X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Czy na pewno nie stać Cię na ubezpieczenie na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Ubezpieczenie na życie to produkt, który możemy dowolnie rozbudowywać, wzbogacając go o umowy dodatkowe. Jego cena zależy od wielu czynników i może być bardzo różna, ale na podstawową polisę stać większość pracujących Polaków, jeśli ubezpieczą się dostatecznie wcześnie lub wykupią ubezpieczenie grupowe.

 

składka ubezpieczenia na życie

 

Wysokość składki ubezpieczenia na życie zależy od bardzo wielu czynników, z których podstawowym jest typ danej polisy. Najtańsza będzie polisa typowo ochronna, a więc chroniąca naszą rodzinę na wypadek skutków finansowych naszej śmierci. Tańsza będzie też terminowa polisa na życie od bezterminowej. Wysokość składki w obu typach polis będzie rosła w zależności od wyboru umów dodatkowych, co nie znaczy, że powinniśmy traktować je jako nieczyste zagranie ze strony ubezpieczyciela. Powinniśmy po prostu analizować wszystkie umowy dodatkowe i zdecydować, co jest dla nas priorytetem. Czy zależy nam również na ochronie w razie nieszczęśliwego wypadku, ciężkiej choroby, pobytu w szpitalu i operacji bądź też utraty pracy? Podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym możemy wielokrotnie kalkulować składkę, dobierając różne warianty umów dodatkowych.

 

    SPRAWDŹ MOŻLIWOŚCI POLISY

 

Pamiętajmy, że polisą możemy objąć również pozostałych członków naszej rodziny, ale zwiększy to wysokość składki. Jeśli więc jesteśmy jedynym żywicielem rodziny, ubezpieczmy najpierw siebie, sprawdzając w umowie, czy w dowolnym momencie możemy rozszerzyć zakres ubezpieczenia. Ubezpieczyciele często oferują umowy dodatkowe w pakietach, stosując promocje typu: przy wykupieniu dwóch umów dodatkowych na trzecią otrzymujemy promocyjną cenę. Sprawdzajmy więc kilku ubezpieczycieli, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale również – a może przede wszystkim – zakres ubezpieczenia.

 

Taniej mają młodzi…

 

Przy zakupie niemal każdej polisy na życie ważnym aspektem jest wiek ubezpieczonego. Dlatego nie odkładajmy decyzji o kupnie ubezpieczenia na później, tylko kupmy je w momencie, gdy np. zakładamy rodzinę, sprawdzając czy można potem rozszerzyć zakres polisy. Trzydziestolatek ubezpieczający się na 100 tys. zł za podstawową polisę ochronną będzie płacił ok. 30-40 zł miesięcznie, czterdziestolatek – dwa razy tyle, a pięćdziesięciolatek – czterokrotność sumy trzydziestolatka. Dlatego warto ubezpieczyć się wcześnie nawet na małą sumę, a potem w miarę upływu lat i lepszych zarobków zwiększyć zakres ochrony lub podnieść sumę ubezpieczenia. Pamiętajmy, że dla ubezpieczyciela ważne jest regularne opłacanie składek, dlatego warto ustalić taką wysokość składki, na jaką powinno nas być stać bez względu na inne wydatki. Można również ubezpieczyć się na wypadek kalectwa czy utraty pracy – w takich wypadkach obowiązek płacenia składek przejmie ubezpieczyciel. Analizujmy jednak wszelkie wyłączenia i definicje poszczególnych ryzyk, gdyż ubezpieczyciele w ochronie własnych interesów stosują różne kruczki prawne.

 

… oraz grupa

 

Najtańszą formą ubezpieczenia, na jaką powinniśmy się zdecydować, jeśli nie stać nas na ubezpieczenie indywidualne, jest ubezpieczenie grupowe. Zazwyczaj to ubezpieczenie terminowe oferowane przez pracodawców, którzy w całości lub częściowo dokładają się do comiesięcznej składki, odprowadzanej bezpośrednio z wypłaty pracownika. Pracownikom zazwyczaj oferowane są dwie-trzy wersje polisy, w zależności od sumy ubezpieczenia i umów dodatkowych. Czasem ubezpieczeniem grupowym można objąć również członków naszej rodziny. Składki w tego typu produktach są niższe dlatego, że ryzyko rozkłada się na wiele osób. Wadą takiego ubezpieczenia jest ryzyko, że jeśli zostaniemy zwolnieni lub zmienimy pracę, polisa nam wygaśnie, a ubezpieczyciel w umowie indywidualnej zaoferuje już wyższe kwoty składki. Pamiętajmy jednak, że lepsze takie ubezpieczenie niż żadne, więc jeśli na inne nas nie stać – wykupmy je. Za kilkadziesiąt złotych miesięcznie otrzymamy bowiem ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

 

Formą ubezpieczenia grupowego jest też ubezpieczenie terminowe pod kredyt hipoteczny, oferowane przez banki. Podobnie jak ubezpieczenie grupowe w pracy jest ono polisą ochronną terminową – w momencie wygaśnięcia polisy nie otrzymamy żadnych środków, mimo że przez lata opłacaliśmy składki. Da nam ono jednak gwarancję, że w razie naszej śmierci rodzina poradzi sobie ze spłata kredytu.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

 

    WYBIERZ OCHRONĘ DOPASOWANĄ

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.