X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Czy da się ustalić wysokość ubezpieczenia na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Decydując się na wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie, trzeba również przemyśleć, jakich kwot oczekujemy w przyszłości do wypłaty. Każde ubezpieczenie ma przecież określoną sumę ubezpieczenia, która przysługuje ubezpieczonemu lub uposażonym w razie zdarzenia. Tylko jak ustalić to, jaka kwota będzie najbardziej odpowiednia?

 

Taka kwota musi przecież zaspokoić wszystkie potrzeby ubezpieczonego, ma dać poczucie bezpieczeństwa oraz gwarantować spokój przynajmniej w sferze finansowej. Jakkolwiek nie jest łatwo wycenić swoje życie i zdrowie zamykając je w określonych, finansowych ramach, to jednak są sposoby, które mogą w tym pomóc.

 

 

Wybierz tylko dopasowaną polisę

 


Suma ubezpieczenia na życie

 

Chcąc policzyć sumę ubezpieczenia na życie, można wziąć pod uwagę kilka czynników, które z całą pewnością pomogą nam w dokonaniu właściwych rachunków. Zasadniczą kwestią jest zrozumienie, czemu ma służyć ubezpieczenie na życie. Jest to wsparcie finansowe dla osób, które zostały na świecie po śmierci ubezpieczonego. dlatego pod uwagę warto wziąć poniższe scenariusze.

 

koszt ubezpieczenia

 

Infografika 1. Najczęstsze przypadki spowodowane zgonem dorosłego posiadającego rodzinę na utrzymaniu. Źródło: opracowanie własne.

 

 

Ubezpieczenie zdrowia

 

W przypadku ubezpieczenia zdrowia sprawa nieco się komplikuje. Trzeba sobie poradzić w nieco inny sposób, a tu narzędzia takie jak kalkulator polisy na życie będzie szczególnie pomocne. Dla tych, którzy jednak chcieliby samodzielnie określić swoje potrzeby, również są pewne wskazówki, pomagające w wyliczeniach.

 

Ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu płacone jest stawką dzienną. I to powinien być też punkt wyjścia do obliczeń. Jaką kwotę dziennie zarabiamy pracując na etacie lub prowadząc własną działalność?

 

Czy pobyt w szpitalu, a tym samym wstrzymanie swojej aktywności zawodowej powoduje straty finansowe? Jeżeli tak, to jakie i na jakim poziomie? Czy jest to 50 zł dziennie czy raczej 200 zł? Zależnie od poziomu uzyskiwanych strat warto ustalić swoje dzienne ubezpieczenie szpitalne. Wówczas, żaden z tych dni spędzonych na hospitalizacji nie będzie stratą dla domowego budżetu.

 

Ubezpieczenie na wypadek poważnej choroby to nieco inna sytuacja. Warto policzyć ile średnio kosztuje leczenie prywatne poważnych chorób lub która choroba jest najdroższa do wyleczenia, spośród tych objętych ubezpieczeniem. Ubezpieczając się na średnią, na najdroższą może zabraknąć.

 

W przypadku ubezpieczeń wypadkowych należy szacować podobnie, jak w przypadku ubezpieczenia na życie, tyle że na mniejszą skalę. Wypadek wyłącza z aktywności zawodowej, ale na jakiś czas, po którym można wrócić normalnie do pracy. Nie pozbawia też pensji, a jedynie jej części.

 

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

 

Sprawdź warunki przyszłej polisy

 

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.