X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Internecie powiedz przecie, która polisa najlepsza na świecie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 3

Dziękujemy za oddanie głosu

 

Nie ma chyba klienta firmy ubezpieczeniowej, który przed zakupem polisy na życie nie chciałby dokonać porównania ofert. Podpowiadamy, jak tego dokonać za pomocą kilku narzędzi, jakie oferuje Internet.

 

ubezpieczenie na życie porównanie ofert

 

 

Wyszukaj najlepsze oferty!

 

Porównywanie ofert warto rozpocząć od wpisania w wyszukiwarkę internetową frazy typu ubezpieczenie na życie porównanie ofert. W wynikach wyszukiwania znajdziemy przekierowania zarówno do porównywarek polis na życie połączonych z kalkulatorami ofert, jak i do rankingów ubezpieczeń na życie. Właśnie te narzędzia internetowe – w połączeniu ze stronami samych ubezpieczycieli, jak i multiagencji pośredniczących w kupnie ubezpieczeń na życie – pomogą nam przejrzeć ofertę rynkową i wybrać kilka najbardziej dopasowanych do nas produktów.

 

Wywiad z porównywarką

 

Porównywarka internetowa to sprytna aplikacja, która po zadaniu nam kilku pytań pozna nasze preferencje i z kilkudziesięciu polis na życie, których przeglądanie i porównywanie zajęłoby nam kilka dni, wyszuka te najbardziej dostosowane do naszego profilu. Wchodząc na stronę udostępniająca porównywarkę bądźmy świadomi jednej kwestii – w zamian za wyszukanie i udostępnienie nam polis ubezpieczycieli, które będą najlepiej dopasowane do naszych oczekiwań, a zarazem atrakcyjne cenowo, multiagencja będąca właścicielem porównywarki będzie chciała pozyskać od nas nasze dane osobowe. Zrobi to wyłącznie po to, by przekazać je agentom ubezpieczeniowym, ale tylko tym, którzy reprezentują ubezpieczycieli oferujących produkty najlepiej pasujące do naszego profilu klienta.

 

Wiele osób nerwowo reaguje na tego typu chwyty marketingowe, ale bądźmy szczerzy: jeśli rzeczywiście jesteśmy zainteresowani kupnem polisy, nie powinniśmy się wściekać – takie są prawa rynku. Nie jest przecież tak, że porównywarka jak wielka maszyna licząca przemieli nasze preferencje i wybierze na chybił-trafił jakieś oferty. Za aplikacja stoją ludzie, którzy poświęcą swój czas i wiedzę na wyszukanie dla nas jak najlepszej oferty. A my – pod warunkiem, że skorzystamy z porównywarki wysoko notowanej multiagencji, która cieszy się renomą i obsługuje najważniejszych ubezpieczycieli, możemy być pewni, że agenci, którzy do nas zadzwonią, będą nie tylko handlowcami, ale także doradcami ubezpieczeniowymi, mogącymi służyć nam fachową wiedzą. Nie powinniśmy się więc wzbraniać przed spotkaniem z nimi, bo tylko w ten sposób sprawnie dokonamy wyboru i poznamy autentyczną wysokość składki, a nie szacunkową kwotę, jaką podaje nam kalkulator ofert.

 

Rzut oka na topowe produkty

 

Jeśli mimo wszystko wzbraniamy się przed spotkaniem z agentem ubezpieczeniowym, przynajmniej na tym etapie, pozostaje nam sprawdzanie, czy na stronach towarzystw ubezpieczeniowych są kalkulatory ofert z grubsza wyliczające składkę danej polisy. Takie przykłady są – na przykład na stronie zyciedirect.pl. Można tam obliczyć składkę ubezpieczenia Spokój bliskich w wersji indywidualnej i z małżonkiem. Jest to jednak polisa skierowana do seniorów, więc będzie interesowała tylko wąską grupę klientów. Osobom, które chcą same dokonać wstępnego wyboru pozostaje więc przegląd rankingów ubezpieczeń na życie. Znów warto przyjrzeć się jednak, kto taki ranking robi – czy portal, gdzie publikowane są dane, należy do multiagencji obsługującej dużą liczbę ubezpieczycieli i czy cieszy się on zaufaniem klientów i może gwarantować profesjonalizm i bezstronność.

 

Przeglądając kolejne miejsca na podium i w pierwszej dziesiątce bądźmy również świadomi, że poszczególne produkty często różnią się od siebie diametralnie – miejsce pierwsze może zajmować polisa ochronno-inwestycyjna, a miejsce drugie – bogato wyposażona w umowy dodatkowe polisa ochronna. Dlatego określmy najpierw nasze preferencje, jeśli chodzi o typ polisy – czy chcemy zapewnić sobie ochronę, czy również gromadzić kapitał na przyszłość? Czy chcemy ubezpieczyć tylko siebie, czy również pozostałych członków naszej rodziny? Czy poza inwestowaniem interesuje nas dodatkowa opcja oszczędzania? Czy zależy nam na „gołej” polisie ochronnej, zapewniającej rodzinie środki na wypadek naszej śmierci, czy również na ochronie zdrowia? Jeśli tak, to w jakim zakresie? Już tych kilka pytań pozwoli nam z 10 produktów wyeliminować przynajmniej 6. Potem zawsze warto poznać Ogólne Warunki Ubezpieczenia – zazwyczaj są one do pobrania w postaci pliku PDF, a ogólne cechy polisy charakteryzują specjaliści od ubezpieczeń.

 

Finał pod skrzydłami agenta

 

Upieramy się przy tym, że spotkania z agentem i tak nie unikniemy. Polisa na życie nie jest bowiem polisą turystyczną, której zakupu możemy dokonać przez internet. Do precyzyjnego wyliczenia składki jest potrzebne spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, który nie tylko pomoże nam dokonać najbardziej odpowiadającego naszym preferencjom doboru umów dodatkowych i ich wariantów, ale zwróci nam uwagę na wszelkie kruczki prawne zawarte w umowie.

 

Jak widać, każde poszukiwanie polisy ubezpieczeniowej prowadzi nas do spotkania z agentem. Sęk w tym, byśmy znaleźli prawdziwego profesjonalistę, któremu zależeć będzie na jak najlepszym dostosowaniu produktu do naszych potrzeb.

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Sprawdź ranking ubezpieczeń!

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.