X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Jak najlepiej porównywać polisy na życie?
Ocena: 4.75 - liczba głosów 4

Dziękujemy za oddanie głosu

Ofert dotyczących ubezpieczeń na życie jest tak wiele, że zwykłemu klientowi trudno ocenić, która z nich jest najlepsza. W rzetelnym porównaniu i wstępnym wyborze interesującego nas typu produktu pomóc mogą porównywarki ubezpieczeniowe i rankingi polis na życie.


porównanie ubezpieczenia na życie

 

fot. pixabay.com

 

Porównywarki ubezpieczeniowe są dość nowym narzędziem, ale już zyskującym spore powodzenie wśród osób rozważających zakup polisy. Robiąc porównanie ubezpieczenia na życie, korzystajmy jednak z takich porównywarek, które proponują ok. 5 towarzystw ubezpieczeniowych. Umożliwi nam to wstępny przegląd rynku, a zarazem pozwoli nieco zawęzić kryteria wyszukiwania. Wypełniając okienka wyszukiwarki, musimy bowiem wybrać, czy interesuje nas polisa typowo ochronna (a więc tylko zabezpieczenie naszej rodziny na wypadek naszej śmierci) czy również chcemy ubezpieczyć się na wypadek choroby, następstw nieszczęśliwych wypadków, utraty pracy itp. Drugie ważne pytanie, jakie zada nam porównywarka, będzie dotyczyło charakteru naszej polisy – czy ma być dla nas wyłącznie ochroną, czy również narzędziem do inwestowania środków na przyszłość. Wybór jednej z opcji znacznie zawęzi nasze kryteria wyszukiwania, gdyż obecnie wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje produkty typu „dwa w jednym”, zapewniające i ochronę, i możliwość gromadzenia kapitału.

 

ubezpieczenie na życie

 

Rzut oka na rankingi

 

Rankingi polis na życie są o tyle wartym uwagi narzędziem pomocnym w wyszukiwaniu ofert, że zestawiają najlepsze produkty na rynku, opisując ich najważniejsze cechy, a zarazem publikują opinie użytkowników dotyczące danego produktu. Rankingi zastawiają jednak różne produkty – zarówno polisy typowo ochronne, jak i te oferujące również możliwość inwestowania i oszczędzania pieniędzy na dowolny cel, np. przyszła emeryturę. Warto zapoznać się więc z nimi po dokonaniu wstępnej selekcji polis za pomocą porównywarki internetowej, gdy wyrazimy naszą zgodę na przekazanie naszych danych agentom ubezpieczeniowym naszych danych osobowych i otrzymamy maksymalnie pięć ofert wybranych ubezpieczycieli. Przegląd rankingu pomoże nam ustalić, jak dany produkt oceniany jest zarówno przez fachowców, jak i innych klientów. Zwracajmy uwagę na opinie dotyczące szybkości wywiązywania się ubezpieczyciela z gwarantowanych w umowie świadczeń i jakość obsługi. Wysokie miejsce w rankingu nie zwalnia nas oczywiście od uważnej lektury ogólnych warunków ubezpieczenia pod kątem wszelkich wyłączeń – zarówno w polisie podstawowej, jak i w umowach dodatkowych. Decydując się na ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, sprawdzajmy zakres listy chorób objętych ubezpieczeniem i na to, jak ubezpieczyciel definiuje poszczególne schorzenia. Zwróćmy uwagę na zakres usług Assistance, które przez wielu ubezpieczycieli dodawane są gratis przy wyborze większej liczby umów dodatkowych. Są one bardzo pomocne w nagłych wypadkach i często różnią się zakresem usług.

 

 

Konfrontacja naszego wyboru z agentem

 

Skorzystanie z porównywarek oraz rankingów ubezpieczeniowych pomoże nam wyłuskać z morza ofert dwie-trzy polisy najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom. Ostatni etap wyboru to konfrontacja naszych typowanych polis z opinia doradcy ubezpieczeniowego. Jeśli wybraliśmy np. dwie polisy różnych ubezpieczycieli, spotkajmy się z przedstawicielami obu tych towarzystw. Nie tylko wylicza oni realną wysokość składki, jaką będziemy płacić (nie zrobi tego precyzyjnie żaden kalkulator ofert), ale odpowiedzą na wszelkie nurtujące nas pytania. Pamiętajmy, że wybieramy polisę, która ma nas chronić przez wiele lat. Dlatego przygotujmy rzetelnie się do spotkania z agentem i poświęćmy mu nasz czas i uwagę. Jeśli zamierzamy inwestować, zapoznajmy się z jego opinią na temat ryzyka inwestycyjnego poszczególnych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Zawsze pytajmy o możliwość zmiany zakresu umowy w trakcie jej trwania, np. zmiany sumy ubezpieczenia, dołączania innych członków rodziny czy możliwości zawieszenia wpłacania składek. Pytajmy o bonusy za terminowe opłacanie składek. Tylko w ten sposób dokonamy właściwego wyboru dobrego ubezpieczenia na długie lata.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

ubezpieczenie na życie

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.