X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Wyliczenie wysokości składek w ubezpieczeniu na życie jest operacją na tyle skomplikowaną, że dostępne w internecie kalkulatory informują nas tylko o wstępnych, ogólnych szacunkach, natomiast precyzyjnych obliczeń dokonuje agent ubezpieczeniowy.

 cena ubezpieczenia na życie

 

Oczywiście wysokość składki zależy przede wszystkim od sumy ubezpieczenia, którą ustala klient. Może to być kilkanaście tysięcy złotych, ale równie dobrze milion. W tym wypadku wszystko zależy od zasobności naszego portfela, pamiętajmy jednak, że polisa na życie to umowa długoterminowa i powinniśmy tak dobrać sumę ubezpieczenia, aby zawsze być w stanie opłacać składki. Warto zdać sobie sprawę, że znacznie korzystniej robić to w systemie rocznym czy półrocznym niż miesięcznym. Musimy jednak tak zarządzać naszym domowym budżetem, by opłat tych dokonywać regularnie.

 

    ŁATWA KALKULACJA WŁASNYCH POTRZEB

 

Nieocenionym jest wybór samej polisy – znacznie mniej zapłacimy za ubezpieczenie grupowe niż indywidualne. Podobnie jest w przypadku porównania polisy terminowej z polisą na życie i dożycie czy polisą inwestycyjną. Cena składki nie powinna być dla nas jednak głównym kryterium wyboru polisy – znacznie ważniejsze są nasze oczekiwania, czyli uwzględnienie wszystkich zdarzeń losowych, na wypadek których chcemy się ubezpieczyć.

 

Przed trzydziestką taniej

 

Na wysokość naszej składki w przypadku każdej polisy na życie wpływa nasz wiek – im jesteśmy starsi, tym składki są wyższe. Różnice między 30- a 50-latkiem są znaczne, dlatego warto ubezpieczyć się jeszcze przed trzydziestką, a potem ewentualnie zwiększyć sumę naszego ubezpieczenia. Istotna jest również nasza płeć, gdyż z reguły kobiety żyją dłużej, dlatego płacą niższe składki. Ubezpieczyciel bierze również pod uwagę wykonywany przez nas zawód, gdyż wiele profesji łączy się z wyższym czynnikiem ryzyka wystąpienia zdarzenia losowego. Nie bez znaczenia jest również fakt posiadania mieszkania i dzieci.

 

Szlachetne zdrowie

 

Ostatnim ważnym czynnikiem jest nasze zdrowie – rozumiane zarówno przez pryzmat chorób, jakie mogliśmy odziedziczyć po przodkach, jak i tych schorzeń, na jakie już cierpimy. W ankiecie możemy być szczegółowo wypytywani, jeśli chodzi o ryzyko wystąpienia takich chorób jak zawał, cukrzyca, udar czy nowotwór. Pamiętajmy, że wszelkie zatajanie informacji może być powodem niewypłacenia środków przez ubezpieczyciela. Polisa to dla towarzystwa ubezpieczeniowego poważne zobowiązanie, dlatego nie warto się łudzić, że w razie podejrzenia oszustwa będzie ono twardo broniło swoich interesów.

 

Zakup polisy może jednak stać się dla nas ważną motywacją do dbania o zdrowie i unikania ekstremalnych zachowań. Skoro nasze życie jest tak cenne – zacznijmy cenić je sami!

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczeniezycia.net.pl

 

 

    POLISA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.