X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

22 270 00 33

Blog ekspercki

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Kupno ubezpieczenia to poważny krok nie tylko ze względu na ochronę, jaką ma spełniać polisa, ale również dlatego, że wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Zakup taniej polisy szybko może okazać się pomyłką. Właśnie dlatego dobrze jest się przygotować do zakupu ubezpieczenia.

kobieta szuka ubezpieczenia

Nie trzeba być biegłym w temacie ubezpieczeń na życie, by wiedzieć jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Wystarczy znać kilka podstawowych faktów o polisach na życie, co ułatwi zakup. Nie jest to wiedza ściśle specjalistyczna, a zdecydowanie pomoże wybrać dobry produkt ochronny.

Polisa na życie – wiesz, co chcesz kupić?

Na samym początku warto wyjaśnić czym jest polisa na życie. To przede wszystkim forma zabezpieczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego. Taka jest podstawowa rola ubezpieczenia - daje ono wsparcie finansowe najbliższym osobom, wskazanym w umowie jako uposażonym.

 

Błędem jest oczekiwanie od ubezpieczyciela szerokiego zakresu ochrony w podstawowej wersji, jednak możemy zdobyć ochronę, dokupując odpowiednie rozszerzenie.Umowy dodatkowe, które rozszerzą podstawową ochronę, mogą dotyczyć zdrowia, wypadków samochodowych, urazów ciała, narodzin dziecka, śmierci bliskich osób, ukąszenia przez kleszcze, poważnych chorób (cukrzyca, udar mózgu, astma) czy chorób nowotworowych.

 

Są różne rodzaje ubezpieczeń, o czym również warto wiedzieć. Polisy na życie przede wszystkim dzielą się na indywidualne i grupowe – te drugie kupowane są wyłącznie w miejscu zatrudnienia, o ile oferuje je pracodawca.

 

Istnieje możliwość zakupu polisy rodzinnej – jest to produkt dla osób, które chcą ubezpieczyć więcej niż jedną osobę, dodatkowo w różnych zakresach ochrony. Poprzez ubezpieczenie można również inwestować własne środki finansowe – w polisie inwestycyjnej samodzielnie ustala się jak wysoka część składki przeznaczona zostaje na inwestycje. Można również wybrać ubezpieczenie dla dziecka – polisę NNW lub polisę posagową.

Które towarzystwo będzie najlepszym ubezpieczycielem?

Wybór towarzystwa jest zupełnie dowolny. Część osób z pewnością będzie sugerować się opiniami krewnych lub znajomych, inni z kolei z braku czasu udadzą się do placówki, która będzie położona blisko ich miejsca zamieszkania lub pracy.

 

Jednak taka strategia może okazać się zgubna. Podobnie jak myślenie, że najbardziej znana nam firma ubezpieczeniowa ma z pewnością najlepsze produkty.

 

Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy w Polsce jest niezwykle szeroki, jest sporo firm, których nazwy mogą nie wzbudzać żadnych skojarzeń, ale ich doświadczenie na rynku zagranicznym bywa znacznie bardziej rozbudowane od firm, które są wszystkim dobrze znane.

Gdzie szukać najlepszego ubezpieczenia?

Większość klientów z pewnością zajrzy przed zakupem do Internetu, by zapoznać się z dostępnymi możliwościami. Nie jest to zły ruch, oczywiście pod warunkiem, że wie się o tym, jak szukać.

Ubezpieczenia na życie dobrze jest szukać na stronach, które zajmują się wyłącznie tą tematyką. Są to najczęściej strony prowadzące rankingi ubezpieczeniowe, kalkulatory ubezpieczeniowe czy zawierające porównywarki ubezpieczeń.

 

Ranking ubezpieczeniowy jest miejscem, w którym przyznawane są oceny wszystkich aktualnie dostępnym ofertom. Oceny stawiane są w kilku kategoriach, m.in. wysokości sumy ubezpieczenia, możliwości modyfikacji umowy czy ilości umów dodatkowych. Oceny stawiają niezależni specjaliści z branży ubezpieczeniowej. Na stronie z rankingiem klient ma możliwość dowiedzieć się o najlepszych dostępnych ofertach, a przede wszystkim zdobywa informacje o polisach, o których wcześniej nie wiedział.

 

Pomocna z pewnością będzie również porównywarka ubezpieczeniowa. Polega ona na wypełnieniu krótkiego formularza, w którym zostawia się informacje dotyczące potrzebnej polisy (wysokość sumy ubezpieczenia, preferowana składka), podaniu telefonu kontaktowego, po czym zostaje opracowana lista produktów najbardziej dopasowanych do potrzeb konkretnego klienta. Wówczas z klientem kontaktuje się konsultant, którzy przedstawia proponowaną ofertę i ma on również możliwość umówienia spotkania z agentem w celu podpisania umowy.

Ten sposób znacznie ułatwia poszukiwanie ubezpieczenia. Pozwala zaoszczędzić pieniądze, jak również sporo cennego czasu.

Co jest ważne przy zakupie polisy na życie?

Warto również wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie ubezpieczenia. Są to elementy, które dla każdego klienta będą indywidualne.

 

Wiek – oczywistym jest, że im później decyduje się na zakup ubezpieczenia, tym drożej się płaci – składka miesięczna będzie wyższa, ponieważ ubezpieczyciel ponosi wyższe ryzyko związane z zachorowaniem lub możliwością śmierci osoby ubezpieczonej. Właśnie dlatego nie warto odkładać decyzji o zakupie ubezpieczenia i zrobić to jak najwcześniej.

 

Zakres ochrony – to bardzo indywidualna kwestia. Wśród klientów każdy posiada inne ryzyko, inaczej spęcza wolny czas, posiada inne zobowiązania finansowe itd. Ważne, by dopasować polisę do wszystkich tych czynników. Dla kogoś, kto pasjonuje się kolarstwem – najlepszym rozszerzeniem ochrony będzie umowa dotycząca wypadków komunikacyjnych oraz urazów ciała, z kolei dla osób, które posiadają wiele przypadków nowotworów w rodzinie – dodatkowa ochrona na raka.

 

Suma ubezpieczenia – tutaj warto przenalizować zarówno swoje zarobki, jak i zobowiązania finansowe. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższe odszkodowanie z tytułu zdarzeń objętych ochroną. Jeśli klientowi zależy na tym, aby zabezpieczyć rodzinę na wypadek śmierci – dobrze wybrać kwotę zbliżoną np. do posiadanych zadłużeń.

Na co zwrócić uwagę w OWU?

Przed podpisaniem umowy warto zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy:

  • jaki jest czas karencji,
  • jaki procent przysługuje za ustalone zdarzenie objęte ochroną,
  • jakie są wyłączenia odpowiedzialności,
  • czy można zawiesić płacenie składki,
  • kogo można włączyć w zakres ochrony,
  • czy polisę można modyfikować w czasie trwania umowy.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na czas karencji – od kiedy zaczyna realnie obowiązywać ochrona. Ubezpieczyciel może oczywiście zapewniać, że ochrona rozpoczyna się w dniu podpisania umowy, jednak poszczególne zdarzenia np. urodzenie dziecka może posiadać ustalony w umowie okres – np. rok czasu.

 

Ważne jest również, by sprawdzić wcześniej jaki procent przysługuje w sytuacji wypadku czy urazu. Zazwyczaj w tym miejscu OWU znaleźć można informacje o tym, jakie dokumenty należy przedstawić, aby otrzymać odszkodowanie.

 

Dla wielu osób zaskoczeniem mogą być wyłączenia odpowiedzialności czyli sytuacje, a właściwie okoliczności zdarzenia, które wpływają na niewypłacenie odszkodowania. Należą do nich np. prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – jest to świadome działanie na własną szkodę.

 

Zakup ubezpieczenia na życie nie musi być trudnym wyborem, jeśli wie się wcześniej jak szukać i co wybrać. Aby znaleźć dobrą ofertę naprawdę nie jest potrzebna wiedza specjalistyczna, a wystarczą same wskazówki – czym się kierować i na co zwracać uwagę.

 

Jeśli porówna się kilka ofert ze sobą – wybór będzie znacznie łatwiejszy, ponieważ widoczne będą różnice zarówno w zakresie ochrony, sumy ubezpieczenia, jak i ceny składki. Porównywanie ofert, szczególnie z pomocą porównywarki, pomoże dodatkowo zaoszczędzić pieniądze oraz wiele cennego czasu, ponieważ nie trzeba będzie sprawdzać wielu ofert po kolei.

Zobacz najnowszy ranking polis pod tym adresem: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Wolska 88

01-141 Warszawa

tel. 22 270 00 33

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.