X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Gdzie ubezpieczyć się na życie?
Ocena: 3.50 - liczba głosów 4

Dziękujemy za oddanie głosu

Decyzja o zakupieniu ubezpieczenia na życie powinna wiązać się z dogłębną refleksją i starannym przemyśleniem tematu. Nie chodzi o to, żeby na skutek tych przemyśleń zrezygnować z polisy, ale o to by pod ich wpływem podjąć decyzję możliwie najlepszą. Ubezpieczenie trzeba wybrać bardzo starannie.

 

 

fot. pixabay.com

 

Wybierz najlepsze rozwiązanie

 

Nie ma jednej, łatwej odpowiedzi na pytanie gdzie się ubezpieczyć na życie. To zależy od wielu czynników i dobrze jest wziąć je wszystkie pod uwagę. Trzeba sprawę przemyśleć, rozważyć. Decyzję zaś należy podjąć kierując się jedynie swoim własnym przekonaniem i oczekiwaniami.

 

 

Który ubezpieczyciel?

 

Jednym z czynników, który zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę, jest to, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje daną polisę. Dlaczego ma to takie znaczenie? Ponieważ to właśnie towarzystwo ponosi odpowiedzialność za ubezpieczonego, to towarzystwo wypłaca świadczenia i podejmuje decyzje o ich należności lub o tym, że nie przysługują one ubezpieczonemu. To właśnie towarzystwo, swoją wiarygodnością sygnuje również wiarygodność polisy. Jeżeli ubezpieczyciel jej niema, to nawet najbardziej pomysłowy i dopracowany produkt również jej nie zyska. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie towarzystwo ubezpieczeniowe?

 

Jednym z wyznaczników będzie na pewno staż na rynku. Im dłużej znana jest dana firma, tym bardziej można jej zaufać. Długi staż świadczy o tym, że przez tyle lat firma radzi sobie nie tylko z zawieraniem ubezpieczeń, ale również z wypłacaniem odszkodowań. W czasie kilkunastu czy kilkudziesięciu lat działalności, musiało się zdarzyć tak, że klienci potrzebowali wypłaty. Skoro firma nadal działa, to znaczy, że sobie z tą wypłatą poradziła. Co więcej, mieli też szansę narazić się na nieprzychylne komentarze, gdyby ta wypłata przebiegała niepomyślnie dla klientów. I te właśnie komentarze powinny być drugim czynnikiem branym pod uwagę. Oczywiście, trzeba uwzględnić, że na stu zadowolonych tylko jeden się wypowie, a na stu niezadowolonych jeden zamilknie. Jednak, mimo wszystko, niezadowoleni mogą wskazać na co warto zwrócić uwagę, a zadowoleni przekonają dlaczego jednak warto zaufać.

 

Agent czy internet?

 

Drugą kwestią, również bardzo ważną do rozstrzygnięcia, jest to, gdzie się udać by się ubezpieczyć? Można bowiem ubezpieczyć się osobiście, u agenta, który wszystko powie, wytłumaczy, odpowie na wszystkie pytania. Jest to jednak bardzo czasochłonne, trudnej organizacyjnie i logistycznie. Trzeba ustalić wspólny termin, spotkać się. Z pewnością trzeba na to poświęcić bardzo wiele czasu. Ale z pewnością przyniesie to korzyść osobie zainteresowanej ubezpieczeniem.

 

Można jednak trafić na takiego agenta, który nie do końca pracuje etycznie, przed czym trzeba się zdecydowanie bronić. Taki agent może doradzać patrząc na swoje potrzeby, swoje plany, swoje oczekiwania. Nie zwróci swojej uwagi na wątpliwości czy niepokoje klienta, dążąc do zapewnienia sobie sprzedaży.

 

Z drugiej strony, do dyspozycji mamy możliwość zdalnego dokonania zakupu za pośrednictwem portalu internetowego. Naturalnie, nie będzie z nim żadnej relacji, nie da się zadać pytań czy porozmawiać. Jednakże, nie da się również w ten sposób klienta zmanipulować. Klient sam odpowiada na kilka standardowych pytań, które zawiera formularz na stronie. Po jego wypełnieniu, automatycznie przygotowywane są różne oferty, wśród których klient sam wybiera. Jedno jest pewne, w ten sposób klient nie zostanie zmanipulowany. Tak jak uważa, tak odpowiada na pytania, a otrzymane oferty może sam, spokojnie rozważyć. Nikt go nie pospiesza, nikt go nie naciska i przede wszystkim, nikt nie narzuca swojego własnego punktu widzenia.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenianazycie.net.pl

 

Zaoszczędź czas i pieniądze dzięki wygodnemu narzędziu

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.