X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

22 270 00 33

Blog ekspercki

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego w mBank?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Przyznanie kredytu hipotecznego to czasem dobra okazja, by zastanowić się nad dokupieniem ubezpieczenia na życie. Zwłaszcza, że bank posiada w swojej ofercie również produkty ubezpieczeniowe. Jak to wygląda w przypadku mBanku i czy takie rozwiązanie jest korzystne dla kupującego?

ubezpieczenie na życie w Mbanku

Banki są dobrze przygotowane na niezdecydowanych klientów, przez co same przygotowały ofertę ubezpieczeniową na swoich warunkach. Nie wszystkie banki jednak posiadają korzystną ofertę dla swoich kredytobiorców. Warto rozeznać się w rynku ubezpieczeniowym zanim podejmie się decyzję o zakupie polisy na życie, by mieć poczucie dobrze podjętej decyzji.

 

Polisa na życie – na czym polega i co ochrania?

Ubezpieczenie na życie to produkt indywidualny, którego zadaniem jest ochrona życia osoby ubezpieczonej. Na wypadek śmierci ubezpieczonego, osobom najbliższym zostaje wypłacona suma ubezpieczenia w kwocie ustalonej w umowie.

Celem polisy na życie jest finansowe zabezpieczenie przyszłości najbliższych osób na wypadek śmierci ubezpieczonego. W zależności od własnych potrzeb oraz możliwości finansowych wybiera się wysokość sumy ubezpieczenia w dowolnej kwocie – to może być zarówno 20 000 zł, 50 000 zł, 200 000 zł, jak i nawet 1 000 000 zł, o ile taką sumę dopuszcza ubezpieczyciel.

Dobrze jest dokładnie ustalić, jaka kwota zapewni przyszłość najbliższym, możliwość spłaty kredytu hipotecznego, jak i życie na dotychczasowym poziomie. Należy jednak pamiętać, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa wysokość składki miesięcznej. Dlatego dobrze jest mierzyć siły na zamiary i dobrać ją do własnych możliwości finansowych.

Polisa na życie może również gwarantować odszkodowanie w wielu innych sytuacjach, które będą wiązały się nie tylko z uszczerbkiem na zdrowiu, ale także ze sporymi wydatkami. To. m.in.:

  • zachorowanie na raka,
  • zdiagnozowanie ciężkiej choroby,
  • uraz ciała (NNW),
  • zabieg chirurgiczny,
  • narodziny dziecka,
  • wypadek komunikacyjny.

Ubezpieczenie na życie oprócz świadczeń finansowych w określonych okolicznościach służy również pomocą innego rodzaju – może zapewnić w razie potrzeby wsparcie psychologa, transport medyczny, dofinansowanie do leków nierefundowanych lub rehabilitacji, pomoc w opiece nad dziećmi czy wizytę pielęgniarki.

Dobrze zatem wybrać polisę na życie w rozsądnej cenie, by później móc dobrać odpowiednie rozszerzenie umowy, które zwiększy szanse na otrzymanie dodatkowego świadczenia.

 

Oferta ubezpieczenia w mBank – jaki koszt?

Oferta mBanku jest propozycją towarzystwa ubezpieczeń AXA. Koszt polisy na życie do kredytu hipotecznego jest ustalany indywidualnie, a jednym z czynników branych pod uwagę jest kwota samej pożyczki. Bank podaje przykładową składkę 17 zł, ale dotyczy ona kredytu gotówkowego poniżej sumy 10 000 zł. To wcale nie znaczy, że przy hipotece na np. 500 000 zł, zapłacimy za polisę pięćdziesiąt razy więcej – cena ubezpieczenia zaczyna się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie i dużo tu zależy od wybranych dodatków.

Oferta ubezpieczenie kredytu w mBanku zapewnia ochronę na wypadek śmierci ubezpieczonego oraz jego trwałej utraty zdolności do pracy. Plusem ubezpieczenia jest minimum formalności – wszelkie dokumenty związane z ubezpieczeniem są podpisywanie w placówce banku, przy okazji podpisywania dokumentów związanych z kredytem hipotecznym. Ubezpieczony nie musi również pamiętać o płaceniu składek, ponieważ bank sam pobiera z konta ustaloną kwotę składkową.

Oprócz polisy na życie warto też zainteresować się dobrym ubezpieczeniem mieszkaniowym. Przy wyborze polisy mieszkaniowej warto sprawdzić ofertę porównywarki ubezpieczeniemieszkania.pl i wybrać jedną z korzystnych opcji dla siebie.

 

Polisa ma życie z banku czy z porównywarki?

Często w cenie, którą oferuje bank, można znaleźć podobną ofertę o ciekawszych warunkach, które dla konkretnego, indywidualnego klienta mogą okazać się kluczowe w podejmowaniu decyzji. Także mBank dysponuje bardzo uproszczoną wersją polis życiowych. Znajdziemy tam dodatki w postaci choroby nowotworowej czy ubezpieczenia od utraty pracy.

Co z resztą? Bardziej przydatna wydaje się polisa na życie wybrana przez porównywarkę online, gdzie dostępne oferty są następnie przedstawiane przez agenta na niezobowiązującym spotkaniu. Polisa na życie kupiona przez porównywarkę to również możliwość włączenia bliskich osób w zakres ubezpieczenia.

Wystarczy wypełnić krótką ankietę, odpowiedzieć na kilka kluczowych  pytań, na podstawie których opracowana jest oferta według konkretnych oczekiwań. Następnie kontaktuje się z klientem doradca ubezpieczeniowy, które przedstawia dostępne możliwości. W ten sposób można zyskać komplet informacji o danej ofercie, zaoszczędzić czas oraz własne środki. A te przy kredycie hipotecznym są niezwykle ważne.

Tak samo jest z kredytem hipotecznym na Lowcakredytow.pl  – nie zawsze ten oferowany przez bank jest korzystny. Dlatego wcześniej warto porównać kredyt mieszkaniowy z www.lowcakredytow.pl z konkurencyjnymi ofertami. Jest to w końcu inwestycja na długie lata, zatem warto zwrócić uwagę zarówno na wysokość kredytu, jak i cenę ubezpieczenia. Ważne jest, by przy maksymalnej ochronie, polisa nie była znacznym obciążeniem finansowym, które wpłynie niekorzystnie na poziom życia.

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Wolska 88

01-141 Warszawa

tel. 22 270 00 33

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.