X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Czym różnią się między sobą ubezpieczenia na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Ubezpieczenia na życie to bardzo szeroka gama produktów, które są między sobą bardzo zróżnicowane. Takie bogactwo jest dla klientów bardzo dużą korzyścią. Pozwala to na dopasowanie polisy dokładnie do swoich potrzeb oraz na dokonanie wyboru ubezpieczenia na życie, które po prostu jest potrzebne i przydatne.

 

czym różnią się między sobą ubezpieczenia na życie

 

Zakupienie „jakiegoś” ubezpieczenia jest złą decyzją, ponieważ może się okazać, że tak wybrany produkt w tym danym przypadku nie działa. Polisa musi być więc idealnie dopasowana. A w czym można wybierać? Warto zapoznać się z elementami, którymi ubezpieczenia na życie różnią się między sobą.  

 

 

Sprawdź nasze oferty!

 

Charakter

Ubezpieczenia na życie mogą mieć bardzo różne charaktery. Mogą to być polisy typowo ochronne, pod kredyt czy też polisy oszczędnościowo ochronne, w których jeden element jest zabezpieczeniem drugiego. Różnica między tymi produktami jest zasadnicza, ponieważ charakter polis warunkuje również ich przeznaczenie.

 

Polisa ochronna ma stanowić zabezpieczenie ubezpieczonego i jego rodziny. Zdarzenia objęte ochroną ubezpieczeniową dotyczą głównie utraty życia i zdrowia. Dzięki tego typu ubezpieczeniom można podjąć leczenie nie martwiąc się o koszty, bo zostaną pokryte z ubezpieczenia, można utrzymać rodzinę w dramatycznej sytuacji utraty bliskiej osoby, która była ubezpieczona. Generalnie, mają funkcję wspierającą.

 

Polisy pod kredyt. To są głównie ubezpieczenia obejmujące życie ubezpieczonego. W przypadku zaciągnięcia kredytu, banki oczekują tego rodzaju zabezpieczenia. Kredytobiorca jest wówczas ubezpieczony na kwotę kredytu, a gdy nieszczęśliwie umrze przed jego spłatą, to pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są bankowi, który kredytu udzielił. Jest to możliwe, ponieważ przy zawieraniu ubezpieczenia klient wyraża zgodę na wykonanie cesji na bank. Cesja pozbawia prawa do świadczeń najbliższą rodzinę, daje natomiast to prawo bankowi. Dzięki temu bliscy nie muszą spłacać kredytu po zmarłym.

 

Polisy ochronno – oszczędnościowe są korzystne dla tych, którzy nie tylko chcą chronić swoje zdrowie, ale również chcą gromadzić kapitał na przyszłość. W takich produktach, część ochronna zabezpiecza oszczędności, a oszczędności zabezpieczają część ochronną. Dzięki ubezpieczeniu, w razie choroby nie trzeba naruszać zgromadzonych oszczędności. A dzięki oszczędnościom, w razie dołka finansowego, można tymczasowo opłacić ochronę, która w razie zdarzenia i tak będzie wyższa kwotowo niż zgromadzone pieniądze.

Zakres ochrony

Polisy mogą się również różnić między sobą zakresem ochrony. Warto zdawać sobie z tego sprawę, żeby nie zainwestować w ubezpieczenie, które nie spełnia w całości oczekiwań. W tej kategorii można wyróżnić:

 

Polisy na życie. Są to przede wszystkim ubezpieczenia na życie, które nie chronią nic poza tym. Zabezpieczają bliskich na wypadek śmierci członka rodziny.

 

Ubezpieczenie wypadkowe. Są to polisy, które chronią nie tylko życie, ale również zdrowie, z tym że, w określonych okolicznościach. Pobyt w szpitalu spowodowany wypadkiem czy operacja z tego też powodu mogą być objęte ochroną. Ubezpieczenie zaś nie dotyczy tutaj choroby.

 

Ubezpieczenie zdrowotne. To najszersza grupa, która zwykle obejmuje utratę zdrowia spowodowaną zarówno wypadkiem jak i chorobą. Wypłatę świadczenia można uzyskać w razie pobytu w szpitalu, operacji, czy nawet zdiagnozowania poważnej choroby.

Czas trwania polisy

W tym zakresie można wyróżnić zasadniczo dwa rodzaje. Będą to terminowe i bezterminowe ubezpieczenia na życie. Terminowe ubezpieczenie trwa do określonego punktu w czasie. Tym punktem może być konkretne data – jeżeli ubezpieczenie zawierane jest na rok, dwa lub pięć lat. Może to też być moment w czasie – ukończenie przez ubezpieczonego 65 lub 70 roku życia. Wówczas po urodzinach polisa wygasa. Bezterminowe ubezpieczenia na życie trwają natomiast do śmierci ubezpieczonego lub momentu, w którym on sam, własną decyzją zrezygnuje z kontynuowania ochrony.

Widać zatem na podstawie powyższych informacji, że wybór jest ogromny i polisę na życie można dopasować dokładnie do swoich potrzeb, niekoniecznie decydując się na połowiczne rozwiązania.

 

 

Sprawdź nasze oferty ubezpieczeń!

 

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.