X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Depresja a ubezpieczenie na życie
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Każdego dnia wywierana jest na nas ogromna presja z każdej strony – musimy osiągać jak najlepsze wyniki w pracy, rodzina wymaga od nas więcej uwagi i zaangażowania, najbliżsi namawiają, by zacząć dbać o siebie, mamy kredyt na mieszkanie, samochód, który ciągle generuje dodatkowe koszty. W czasach, gdy nasze życie przybiera nabiera niezwykle szybkiego tempa, powinniśmy zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia na życie.  

 

choroba psychiczna polisa

 

Podobne problemy spotykają każdego z nas i efekt, który wywołują również jest podobny, choć każdy inaczej sobie z nim radzi. Chodzi o stres a także to, jak wpływa na stan naszego zdrowia. Im większe tempo życia, tym gorzej dla naszego zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

 

Oblicz składkę ubezpieczenia

 

Ubezpieczenie na życie a choroba psychiczna

Decydując się na zakup ubezpieczenia, oprócz dokładnego rozeznania w ofertach, często musimy wykonać również badania lekarskie. Najczęściej traktujemy to z niechęcią, jednak nasz stan zdrowia jest niezwykle ważny. Informacja dla ubezpieczyciela musi być klarowna – jaki na dany moment jest nasz stan zdrowia. Z całą pewnością zatajenie choroby przed ubezpieczycielem nie podziała na naszą korzyść. Stąd konieczność przeprowadzenia ankiety medycznej, a w razie potrzeby także badań medycznych – po to, by mieć szansę na wypłatę należnego nam świadczenia.

 

Depresja jest zaliczana do chorób psychicznych, ale wyłącznie zdiagnozowana. Dlatego lepiej nie ukrywać przed ubezpieczycielem takiej informacji, np. uczestniczenia w terapii, podjęcia leczenia czy przyjmowania leków. W razie wypłynięcia takiej informacji może się okazać, ze świadczenie nie będzie nam przysługiwało.

 

Dlaczego tak ważne jest ubezpieczenie na życie a stan zdrowia psychicznego klienta? Otóż wiele towarzystw ubezpieczeniowych może posiadać specjalne rozszerzenia dla umowy podstawowej, w których znajdziemy również na liście chorób – choroby psychiczne. Warto dokładnie zapoznać się z umową, ponieważ depresja może spotkać każdego z nas w dowolnym momencie życia. Jest to o tyle ważne, że depresja uniemożliwia normalne funkcjonowanie, wiąże się często z utratą pracy, zdolności finansowej. Towarzystwa ubezpieczeniowe jednak bardzo konkretnie określają zarówno listę chorób, na wypadek których klient jest ubezpieczony, jak i źródło przyczyn choroby.

 

Wyłączenia odpowiedzialności w polisie

Choroby psychiczne mogą również być jednym z głównych powodów nieotrzymania wypłaty świadczenia. Taki przypadek dotyczy zarówno życia, jak i śmierci ubezpieczonego – jeśli popełni on samobójstwo, a czyn ten będzie bezpośrednim następstwem zatajonej depresji czy innej choroby psychicznej, rodzina zmarłego nie otrzyma środków finansowych z polisy.

 

Podobnie, jeśli ucierpimy a zdrowiu wskutek samookaleczenia wywołanego złym stanem psychicznym – ubezpieczyciel nie wypłaci nam świadczenia. Dlatego właśnie dobrze jest znać bardzo dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), w których opisane są również sytuacje kiedy ubezpieczyciel nie wypłaca świadczeń na życie.

 

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej oferty warto przeanalizować aktualne samopoczucie, perspektywę utraty pracy lub bliskich – jak radzimy sobie w trudnych sytuacjach i czy potrzebujemy wtedy pomocy. Pomocne będzie również przeanalizowanie występowania chorób psychicznych w rodzinie. Te choroby, które należą do dziedzicznych mogą zostać wykluczone przez ubezpieczyciela pod kątem świadczeń.

 

Szukanie właściwej oferty w internecie

Za pomocą internetu z pewnością szybko znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert, które uwzględniają w rozszerzeniach choroby psychiczne lub depresję. Jednak każdą ofertę warto porównać, ponieważ może okazać się, że inne Towarzystwo ubezpieczeniowe posiada ofertę o bardziej korzystnych warunkach finansowych lub posiada szerszy zakres ochrony w tej samej cenie składkowej.

 

W tym celu możemy wykorzystać na przykład porównywarkę internetową, która znajdzie dla nas podobne oferty. Ubezpieczenie powinno gwarantować nam jak najszerszy zakres ochrony, dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na znalezienie odpowiedniej oferty. Dzięki temu nasze psychiczne samopoczucie będzie stabilniejsze – nasza przyszłość będzie zabezpieczona w odpowiedni sposób.

 

Oblicz składkę ubezpieczenia

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.