X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Najlepsza polisa na życie - jak ją znaleźć?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Czy istnieje najlepsza polisa na życie? To o tyle trudne do ustalenia, że wszystko zależy od indywidualnych upodobań klienta. Pewne elementy polisy są jednak na tyle zbieżne, by zestawić konkretne produkty ubezpieczeniowe w konkretne rankingi.

 

najlepsza polisa na życie

 

fot. pixabay.com

 

Aby taki ranking znaleźć, wystarczy wpisać w dowolną wyszukiwarkę internetową frazę: „najlepsza polisa na życie ranking”. Po lekturze wyników może się okazać, że niektóre multiagencje ubezpieczeniowe (bo to one najczęściej tworzą tego typu rankingi przy udziale specjalistów z branży i samych klientów) oczekują od nas podania swoich danych – najczęściej numeru telefonu i roku urodzenia – i dopiero po rozmowie przedstawicielem agencji zostaje nam przesłany ranking. Na szczęście są agencje, które publikują rankingi, nie oczekując w zamian naszych danych, co więcej – umożliwiają użytkownikom oddanie głosu na daną polisę i zamieszczanie uwag na jej temat, które dla innych użytkowników będą widoczne w postaci komentarzy. Jest to o tyle dobra metoda, że możemy nie tylko bez żadnych zobowiązań zapoznać się z ofertą różnych ubezpieczycieli, ale także przeczytać, co na ten temat sądzą specjaliści (atuty danej polisy są wyszczególnione w krótkiej charakterystyce produktu), a co sami klienci.

 

 

Wykonaj proste porównanie bez zobowiązań

 

 

Polisa polisie nierówna

 

Przeglądając polisy, łatwo dostrzec, że różnią się one w tak istotnych kwestiach jak typ danego ubezpieczenia. Nie traktujmy więc śmiertelnie poważnie miejsca zajmowanego przez określony produkt w rankingu, bo miejsce pierwsze może mieć polisa inwestycyjna, która kompletnie nas nie interesuje, a miejsce trzecie – poszukiwana przez nas ochronna polisa na życie i dożycie z odpowiednio szerokim zakresem umów dodatkowych. W rankingu znajdują się więc produkty, które mogą różnić się od siebie diametralnie, ale klient ma okazję porównania różnych ofert i wyłuskania z nich takiej polisy, która najbardziej mu odpowiada. A ranking wskazuje, że dany produkt wśród polis tego typu jest wysoko oceniany przez specjalistów z branży. O tym, czy podobnie uważają klienci, świadczą zarówno przyznawane przez nich punkty, jak i komentarze publikowane na zasadzie forum. Otwarta formuła pozwala zadać innym użytkownikom pytanie i na podstawie komentarzy ocenić, jak dana polisa sprawdza się w praktyce. Rankingi mówią nam również, który ubezpieczyciel jest szczególnie chętnie wybierany przez klientów, bo może się w nim znaleźć kilka produktów danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

 

Ranking to tylko podpowiedź

 

Zachęcanie przez nas do korzystania z rankingów polis na życie nie oznacza, że należy ślepo im ufać. Jak już podkreślaliśmy, musimy dokonać wyboru, jeśli chodzi o typ polisy i charakter umowy (czy jest ona terminowa czy bezterminowa). Znajdując na podstawie rankingów dwa-trzy interesujące nas produkty, przeanalizujmy ich wady i zalety, studiując ogólne warunki ubezpieczenia. Zwracajmy uwagę nie tylko na wyłączenia, ale np. możliwość zmiany umowy w trakcie jej obowiązywania i konsekwencje, jakie poniesiemy w przypadku wypowiedzenia umowy ubezpieczenia. Zapoznajmy się z zakresem umów dodatkowych i pakietem usług assistance. Jeśli zamierzamy zakupić dodatkowe ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, przeanalizujmy listę chorób objętych ubezpieczeniem. W przypadku polisy inwestycyjnej szczególnie zwracajmy uwagę na opłaty likwidacyjne związane z przedwczesnym zerwaniem umowy oraz na możliwość zmiany sumy ubezpieczenia i alokacji składek oraz elastycznego konstruowania naszego portfela inwestycyjnego.

Rankingi rankingami, ale polisa ma służyć nam i naszej rodzinie, a to, że jest polecana przez innych, nie zawsze musi oznaczać, że jest dobra dla nas. Dlatego podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym zadawajmy możliwie jak najwięcej pytań, aby rozwiać wszelkie nasze wątpliwości i dokonać wyboru na podstawie własnego rankingu.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

 

Porównaj najlepsze polisy teraz

 

 

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.