X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Które towarzystwa ubezpieczeniowe warte są uwagi?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Ubezpieczyciele prześcigają się w ofertach polis na życie, po to by zdobyć nowych klientów. Coraz częściej oferując produkty ochronne, jak i te z możliwością inwestowania. Niektóre z firm proponują klientom indywidualnym polisy do złudzenia przypominające ubezpieczenia grupowe.

towarzystwa ubezpieczeniowe

fot. pixabay.com

 

Dużym powodzeniem w sieci cieszą się rankingi towarzystw ubezpieczeniowych. Niektóre z nich tworzone są wyłącznie przez ekspertów – doradców ubezpieczeniowych lub redaktorów portali zajmujących się tematyką ubezpieczeń. Są jednak również i takie, w których swoją opinię może wyrazić każdy internauta.

 

Porównaj najlepsze produkty polisowe

 

Interaktywny ranking

 

Wystarczy kliknąć zakładkę „Oceń ubezpieczyciela”, a wyświetli się specjalny moduł, w którym możemy dokonać oceny w takich kategoriach jak: Ogólne zadowolenie, Proces zakupu, Cena polisy, Wysokość odszkodowania, Likwidacja szkody. Oceny w danej kategorii można przyznać w kilkustopniowej skali. Poniżej jest miejsce na wpisanie swojej opinii o ubezpieczycielu, np. uzasadnienie, za co wystawiliśmy mu tak złą lub tak dobrą ocenę. Inni internauci mają możliwość wglądu w opublikowane opinie (weryfikacji dokonuje administrator, odrzucając te, które np. zawierają wulgarne lub nieprawdziwe treści). Jest to więc swoiste forum, na którym można przeczytać, jak oceniają danego ubezpieczyciela jego klienci.

 

Uwaga na nieautentyczne opinie

 

Uważna lektura wpisów pozwoli nam wyłuskać te opinie, które są szczere i prawdziwe – łatwo bowiem wyczuć, kto jest internetowym trollem, negującym wszystkich i wszystko dla zasady, a kto tylko podszywa się pod klienta, w rzeczywistości będąc np. agentem ubezpieczeniowym zachęcającym do wyboru polisy swego pracodawcy.

 

Zwracajmy uwagę na wpisy, które nie mają charakteru handlowego, tylko są autentyczną oceną ubezpieczyciela i opisują konkretne sytuacje związane z użytkowaniem polisy, np. kwestie sporów z danym towarzystwem lub powody niewypłacenia sumy odszkodowania. Na każdy wpis innego internauty można odpowiedzieć, co tym bardziej upodabnia ranking do forum. Możemy dzięki temu dopytać innego użytkownika polisy o doświadczenia w kontaktach z ubezpieczycielem. Przyznane przez nas punkty oceniające ubezpieczyciela w różnych kategoriach są doliczane do rankingu, a internauci mogą zobaczyć, kto aktualnie zajmuje czołowe pozycje.

 

Co można wyczytać z rankingów

 

Oczywiście, musimy się liczyć z tym, że na forum i w rankingu pojawią się oceny podyktowane doświadczeniem z różnymi produktami ubezpieczyciela – jedni internauci ocenią go pod kątem polis komunikacyjnych, inni zaś polis na życie. Jednak z tych cząstkowych ocen powstanie ogólna ocena ubezpieczyciela, a my śledząc wpisy, łatwo dostrzeżemy, które towarzystwa ubezpieczeniowe mają opinię solidnych, a które przodują w wyszukiwaniu kruczków prawnych, działają powoli lub uchylają się od wypłacenia odszkodowania.

 

Bierzmy poprawkę na nieautentyczne wpisy i studiujmy ogólne warunki ubezpieczenia, bo już same zapisy zawarte w polisie pozwolą nam wyczuć, jakie jest podejście ubezpieczyciela do klienta.

 

Idealne towarzystwa ubezpieczeniowe nie istnieją – warto o tym pamiętać. Nie znaczy to jednak, że nie ma bardziej lub mniej rzetelnych ubezpieczycieli. Dlatego nie dajmy się zwodzić hasłom marketingowym, tylko studiujmy polisy kilku ubezpieczycieli, zanim wybierzemy tę najlepszą.

 

Nie unikajmy też spotkania z agentem ubezpieczeniowym, twierdząc z góry, że to strata czasu, lecz spotkajmy się z dwoma lub nawet trzema różnymi doradcami, dobrze przygotowując pytania. Rozmowa z agentem również pomoże nam wyrobić pogląd o ubezpieczycielu, jeśli nauczymy się wykluczać proste triki handlowe, a skupimy się na sprawach merytorycznych. Jest to o tyle ważne, że polisa na życie zawierana jest zwykle na wiele lat, a na długi okres warto się wiązać tylko z takim ubezpieczycielem, do którego mamy zaufanie poparte wysoką oceną innych klientów i ich doświadczeniami z użytkowaniem polisy.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenianazycie.net.pl

 

Kieruj się najkorzystniejszą ofertą

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.