X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Firmy ubezpieczeniowe dbają o seniorów
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych wprowadza na rynek produkty dedykowane osobom w podeszłym wieku. Z punktu widzenia ubezpieczyciela tak można już określać zainteresowanych, którzy skończyli 55. rok życia. Ryzyko wystąpienia zdarzeń objętych ochroną jest już wysoce prawdopodobne.

 

 ubezpieczenie na życie dla seniora

 

fot. pixabay.com

 

Polisa bazuje na klasycznym ubezpieczeniu na życie, które ma charakter bezterminowy. W przypadku polisy dla seniorów to o tyle zrozumiałe, że ci klienci nie są zainteresowani wysokimi sumami ubezpieczenia – mają zazwyczaj spłacone kredyty hipoteczne i odchowane dzieci, interesuje ich więc jak najlepsze zabezpieczenie na starość i poczucie, że nie będą ciężarem dla najbliższych, a w razie ich śmierci rodzina poradzi sobie z kosztami pogrzebu, nagrobka itp.

 

Znajdź ochronę odpowiednią dla siebie

 

Na czym polega kompleksowość oferty?

 

Kompleksowość ubezpieczenia polega na jego umowach dodatkowych, które senior może dokupić do podstawowej polisy. Pierwsza z nich to np. renta z tytułu niezdolności do samodzielnej egzystencji. Umowę można zawrzeć nawet do 85. roku życia – jest to granica odpowiedzialności, którą firma ubezpieczeniowa przyjmuje za ostateczną.

 

To doskonała alternatywa dla osób, które mimo zakończenia pracy są aktywne zawodowo, np. dorabiają do emerytury, i zamierzają zapewnić sobie świadczenia na te lata, gdy podeszły wiek i zły stan zdrowia uniemożliwią im zarabianie dodatkowych środków. Senior może przeznaczyć wypłacane środki na zapewnienie sobie opieki pielęgniarki, rehabilitację, leki itp.

 

Inną umową dodatkową jest ubezpieczenie na wypadek zdiagnozowania nowotworu złośliwego. Koszty leczenia nowotworów są bardzo wysokie, polisa daje więc seniorowi poczucie, że nie stanie się on dla rodziny finansowym ciężarem, w przypadku konieczności opłacania kosztownych leków lub radio- czy chemoterapii.

 

Kolejne opcje z tytułu umów dodatkowych zapewniają ochronę finansową w razie pobytu w szpitalu wskutek choroby czy nieszczęśliwego wypadku, a także inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku. Wyłączenia od odpowiedzialności ze strony ubezpieczyciela są charakterystyczne dla wszystkich polis na życie i obejmują takie sytuacje, jak śmierć czy wypadek pod wpływem alkoholu, uprawianie sportów wysokiego ryzyka, działania umyślne itp.

 

Jak wysoka będzie składka?

 

Przykładowe wyliczenie zakłada, że osoba w wieku 60 lat, która wykupi podstawową polisę na życie w wysokości 1500 zł, a w zakresie umów dodatkowych zapewni sobie świadczenia w przypadku niezdolności do samodzielnej egzystencji w wysokości 1500 zł miesięcznie przez 10 lat, to odszkodowanie na wypadek nowotworu będzie wynosić 15 tys,. w przypadku inwalidztwa 30 tys, w przypadku operacji 9 tys., a w razie pobytu w szpitalu po 150 zł dziennie. Warunek jest jeden -  ubezpieczony musi opłacać składkę w wysokości prawie 500 zł miesięcznie.

Jeśli jednak 65-latek wykupi podstawową polisę na życie w wysokości 10 tys., zapewni sobie rentę na wypadek niezdolności do samodzielnej egzystencji w wysokości 1000 zł miesięcznie, świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu po 100 zł na dobę, a odszkodowanie w razie operacji w wysokości 900 zł, a w razie nieszczęśliwego wypadku w wysokości 20 tys., zapłaci niecałe 190 zł miesięcznie. Taka stawka staje się już osiągalna dla większości emerytów.

 

I ty będziesz emerytem

 

Ubezpieczyciele zdają sobie doskonale sprawę, że polscy seniorzy z powodu niskich emerytur coraz częściej będą myśleć o zabezpieczeniu swego życia i zdrowia na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń. A że ten segment klientów dynamicznie się powiększa (w 2013 r. mieliśmy 5,6 mln emerytów, a w 2060 będzie ich ponad 10 mln), można się spodziewać, że z każdym rokiem kolejna firma ubezpieczeniowa przygotuje specjalne oferty dla seniorów. Czołowi ubezpieczyciele od dawna oferują różnego typu produkty ubezpieczeniowe dla osób w wieku 55+, zapewniające im zarówno szeroki zakres ochrony, jak i możliwość inwestowania.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Sprawdź jak działa porównanie polis

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.