X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Czy warto szukać polisy na życie, przeglądając fora?
Ocena: 4.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Takie pytanie podesłał nam internauta, który – jak napisał w mailu – zadał na kilku forach specjalizujących się w ubezpieczeniach na życie pytanie o najlepszą polisę emerytalną. Liczba i rodzaj odpowiedzi zaskoczyły go na tyle, że zwrócił się do nas jako redakcji administrującej jedno z for.

 

ubezpieczenia na życie forum

 

Nasz internauta wpisał w wyszukiwarkę internetową frazę ubezpieczenia na życie forum i zdębiał na widok liczby wyników i rodzaju wpisów. For internetowych zajmujących się tematyką ubezpieczeń jest naprawdę sporo, choć część z nich specjalizuje się w ubezpieczeniach komunikacyjnych, a nie polisach na życie. Temat polis komunikacyjnych cieszy się też na forach największym wzięciem – liczba postów jest z reguły kilkakrotnie większa niż w przypadku polis na życie. Wynika to z chęci opisania konkretnego przypadku, klasyką są opisy sytuacji, gdy doszło do stłuczki i ubezpieczony z takich czy innych względów nie mógł uzyskać odszkodowania od ubezpieczyciela.

 

ubezpieczenie na życie

 

Jak działa dobre forum ubezpieczeniowe?

 

Jeśli chodzi o polisy na życie, wszystko zależy od popularności danego forum, które często działa na stronach portali zajmujących się tematyką ubezpieczeń (jak np. ubezpieczenie.com.pl), jak i portali o finansach (bankier.pl, money.pl). Niezwykle ważna jest też praca moderatorów, którzy na bieżąco usuwają wpisy sprzeczne z zasadami Netykiety, czyli powszechnie przyjętych reguł użytkowników internetu. Najlepiej, jeśli forum segreguje wpisy, jeśli chodzi o typ polisy i ubezpieczyciela, konkretne problemy z korzystaniem z polisy (tu najczęściej chodzi o problemy z odszkodowaniem) i umożliwia komentowanie artykułów publikowanych na stronach danego portalu. Wyraźnie zaznaczona obecność administratora odstrasza wszelkiej maści pieniaczy i umożliwia uzyskanie kompetentnej odpowiedzi na postawione przez nas pytanie nie tylko ze strony innych użytkowników forum, ale też samego admina, który jest zarazem doradcą ubezpieczeniowym.

 

Dziś pytanie, dziś odpowiedź

 

Odpowiedzi użytkowników forum bywają różne – niektórzy z nich to po prostu agenci ubezpieczeniowi, którzy polecają swe usługi, przy okazji dając jakąś „złotą radę” na nurtujący nas temat. Tylko nielicznym z nich zależy na udzieleniu kompetentnej odpowiedzi – a szkoda, bo nagrodą za chwilę uwagi i chęć służenia radą bywa niekiedy wyłapany na forum klient. Część wpisów pochodzi od klientów rozczarowanych daną polisą – te warto analizować i oddzielić od autentycznych przypadków wpisy konkurencji, czyli agentów ubezpieczeniowych podszywających się pod oszukanego klienta i odstraszających od polisy danego ubezpieczyciela. Kolejna część wpisów to komentarze klientów zadowolonych ze swojej polisy – tu również trzeba być czujnym, gdyż – podobnie jak w przypadku klientów krytykujących ubezpieczycieli, nie zawsze są one autentyczne.

 

Filtrujmy wpisy!

 

Na szczęście dłuższa lektura forum i samodzielne umieszczenie kilku wpisów szybko pozwoli nam się oswoić ze specyfiką tego miejsca. Pamiętajmy, że na forum możemy uzyskać wyłącznie ogólne sugestie na temat konkretnej polisy czy ubezpieczyciela lub informacje na temat szczegółowych przypadków „z życia wziętych” – ostateczny wybór należy do nas i warto, a nawet należy dokładnie studiować daną polisę pod kątem warunków prawnych umowy (wyłączeń, okresów karencji, kar za zerwanie umowy itp.) i jej warunków finansowych. W tym ostatnim pomoże nam zaś agent ubezpieczeniowy, który precyzyjnie wyliczy składkę, biorąc pod uwagę interesujące nas umowy dodatkowe, wybrane warianty, sumę ubezpieczenia, nasz wiek, stan zdrowia, uprawiany zawód itp. Zawsze jednak lepiej uzyskać radę od zaufanego doradcy, a nie pod nastawionego wyłącznie na pozyskanie klienta sprzedawcę, któremu nasz indywidualny przypadek jest obojętny, bo udziela rad jako anonimowy użytkownik forum.

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

ubezpieczenie na życie

powrót

Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o.

ul. Sycowska 44

51-319 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000216153, Wysokość kapitału zakładowego: 1 100 000 złotych, opłacony w całości.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.