X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

22 270 00 33

Blog ekspercki

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie w PZU?
Ocena: 3.50 - liczba głosów 6

Dziękujemy za oddanie głosu

Aby obliczyć wysokość składki w polisie na życie, prawie zawsze niezbędna będzie pomoc doradcy. Ponieważ na cenę ubezpieczenia wpływa wiele czynników związanych z naszym zdrowiem, więc trudno byłoby zastosować gotowy szablon. Ale i tak jesteśmy w stanie wskazać przybliżone ceny składek w PZU czy innych towarzystwach.

 ubezpieczenie na życie w PZU ile kosztuje

Podstawowa wiedza na temat cen za ubezpieczenie na życie znajduje się w Internecie. Co mamy do wyboru? Przede wszystkim stronę ubezpieczyciela albo porównywarkę ubezpieczeń na życie. W tym ostatnim przypadku wystarczy jedna kalkulacja, aby poznać szczegóły finansowe konkurencyjnych produktów i zdecydować się na ten najtańszy czy z najlepszym, naszym zdaniem, zakresem ochrony. Korzystanie z każdej ze stron ubezpieczyciela osobno będzie wymagało poświęcenia sporej ilości czasu.

Oblicz składkę ubezpieczenia

Polisa od złotówki dziennie

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe, w tym m.in. PZU zachęcają swoich klientów do wykupienia polisy już za 1 zł dziennie. Nietrudno obliczyć, że miesięcznie koszt ubezpieczenia wyniesie jedynie 30 zł. Zanim rzucimy się na tak atrakcyjną ofertę, warto wiedzieć, co kryje się za wspomnianą kwotą.

 

Złotówka dziennie za polisę na życie nie jest trikiem marketingowym, za tyle rzeczywiście możemy kupić ubezpieczenie, jednak musimy spełnić kilka warunków, aby skorzystać z tak ulgowej stawki:

 

  • być w młodym wieku (najlpiej w przedziale 18-25 lat),
  • cieszyć się dobrym zdrowiem,
  • wybrać niską sumę ubezpieczenia,
  • zdecydować się na umowę w wariancie podstawowym.

 

Jeśli spełniamy pierwszy warunek, wydaje się, że ograniczeń jest niewiele, a jednak dobre zdrowie nie u wszystkich młodych osób jest tak oczywiste. Stan zdrowia w przeliczeniu na wysokość składki warunkuje tzw. ankieta medyczna wymagana przy zawieraniu większości ubezpieczeń na życie. Doradca w imieniu TU pyta nas o przebyte operacje, schorzenia w najbliższej rodzinie, zażywane obecnie lekarstwa itd. Warto być prawdomównym, tak aby otrzymać świadczenie bez żadnych komplikacji. Jeśli okaze się, że zatailiśmy np. wstrząs mózgu w wyniku wypadku, ubezpieczyciel na podstawie wglądu w historię chorobową może wstrzymać wypłatę odszkodowania za zdarzenie.

 

Innym ograniczeniem jest zakres ochrony. Polisa za 30 zł miesięcznie to właściwie finansowa ochrona najbliższych, którzy dostaną pieniądze z ubezpieczenia za naszą śmierć. Ale i tu ubezpieczycele mogą żądać dodatkowych wymagań rozróżniajac zgon ubezpieczonego ze względu na przyczynę: naturalną, w wyniku wypadku komunikacyjnego czy wyniku nieszczęśliwego wypadku.

 

4 sposoby na obniżenie składki

 

Ubezpieczenie na życie wciąż może być tanie, mimo że rozszerzymy zakres ochrony. Ale i z każdą umową dodatkową rośnie szansa na otrzymanie świadczenia, co jest przecież głównym celem wykupywania polisy.

 

Składki za 50, 100 czy 150 zł miesięcznie są nadal w zasięgu możliwości finansowych, dając znacznie większy komfort ochrony finansowej naszego życia i zdrowia, ale i te ceny można w różny sposób ograniczyć w 4 sytuacjach:

 

  1. Korzystanie z porównywarek - pozostawienie swoich danych w krótkim formularzu i nakreślenie kształtu polisy nic nas nie kosztuje, za to daje okazję do otrzymania ofert konkurencyjnych towarzystw, z których na pewno jedna okaże się najtańsza. Towarzystwa zgłaszają się do nas same, więc mamy komfort umówienia spotkania na własnych warunkach, np. we własnym domu.

 

  1. Polisa grupowa na życie - oferuje ją również PZU, jednak podstawowym wymogiem jest zatrudnienie w fimie, które oferuje grupowe ubezpieczenie na pracowników ich rodzin. W popularnych "grupówkach" ryzyko jest rozłożone na wszytstkich zatrudnionych, więc ubezpieczyciel chętniej zaproponuje niskie składki i mniej ograniczeń, np. w postaci braku karencji. Kosztem niższej składki otrzymamy jednak sztywne sumy ubezpieczenia i sztywny zakres ochrony.

 

  1. Częstotliwość opłacania składki - w polisach zawieranych indywidualnie również można oszczędzać na składce, płacąc za kwartał, 6 czy 12 miesięcy z góry. Ale nie wszyscy ubezpieczyciele oferują z tego tytułu zniżki, więc warto najpierw upewnić się co do istnienie podobnych promocji.

 

  1. Umowa długoterminowa - z reguły ubezpieczenia na życie są umowami trwającymi minimum rok. Na rynku spotkamy też polisy na 5,10 czy nawet 25 lat. Dłuższe okresy są przeważnie stosowane w ubezpieczeniach ochronno-oszczędnościowych, ale jeśli interesuje nas wyłącznie ochrona życia i zdrowia, warto zapytać doradcę o zniżki z tytułu umowy dlugoterminowej. Towarzystwa chętniej udzielą rabatu lojalnemu klientowi, który decyduje się opłacać składki przez co najmniej 5 lat.

 

Oblicz składkę ubezpieczenia

Innym sposobem na tańszą składkę jest polisa na życie w formule smart. W praktyce zakup takiego produktu wykonamy wyłącznie za pomocą naszego komputera czy innego urządzenia z dostępem do internetu. Nie musimy spotykać się z doradcą ani wypełniać ankiety medycznej. Składki również zaczynają się poniżej 50 zł za miesiąc. Minusem polisy w formule smart jest mała konkurencja takich produktów na rynku, niskie sumy ubezpieczenia, wąski zakres ochrony, a przede wszystkim ograniczenia wiekowe - osoby powyżej 50. roku życia nie mają co liczyć na przystąpinie do polisy.

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Wolska 88

01-141 Warszawa

tel. 22 270 00 33

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.