X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Jak zrobić porównanie ubezpieczenia na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Korzystając z wygodnych narzędzi internetowych jak porównywarka ubezpieczeń cenią sobie czas na znalezienie właściwej oferty oraz wygodę. W przypadku polis na życie to agent ubezpieczeniowy umawia się z potencjalnym klientem w celu ustalenia szczegółów przyszłej umowy. Ale część danych na temat produktów polisowych można zdobyć samemu.

 jak zrobić porównanie ubezpieczeń?

Porównanie produktów ubezpieczeniowych jest proste. Każda porównywarka czy kalkulator polisowy generuje wybrany zestaw propozycji dopasowany do kryteriów poszukującego rozwiązań ochronnych bądź inwestycyjnych. Można sprawdzić np. ofertę axa ubezpieczenie na życie na rankingubezpieczennazycie.pl czy innej stronie w odpowiedniej zakładce z produktami polisowymi.

 

Wspomniany serwis rankingubezpieczennazycie.pl zawiera nie tylko informacje o produktach, ale i samych towarzystwach. Każde liczące się na rynku ubezpieczeniowym TU jest sklasyfikowane według z góry przyjętych wytycznych, m.in. za zakres udzielanej ochrony, łatwość kontaktu z punktu widzenia zgłaszającego szkodę czy opinie na forach.

Kalkuluj składkę ubezpieczenia

O co zapytać agenta na spotkaniu?

 

Aby poznać wartość danej polisy na życie, trzeba zagłębić się w szczegóły oferty. Takie działanie będzie opłacalne dla potencjalnego klienta towarzystwa przynajmniej z kilku powodów. Zyska on bezcenną wiedzę, którą będzie mógł skonfrontować z agentem ubezpieczeniowym, a przy tym zaoszczędzi własny czas potrzebny w innej sytuacji na gruntowne wyjaśnienie ze strony doradcy wszystkich zawiłości ubezpieczenia.

 

Bardziej świadomy klient będzie mieć szansę zakupu polisy lepiej odpowiadającej jego zapotrzebowaniom. A spotkanie z doradcą wykorzysta jako okazję do poszerzenia swojej wiedzy o polisach i zadania precyzyjnych pytań, tak aby rozjaśnić własne wątpliwości na temat poszczególnych składników przedstawianej mu oferty.

 

Bez względu na stopień zaangażowania potencjalnego ubezpieczonego, warto poruszyć na spotkaniu z agentem następujące kwestie:

 

 • zakres ubezpieczenia,
 • sumę ubezpieczenia,
 • liczbę wyłączeń odpowiedzialności,
 • zasady wypłaty świadczenia,
 • umowy dodatkowe dla podstawy,
 • ceny poszczególnych składek.

 

 

Axa ubezpieczenie na życie

 

Po korzystaniu z porównywarki agent ubezpieczeniowy zaproponuje spotkanie w celu omówienia kwestii związanych z polisą. Jeśli w wynikach pojawi się oferta Axa można spodziewać się kontaktu ze strony przedstawiciela tego towarzystwa. Można też do spotkania się przygotować analizując ofertę ubezpieczeń na życie.

 

Podstawową polisą jest Plan Elastyczny łączącą w sobie ochronę życia i zdrowia w razie nieprzewidzialnych zdarzeń losowych oraz dającą możliwość inwestowania środków pieniężnych. Opcja inwestycyjna wiąże się z lokowaniem części wpłacanych środków na jeden z Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych (UFK) na okres przynajmniej 10 lat. Ubezpieczający się ma szansę zabezpieczyć swoje finanse na przyszłość, ale też musi liczyć się z ryzykiem inwestycyjnym.

 

Polisa ochronno-inwestycyjna umożliwia m.in.:

 • samodzielny wybór długości i zakresu ochrony ubezpieczeniowej,
 • bieżące dostosowanie polisy do własnych potrzeb i aktualnej sytuacji życiowej,
 • zapewnienie bliskim wypłaty środków na wypadek własnej śmierci czy wypadku,
 • zapewnienie sobie świadczeń na wypadek choroby czy innego niespodziewanego zdarzenia życiowego,
 • otrzymanie dostępu do szerokiego zakresu usług assistance,
 • możliwość ochrony życia i zdrowia oraz inwestowania składki w ramach jednej polisy,
 • dostęp do wyselekcjonowanej oferty UFK,
 • swobodny dostęp do konta i możliwość kontroli własnych inwestycji.

 

 

Z kolei Plan Ochronny Axa oferuje możliwość stworzenia kompleksowego programu ubezpieczeniowego dostosowanego indywidualnie do własnych oczekiwań. Samemu można stworzyć ubezpieczenie dopasowane do siebie, współmałżonka, partnera czy dzieci. Jest to propozycja ubezpieczyciela z zakresu ubezpieczeń rodzinnych.

 

 

Warta ubezpieczenie na życie

 

Ofertę zbliżoną do Axa posiada jeden z największych ubezpieczycieli dostępnych na polskim rynku – Warta. W polisie Warta Twoja Przyszłość także można chronić swoje życie i zdrowie z jednoczesnym inwestowaniem w UFK. W ramach tego ubezpieczenia klient ma możliwość wyboru spośród dwóch wariantów.

 

Wpisując frazę warta ubezpieczenie na życie na rankingubezpieczennazycie.pl można w łatwy sposób uzyskać cenne dane zarówno o tym, jak i innych produktach życiowych Warta. Jednym z nich jest Warta Dla Ciebie i Rodziny. To produkt dedykowany dla osób, które szukają zabezpieczenia dla siebie oraz rodziny na wypadek różnych, nieprzewidzianych okoliczności życiowych. Unikalna konstrukcja polisy zapewnia klientom indywidualnym szeroki zakres ochrony zarezerwowany dotąd dla osób objętych grupowymi ubezpieczeniami organizowanymi przez firmy. Klient indywidualny otrzyma świadczenia w razie urodzenia dziecka w najbliższej rodzinie lub innych członkach rodziny zgłoszonych do polisy.

 

Polisa Warta Dla Ciebie i Rodziny jest przykładem ubezpieczenia o typowo ochronnym charakterze, gwarantujące wypłaty w razie wypadku, choroby czy śmierci osób ubezpieczonych. Zakres ochrony zależy od tego, który z dostępnych wariantów wybierze klient – różnią się one wysokością świadczeń oraz składkami. Część z nich zawiera opcję Assistance Medyczny, który zapewnia m.in. wizyty lekarza, pielęgniarki czy opieki domowej po hospitalizacji. 

Oblicz składkę ubezpieczenia

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.