X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Jak dobrze ubezpieczyć swoją rodzinę?
Ocena: 4.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wiele osób wychodzi z założenia, że ubezpieczenie ochronne powinien wykupić tylko ten, kto posiada rodzinę. To właśnie naszym bliskim ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie na wypadek naszej śmierci. Ochroną ubezpieczeniową można jednak objąć nie tylko głównego żywiciela rodziny, lecz także współmałżonka i dzieci oraz znacznie rozszerzyć jej zakres.

 

ubezpieczenie na życie dla rodziny

 

Ubezpiecz swoją rodzinę

 

Ubezpieczenie ochronne w wersji podstawowej chroni nie tyle osobę ubezpieczoną, co jego rodzinę, która w razie śmierci ubezpieczonego otrzyma od ubezpieczyciela środki zapewniające godne życie. Oczywiście jest to zgodne z wolą ubezpieczonego, gdyż zapewnia mu komfort psychiczny, że zapewnił rodzinie bezpieczeństwo finansowe. Ubezpieczenie takie może być terminowe (na określony czas) lub bezterminowe (na całe życie), indywidualne lub grupowe. Sumą ubezpieczenia bywa najczęściej albo wysokość kredytu hipotecznego, jeśli rodzina takowy posiada, albo łączna dwu-trzyletnia suma pensji ubezpieczonego. Umożliwia to współmałżonkowi i dzieciom poukładanie sobie życia po stracie najbliższej osoby i spłatę najpilniejszych zobowiązań.

 

Polisa na życie może być jednak rozszerzona o większy zakres ochrony przed ryzykiem – w postaci polis dodatkowych może obejmować ubezpieczenie od nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczenie od ciężkiego zachorowania, utraty pracy czy ubezpieczenie na wypadek operacji i pobytu w szpitalu. Wtedy ochroną objęty jest również sam ubezpieczony, a w razie zdarzenia objętego ubezpieczeniem wypłacany jest mu określony procent z sumy ubezpieczenia.

 

Jak dobrze zadbać o rodzinę?

 

Właśnie taka rozszerzona wersja polisy ochronnej jest godna rozważenia, zwłaszcza że ochroną ubezpieczeniową możemy również objąć całą rodzinę, nie tylko głównego żywiciela. Da to gwarancję, że np. w przypadku choroby żony czy dziecka – pod warunkiem że choroba ta jest objęta ochroną ubezpieczeniową – rodzina otrzyma finansowe wsparcie na walkę z chorobą. Często bowiem zdarza się, że małżonkowie zarabiają na podobnym poziomie i bez względu na to, czy umrze lub rozchoruje się mąż, czy żona, reszta rodziny znajdzie się w równie niekomfortowej sytuacji.

 

Ubezpieczenie ochronne często bywa oferowane jako opcja mieszana – wtedy mamy do czynienia z polisą ochronno-inwestycyjną czy ochronno-oszczędnościową. Najczęściej polisy te mają charakter ubezpieczenia na życie i dożycie – jeśli dożyjemy określonego wieku (np. emerytury), otrzymamy wsparcie finansowe, a w razie naszej śmierci w czasie ważności polisy odszkodowanie otrzyma nasza rodzina. Podobnie jest w przypadku polisy posagowej, z tym że odszkodowanie na wypadek naszej przedwczesnej śmierci dziecko otrzymuje po uzyskaniu pełnoletności, polisa może jednak zapewniać dziecku przejęcie przez ubezpieczyciela obowiązku płacenia składek.

 

Wybór w zależności od potrzeb

 

Jak widać, wybór wariantów dodatkowych i typów polisy ochronnej jest ogromny. Od nas zależy, jaka opcja będzie najbardziej korzystna dla naszej rodziny. Pamiętajmy, że im wcześniej wykupimy ubezpieczenie, tym niższe będą nasze składki. Polisa na życie dla całej rodziny to najlepszy sposób jej zabezpieczenia, a poprzez umowy dodatkowe możemy znacznie powiększyć parasol ochronny i objąć nim wszystkich jej członków.

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Dopasuj ubezpieczenie do swoich potrzeb

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.