X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Jaka polisa na życie będzie najlepsza?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Polisa na życie jest niezwykle ważnym zabezpieczeniem całej rodziny. Chroni nie tylko samego ubezpieczonego, ale również jego bliskich. To zabezpieczenie, które pozwala zmierzyć się z najtrudniejszymi sytuacjami w życiu bez dodatkowych kosztów, kłopotów i dodatkowych zmartwień. Jednak, by rzeczywiście spełniać takie funkcje, polisa na życie musi być niezwykle starannie wybrana, wyselekcjonowana i dopasowana.

 ubezpieczenie

 

fot.pixabay.com

 

Kieruj się głosem rozsądku i porównania

 

Dobra polisa to taka, która jest do tej sytuacji dopasowana i jej właśnie odpowiada. Chroni to, co ubezpieczony chce chronić i zabezpiecza te potrzeby, które właśnie dla niego są najważniejsze. Dobra polisa na życie jest po prostu szyta na miarę.

 

 

Tylko na życie czy również zdrowie

 

To, że dobra polisa musi być dopasowana jest jasne. Tylko na co zwrócić uwagę dokonując wyboru i jakie elementy szczególnie zweryfikować? Pierwszym krokiem powinno być ustalenie szerokości zakresu. Polisa na życie to potoczne określenie, czy jednak ma ona chronić tylko życie? Czy zdrowie też może być zabezpieczone? A może to ma być właśnie przede wszystkim zabezpieczenie zdrowia?

 

Na te pytania każdy sam musi sobie odpowiedzieć, ponieważ one pozwolą indywidualnie dopasować najlepsze rozwiązanie. Sugerować z pewnością można się celem swojego ubezpieczenia. Czy ma ono zabezpieczyć finansowo najbliższych na wypadek naszego odejścia? Czy też ma posłużyć jako źródło finansowania leczenia w razie poważnych problemów ze zdrowiem? Oczywiście, jedno nie wyklucza drugiego. Można bowiem w ramach jednego rozwiązania ubezpieczeniowego zapewnić sobie wsparcie finansowe w razie choroby i zabezpieczenie bytu bliskich, gdyby ubezpieczonego zabrakło.

 

 

Ubezpieczenie i oszczędności

 

Bardzo ważną kwestią, którą również trzeba sobie przemyśleć jest sprawa oszczędności. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują polisy ubezpieczeniowe połączone z możliwością gromadzenia kapitału na przyszłość. Polisa w takiej formie spełnia podwójną rolę. Z jednej strony chroni, dając finansowe zaplecze na wypadek problemów ze zdrowiem. Z drugiej strony mobilizuje do systematycznego odkładania, dzięki czemu z polisy będzie można skorzystać nawet, gdy do zagrożenia zdrowia zwyczajnie nie dojdzie. Dodatkowym atutem tego typu polis jest to, że oszczędności mogą zostać zwolnione z tzw. podatku Belki. W niektórych rozwiązaniach oszczędności wypłacane są jako świadczenie ubezpieczeniowe należne klientowi za „dożycie” i dzięki temu nie trzeba odprowadzać dodatkowej sumy.

 

W przypadku dużych składek lub długiego okresu oszczędzania mogą to być bardzo duże kwoty, które w innych okolicznościach trzeba by było oddać państwu. Ważne jednak by zdawać sobie sprawę z tego, że polisy, w których są włączone oszczędności są nieco droższe od tych, które wyłącznie zabezpieczają na wypadek zdarzeń losowych. Różnicę jednak można sobie w przyszłości odebrać w postaci zgromadzonego kapitału.

 

 

wybór

 

Infografika 1. Na wybór ubezpieczenia wpływ ma nie tylko jego rodzaj, ale i cecha wyróżniająca.

 

 

Terminowe czy bezterminowe

 

Czas trwania polisy jest również bardzo ważnym elementem, który należy brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Niestety, obecnie coraz mniej jest ubezpieczeń, które zawierane są bezterminowo. Taka polisa, choć często nieco droższa, jest zdecydowanie korzystniejsza. Faktem jest, że każdy kiedyś umrze, ale mając bezterminową polisę na życie zyskuje się gwarancję, że rodzina skorzysta ze świadczenia. W przypadku polisy terminowej, czyli takiej, która po upływie określonego czasu wygasa, może się zdarzyć tak, że do żadnego zdarzenia w czasie jej trwania nie dojdzie.

 

Oczywiście, nie da się przewidzieć, czy zdarzenie będzie miało miejsce czy nie. To są sprawy niezależne od nas i od naszej decyzji. Większą pewność skorzystania z ubezpieczenia daje jednak rozwiązanie bezterminowe. Warto jednak wiedzieć, że można w pewien sposób zabezpieczyć się i na taką ewentualność, gdy bezterminowa polisa na życie nie jest możliwa. Wystarczy wykupić dla siebie ubezpieczenie z opcją oszczędnościową i zgromadzony w ten sposób kapitał wykorzystać w przyszłości jako zabezpieczenie, gdy wygaśnie już odpowiedzialność ubezpieczyciela.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenianazycie.net.pl

 

  

Sprawdż sam najkorzystniejsze możliwości

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.