X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Jakie powinno być dobre ubezpieczenie na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Ogromna liczba ofert polis na życie sprawia, że klientom trudno jest dokonać wyboru i podpisać umowę ubezpieczeniową z daną firmą. Dobre ubezpieczenie na życie powinno w 100 procentach odpowiadać potrzebom i możliwościom osoby ubezpieczonej. Co to w praktyce oznacza?

 

dobre ubezpieczenie na życie

 

Porównaj najlepsze oferty ubezpieczeń na rynku

 

Pierwszym krokiem prowadzącym do wykupienia najlepszej dla nas oferty ubezpieczenia na życie, będzie ustalenie, czego potrzebujemy. Czy chcemy zabezpieczenia finansowego dla naszych dzieci i współmałżonka, na wypadek naszej śmierci, czy też chcielibyśmy zabezpieczyć swoją finansową przyszłość, jeśli uleglibyśmy ciężkiemu wypadkowi, utracilibyśmy zdolność do wykonywania pracy czy nawet do samodzielnej egzystencji. Można także poszerzyć standardową ochronę ubezpieczeniową w polisie na życie o ubezpieczenie zdrowia, które będzie zapewniało wypłatę stosownego odszkodowania w przypadku poważnego zachorowania lub hospitalizacji.

 

Czego oczekujemy?

 

Osoby młode, które mają dobrą pracę, mogą z kolei zdecydować się na ubezpieczenie na życie i dożycie, z indywidualnie dobranym planem emerytalnym. Będą pracować na swoją emeryturę, w dużej mierze uniezależniając się od przyszłych wypłat świadczeń emerytalnych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które już teraz są mocno wątpliwe.

 

Najprawdopodobniej w przyszłości będziemy mieli „głodowe” emerytury, dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość, zarabiając dobrze obecnie, można zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia z planem emerytalnym.

 

Ubezpieczenie na życie może być elementem zabezpieczającym spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w banku. Owszem, jest to dodatkowy wydatek, ale w wielu bankach niezbędny. Dla samych klientów będzie on jednak inwestycją we własny spokój. Zaciągając pokaźny kredyt hipoteczny, na 20-30 lat, musimy brać pod uwagę to, że możemy nie dożyć jego spłaty. Jeśli kredyt zaciąga małżeństwo, dobrze jest zabezpieczyć się przed ewentualnością braku środków finansowych na spłatę - w wyniku śmierci jednego z kredytobiorców lub też utraty zdolności do wykonywania pracy.

 

Cesja na bank

 

W przypadku ubezpieczeń na życie stanowiących dodatkowe lub obligatoryjne zabezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego zwykle konieczne jest dokonanie cesji na bank. Oznacza to, że jeśli dojdzie do zdarzenia ubezpieczeniowego, środki z polisy zostaną przekazane nie na ręce osoby ubezpieczonej lub uposażonej, ale do banku. Ewentualnie klient lub uposażona przez niego osoba otrzyma wypłatę części odszkodowania, po zaspokojeniu należności na rzecz banku z tytułu kredytu hipotecznego.

 

Jaka powinna być suma gwarancyjna?

 

Aby otrzymać wysoką wypłatę z polisy ubezpieczeniowej lub zapewnić takie świadczenie swoim bliskim na wypadek własnej śmierci, trzeba ustalić z ubezpieczycielem wysoką sumę gwarancyjną. Niemniej, wraz ze wzrostem takiej sumy rośnie również kwota składki na ubezpieczenie na życie płacona przez klienta. Dlatego nie każdego będzie stać na opłacanie jej regularnie, co roku lub co miesiąc. Ubezpieczenie na życie powinno mieć sumę gwarancyjną dostosowaną z jednej strony do potencjalnych potrzeb finansowych przyszłych świadczeniobiorców, a z drugiej strony do możliwości płatniczych ubezpieczonego.

 

Doradcy ubezpieczeniowi radzą ustalać sumę ubezpieczeniową tak, aby jej wypłata po śmierci ubezpieczonego zapewniła godny byt jego najbliższym. Jeśli więc klient utrzymuje 3-osobową rodzinę, zarabiając przykładowo 10 tys. zł miesięcznie, to ubezpieczenie na życie powinno być zawarte na co najmniej 120 tys. zł, aby kwota ta wystarczyła na zabezpieczenie finansowe na cały rok. W tym czasie wspomniana rodzina może znaleźć alternatywne źródło utrzymania, bez szkody dla swojego poziomu życia.

 

„Dobre” ubezpieczenie na życie powinno zapewniać właściwą dla każdego klienta ochronę ubezpieczeniową, której zakres będzie odpowiadał jego potrzebom. Suma gwarancyjna zawarta w polisie powinna być na tyle wysoka, aby zapewniała ochronę finansową dla osób, które staną się jej beneficjentem.

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Zabezpiecz się na przyszłość już dziś!

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.