z nas dzisiaj żyje spłacając kredyt hipoteczny, prowadząc firmę, czy posiadając jedynie niewielkie oszczędności. Śmierć bliskiej osoby to nie tylko stres i smutek, lecz również utrata poczucia bezpieczeństwa, brak stabilizacji oraz problemy finansowe. Odszkodowanie z tytułu śmierci pozwoli utrzymać dotychczasowy poziom życia najbliższym – przynajmniej przez pierwsze miesiące od zdarzenia.

 

Polisa na życie może również zapewnić szerszy zakres ochrony – w razie wypadków komunikacyjnych, chorób nowotworowych czy urazów ciała. Aby uzyskać taką ochronę, należy wykupić odpowiednie rozszerzenie umowy. Warto wybrać te, które faktycznie może przydać się w przyszłości. Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj posiadają szeroki wybór umów dodatkowych, dzięki czemu można znaleźć rozwiązania dobre dla siebie.

Indywidualne i grupowe - rodzaje polis życiowych

Dzisiejsze ubezpieczenie na życie to produkt niezwykle szeroko rozumiany i elastyczny. Możemy zdecydować się na klasyczną formę ubezpieczenia – polisę indywidualną, w której będziemy opłacać regularne składki, celem otrzymania ustalonej sumy ubezpieczenia.

 

Niektórzy mają możliwość zakupienia w miejscu zatrudnienia polisy grupowej. To zdecydowanie tańsze rozwiązanie, jednak niższa cena wpływa na niższą sumę ubezpieczenia. Grupówki jednak cieszą się dużym powodzeniem, a to za sprawą przede wszystkim niskiej składki.

 

Osoby, które chciałyby pomnożyć swoje oszczędności, mogą zdecydować się na polisę inwestycyjną. Klient samodzielnie podejmuje decyzję o tym, jaka cześć składki jest kierowana na inwestycje, może to również modyfikować w trakcie trwania umowy.

 

Ci, którzy chcieliby objąć ochroną dzieci, rodzeństwo, rodziców lub teściów – mogą wybrać polisę rodzinną. Jest to rodzaj ubezpieczenia, który objąć ochroną może kilka osób. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ wymaga jednej składki w jednym terminie, a ubezpieczenie może łączyć w sobie różne warianty cenowe i ochronne.

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

Cena ubezpieczenia jest uzależniona od kilku czynników. Jeśli weźmiemy je pod uwagę – możemy sporo zaoszczędzić. Należą do nich:

  • wiek w czasie przystępowania do umowy,
  • wysokość sumy ubezpieczenia,
  • czas trwania umowy,
  • zakres ochrony.

 

Wiek ma znaczenie, ponieważ im później przystąpimy do zakupu polisy, tym wyższe ryzyko zgonu oraz zachorowań. Ubezpieczyciel ustala ryzyko, jakie podejmuje wiążąc się z nami umową i dla własnego zabezpieczenia podnosi cenę składki. Wiele osób odkłada decyzję zakupu polisy na życie na później – kierując się najbliższymi wydatkami jak np. wakacje za granicą, korepetycje dla dziecka, spłata kredytu, zakup nowego samochodu. Te wszystkie czynniki wpływają na to, że ubezpieczenie na życie odkładamy na później. Jednak każdy kolejny rok działa na naszą niekorzyść.

 

Wysokość sumy ubezpieczenia również wpływa na cenę polisy. Cena składki uzależniona jest od sumy ubezpieczenia – zatem im wyższa kwota, na którą się ubezpieczymy, tym analogicznie wyższa składka miesięczna. Warto dobierać rozsądnie sumę ubezpieczenia, aby pokryła realne potrzeby najbliższych np. jeśli zostało nam do spłaty 50 tys. kredytu na mieszkanie – nie musimy decydować się na sumę ubezpieczenia w wysokości 300 tys. zł.

 

Czas trwania umowy również ma istotne znaczenie. Otóż im dłuższa umowa – tym mniejsza składka. Nie jest to reguła i oczywiście jest to uwarunkowane wybraną sumą ubezpieczenia, jednak wieloletnia umowa będzie znacznie bardziej korzystna niż ta podpisana na rok lub pięć lat.

 

Zakres ochrony ma znaczący wpływ na cenę składki, jaką przyjdzie nam opłacać. Każdemu zależy na szerokim zakresie ochrony, jednak jest to kwestia niezwykle indywidualna i nad nią warto się dobrze zastanowić. Osoby, które pracują w domu, nie posiadają prawa jazdy i rzadko podróżują – nie będą w pierwszej kolejności potrzebowały ochrony dotyczącej wypadków komunikacyjnych.

Gdzie można znaleźć najtańsze rozwiązanie?

Ważne jest również to, jak szukać taniego ubezpieczenia na życie, aby było dobrej jakości i warte naszych pieniędzy.

 

Najlepiej szukać polisy na życie na stronach, które w całości poświęcają się tej tematyce. Są to np. strony prowadzące rankingi ubezpieczeniowe – gdzie możemy poznać oceny wszystkich aktualnych ofert na rynku ubezpieczeniowym. W ten sposób dowiemy się, jakie towarzystwa ubezpieczeniowe są warte naszej uwagi, które posiadają korzystne oferty oraz jakie formy wsparcia oferują.

 

Dobrym miejscem na znalezienie taniej oferty będzie z pewnością strona z porównywarką ubezpieczeniową. Jest to narzędzie, które ułatwia zakup ubezpieczenia i nasze działanie w tym kierunku ogranicza do minimum. Wystarczy wypełnić krótką ankietę, odpowiedzieć na pytania dotyczące sumy ubezpieczenia, składki, zakresu ochrony oraz podać numer kontaktowy. Po sporządzeniu listy najlepiej dopasowanych produktów, skontaktuje się z nami konsultant, dzięki któremu dowiemy się o najlepszych i najtańszych ofertach.

 

Może on również umówić z nami spotkanie z agentem, gdy zdecydujemy się na konkretną ofertę. Agent przyjdzie na spotkanie we wskazane przez nas miejsce, może to być również nasze mieszkanie, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele cennego czasu.

Na co zwracać uwagę przy zakupie polisy?

Przed zakupem sprawdźmy dokładnie jakie ubezpieczyciel przewiduje wyłączenia odpowiedzialności. Są to sytuacje, które uniemożliwiają wypłatę odszkodowania. Są to zdarzenia, w których ubezpieczony działa na własną szkodę, np. przez samookaleczenie, jazdę po alkoholu.

 

Warto również zwrócić uwagę na okres karencji w poszczególnych zdarzeniach objętych ochroną. Może mieć to znaczenie np. dla kobiet, które niedługo po podpisaniu umowy zajdą w ciążę. Jeśli ubezpieczenie przewiduje wypłatę świadczenia za urodzenie dziecka, warto wiedzieć jaki czas musi upłynąć od podpisania umowy.

 

Im lepiej zapoznamy się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) tym więcej korzyści dla nas na przyszłość. Z OWU dowiemy się również jakie dokumenty będą koniecznie w sytuacji, gdy będziemy ubiegać się o odszkodowanie oraz czy jest możliwe zawieszenie płacenia składki, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej.

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Wolska 88

01-141 Warszawa

tel. 22 270 00 33

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.