X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

22 270 00 33

Blog ekspercki

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie Warta?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wysoka cena nie zawsze jest gwarancją jakości. Dotyczyć może to również polisy na życie. Można z całym powodzeniem znaleźć tanią i dobrej jakości ofertę, więc po co przepłacać. Jeśli oferta grupy Warta była wcześniej brana pod uwagę, dobrze będzie się temu przyjrzeć.

ubezpieczenie na życie Warta

Ubezpieczenie na życie to decyzja każdego odpowiedzialnego człowieka o własnej przyszłości. Nikt nie ma wpływu na to czy zachoruje, ulegnie wypadkowi lub umrze. Jednak konsekwencje tych zdarzeń mogą być bolesne dla najbliższych, szczególnie dzieci.

Po co nam ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie pozwala uzyskać odszkodowanie z tytułu śmierci, pobytu w szpitalu, operacji, chorób ciężkich (np. udar mózgu, zawał serca, nowotwór), urazów ciała, wypadków.

 

Są to sytuacje, które wpływają na jakość życia najbliższych osób – szczególnie współmałżonka oraz dzieci. Chwilowa niezdolność do pracy przekłada się na trudności finansowe, a każdy ma jakieś zobowiązania – wysokie rachunki, prowadzenie firmy, opłacenie obozu wakacyjnego dla dzieci, kredyt mieszkaniowy, naprawa samochodu.

 

Odszkodowanie z tytułu powyższych zdarzeń pozwoli utrzymać płynność finansową, dodatkowo rekompensuje ona trudności z jakimi przyjdzie się zmagać.

 

Należy pamiętać, że podstawowa oferta polisy indywidualnej chronić będzie jedynie na wypadek śmierci ubezpieczonego lub jego inwalidztwa. Jeśli potrzebna jest dodatkowa ochrona, np. od wypadków czy kontuzji – należy wykupić odpowiednie umowy dodatkowe w tym zakresie.

 

Umowy dodatkowe zawierane są najczęściej na krótki okres czasu, po czym można zrezygnować lub kontynuować dalej szerszy zakres ochrony. W ten sposób można zapewnić sobie większą szansę na otrzymanie odszkodowania, a jakiekolwiek wypadki losowe nie sprowadzą kłopotów z pieniędzmi.

 

Ile kosztuje polisa w towarzystwie Warta?

Osoby, które są zainteresowane polisą na życie grupy ubezpieczeniowej Warta, z pewnością cenią sobie jakość i wysoki status firmy na polskim rynku ubezpieczeniowym.

 

Towarzystwo ubezpieczeniowe Warta oferuje m.in. polisę indywidualną Twoja Przyszłość. Produkt ten umożliwia opłacanie składek w dowolnie wybranej przez siebie częstotliwości. Minimalna składka miesięczna będzie zatem wynosić 125 zł, kwartalna 375 zł, półroczna 750 zł, a roczna 1500 zł.

 

Dobrym uproszczeniem opłacania składki jest wybranie składki rocznej i ustalenie jej czasu płatności na moment, w którym spodziewa się dodatkowego zastrzyku gotówki, np. zwrotu z podatku, 13-tej pensji, premii rocznej itd. Nie trzeba wówczas pamiętać co miesiąc o płatności składki.

 

W tej polisie grupa Warta oferuje podstawową ochronę na wypadek śmierci. Wówczas najbliższe osoby otrzymują wypłaconą sumę ubezpieczenia w kwocie ustalonej w umowie.

Co powinna oferować dobra polisa?

Dobrze wiedzieć, że dzisiejszy produkt ochronny ma niezwykle szerokie zastosowanie, które nie ogranicza się do wypłacania odszkodowań z określonego tytułu. Dzisiejsze ubezpieczenie na życie może również pomóc poprzez:

  • dofinansowanie do leków nierefundowanych,
  • opiekę nad dziećmi w czasie pobytu w szpitalu,
  • dowóz leków zaleconych przez lekarza,
  • wsparcie psychologa,
  • transport medyczny,
  • konsultacje u lekarza specjalisty bez kolejki,
  • wizytę domową lekarza lub pielęgniarki,
  • dofinansowanie do rehabilitacji lub pomoc w zorganizowaniu niezbędnego sprzętu.

 

Dobre ubezpieczenie na życie powinno być jednocześnie tanie, wielofunkcyjne, ale równocześnie jasne i zrozumiałe. Z całą pewnością decyzji nie warto odkładać na później, ponieważ z każdym rokiem podnosi się ryzyko zachorowań oraz śmierci, co ubezpieczyciel z pewnością wykorzysta do podniesienia ceny składki.

 

Ubezpieczenie powinno również mieć możliwość włączenia bliskich osób w zakres ochrony, o czym warto pamiętać przy wyborze polisy na życie. Decydując się na polisę z ochroną zawierającą pobyt w szpitalu, mamy gwarancję otrzymania od 50 do nawet 500 zł dziennego świadczenia  o czym można przeczytać na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-pobytu-w-szpitalu-kiedy-chroni/136.html

 

Porównanie ofert pozwala sporo zaoszczędzić?

Osoby, które są zainteresowane tanim i dobrym rozwiązaniem przede wszystkim powinny porównywać oferty. Na rynku ubezpieczeniowym jest obecnie wiele firm, nie tylko polskich, lecz również zagranicznych o wysokim kapitale oraz wieloletnim doświadczeniu.

 

Nie wszystkie firmy muszą być dobrze znane – coraz więcej zagranicznych firm zaczyna swoją działalność na polskim rynku. Nazwy, które nie budzą żadnych skojarzeń nie muszą być od razu skreślane – ich potencjał za granicą może pozwalać na obniżenie cen składek w Polsce.

 

Porównanie ofert sprzyja znalezieniu oferty dopasowanej do konkretnych potrzeb – nie trzeba zatem iść na kompromis i zgadzać się na ofertę, która nie spełnia podstawowych oczekiwań.

 

W porównaniu ofert przydatny z pewnością będzie ranking ubezpieczeniowy. Jest to strona poświęcona wszystkim dostępnym ofertom. Każdy produkt ubezpieczeniowy otrzymuje ocenę w kilku kategoriach, dzięki czemu dowiedzieć się można o tym, która polisa jest najbardziej godna uwagi.

Ranking ubezpieczeniowy bardzo często pokazuje również oferty firm, które wcześniej mogły nie być znane, jednak posiadają atrakcyjne ubezpieczenia na życie.

Innym sposobem na porównanie ofert będzie – porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to narzędzie, które pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas klienta.

 

Porównywarka wymaga udzielenia kilku ważnych odpowiedzi dotyczących preferowanego ubezpieczenia na życie. Pytania dotyczą zarobków, wydatków, oczekiwanej sumy ubezpieczenia czy zakresu ochrony.

 

Na podstawie udzielonych odpowiedzi specjaliści przygotowują listę najlepiej dopasowanych produktów, a decyzji samodzielnie dokonuje klient w trakcie rozmowy z konsultantem. Podczas rozmowy istnieje możliwość porównania kilku najlepszych ofert, wybrania najlepszego rozwiązania oraz umówienia się z agentem ubezpieczeniowym.

Spotkanie może odbyć się w dowolnie wskazanym miejscu, jest ono również niezobowiązujące. Jeśli cokolwiek wzbudzi wątpliwość – klient nie musi podpisywać umowy i ma prawo wybrać inny produkt.

 Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy?

Warto sprawdzić czas karencji w wybranym ubezpieczeniu. Ubezpieczyciel obiecuje ochronę od chwili podpisania umowy, nie zawsze jednak dotyczy to wszystkich zdarzeń objętych ochroną. Jeśli okaże się, że kilka dni po podpisaniu umowy u klienta zostanie zdiagnozowana poważna choroba – ubezpieczyciel może mieć prawo, by nie wypłacić odszkodowania. Okres karencji może trwać miesiąc, pół roku, a nawet 2 lata.

 

Dobrze sprawdzić również wyłączenia odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których firma ubezpieczeniowa nie wypłaci należnego odszkodowania, sądząc, że szkoda została spowodowana świadomym działaniem ubezpieczonego. Dzieje się tak np. gdy ubezpieczony wybierze się w podróż do kraju, w którym toczą się działania wojenne i dozna poważnego urazu. Innym częstym wyłączeniem odpowiedzialności jest spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.

 

Oczywiście, im lepiej klient zapozna się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) przed zakupem, tym lepiej dla niego. Będzie wiedział o wszystkich ważnych aspektach wybranej polisy, jak również chociażby o tym, jakie dokumenty są potrzebne, aby otrzymać należne odszkodowanie. Czytanie umowy przed zakupem wydaje się być oczywiste, jednak wśród klientów wciąż niewielka osób robi to dokładnie.

 

Przeczytaj: https://www.ubezpieczenienazycie.net.pl/blog/po-ile-to-zycie

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Wolska 88

01-141 Warszawa

tel. 22 270 00 33

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.