X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Poważne choroby od których można się ubezpieczyć?
Ocena: 4.25 - liczba głosów 4

Dziękujemy za oddanie głosu

Poważne zachorowania – dotykające zarówno nas, jak i naszych bliskich – należą do tych zdarzeń losowych, które odmieniają całe nasze dotychczasowe życie i wymagają od nas wyjątkowej determinacji. Często jednak nasza psychika – przynajmniej na początku – nie jest gotowa na stawienie czoła chorobie i uzbrojenie się w wiarę w zwycięstwo. Co gorsze, okazuje się, że dodatkowym problemem staje się brak pieniędzy na leczenie.

 

Poważne choroby od których można się ubezpieczyć

 

 

Oblicz składkę ubezpieczenia na wypadek choroby

 

Choroba uzmysławia nam, że zdrowie jest ważniejsze od pieniędzy, ale w wypadku poważnego zachorowania możemy boleśnie odczuć ich brak. Teoretycznie w Polsce leczenie jest za darmo, jednak w zderzeniu z kolejkami i wielomiesięcznym oczekiwaniem na terminy badań, podczas gdy wczesne rozpoczęcie leczenia może być dla nas zbawienne, potrafi kompletnie załamać pacjenta i jego rodzinę. A przecież ważne jest, by być zmotywowanym do walki z chorobą i tryskać optymizmem. Jak tego dokonać, gdy dowiadujemy się, że lek na raka, który może uratować nam życie, kosztuje kilka tysięcy miesięcznie, albo że gdzieś na świecie taki przypadek jak nasz jest uleczalny, ale za kwotę, której nigdy nie widzieliśmy na oczy?

 

W przypadku nowotworów – które rocznie diagnozuje się u 130 tys. Polaków – miesięczny koszt leczenia wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, a chemioterapia nowej generacji kosztuje od 250 do 400 tys. złotych. Wiele osób może liczyć na leczenie tylko dzięki hojności przyjaciół lub pomocy fundacji. Co jednak mają powiedzieć ludzie, którzy przeszli „banalny” wylew czy zawał? Są zdani sami na siebie, podobnie jak w przypadku innych chorób, trwale lub czasowo wykluczających ich z życia zawodowego. W takich wypadkach najbardziej pomocna okazuje się dobra polisa na życie.

 

Ochronny parasol polisy dodatkowej

 

Właściwie każde ubezpieczenie na życie, zarówno terminowe, jak i bezterminowe, indywidualne i grupowe, może być rozszerzone o polisy dodatkowe, chroniące na wypadek poważnego zachorowania. Ubezpieczenie można również rozszerzyć na współmałżonka i dzieci, przy czym lista chorób stanowiących ryzyko zachorowania dla dzieci jest inna niż w przypadku dorosłych. Podobnie jest w przypadku ubezpieczenia grupowego – tu lista chorób objętych ubezpieczeniem może być inna niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Reguła działania tego typu polis jest jednak zazwyczaj podobna: w razie zajścia zdarzenia objętego ochroną ubezpieczeniową po przedstawieniu orzeczenia lekarskiego wypłacana jest całość lub określony procent sumy ubezpieczenia ustalonej w polisie. Wypłacone środki mogą być przeznaczone na leczenie, rehabilitację, ale także na domowe wydatki, jeśli np. choroba stała się powodem utraty możliwości wykonywania zawodu.

 

Polisa polisie nierówna, czyli różny zakres chorób

 

Zarówno definicja ciężkiego zachorowania oraz poszczególnych jednostek chorobowych, jaki i zakres chorób objętych ubezpieczeniem mogą być różne w zależności od ubezpieczyciela i wariantu wybranej polisy, a wszystkie informacje na ten temat można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

 

W przypadku PZU polisa dodatkowa „Pomoc od serca” obejmuje 9 chorób w pakiecie Standard i są to: nowotwór złośliwy, zawał serca, wszczepienie by-passów, niezłośliwy guz mózgu, wada serca skutkująca wszczepieniem przynajmniej z zastawek, choroby aorty piersiowej i brzusznej z wyłączeniem operacji odgałęzień aorty, transplantacja organów w przypadku biorcy i niewydolność nerek łącząca się z koniecznością dializ. 

 

Pakiet Premium rozszerza ten zakres do 25 chorób, w tym m.in. chorobę Parkinsona, stwardnienie rozsiane, oparzenia II i III stopnia, zapalenie wątroby, mózgu i opon mózgowych oraz utratę słuchu i wzroku. Znacznie szerszy, bo obejmujący aż 36 chorób, jest zakres ubezpieczenia przy wykupieniu polisy grupowej PZU.

 

Ubezpieczenie w razie poważnego zachorowania firmy Aviva obejmuje aż 40 chorób, w tym gruźlicę, tężec, chorobę Alzheimera, nowotwory złośliwe piersi, płuc i wielu innych organów, różne postacie białaczki, chłoniaki złośliwe i ziarnicę złośliwą.

 

Już samo to porównanie pokazuje, że należy bardzo dokładnie wczytywać się w zakres ubezpieczenia i porównywać oferty różnych ubezpieczycieli, które mogą w sposób znaczący różnić się ceną, definicją określonej choroby, listą ryzyk i zakresem ochrony. Towarzystwa ubezpieczeniowe często nie obejmują ochroną na wypadek zachorowania na nowotwory skóry z wyjątkiem czerniaka i niektóre postaci białaczki. Zakażenie wirusem HIV objęte jest ubezpieczeniem tylko w przypadku, gdy doszło do niego w wyniku transfuzji i zostało to potwierdzone prawomocnym wyrokiem sądu.

 

Ubezpiecz się zawczasu na odpowiednią sumę

 

Wysokość składki ubezpieczenia na wypadek ciężkiego zachorowania zależy od wieku ubezpieczonego, sumy, na jaką zamierza się ubezpieczyć, stanu jego zdrowia, stylu życia i nałogów oraz chorób, jakie wystąpiły u jego przodków. Im młodszy wiek ubezpieczonego, tym niższa będzie suma składki, dlatego o tego typu polisach warto pomyśleć za młodu. Niezwykle ważny jest przemyślany wybór sumy ubezpieczenia. Nie może być ona zbyt niska, gdyż nie zapewni nam realnej pomocy na wypadek choroby. Minimalna suma ubezpieczenia, jaką należy brać pod uwagę, to 100 tys. zł. Dla 40-latka cieszącego się dobrym zdrowiem wysokość składki wzrośnie przy takiej sumie o 45 zł, a dla 50-latka już o 100. To jednak minimalne koszty w stosunku do wydatków, jakie musielibyśmy ponieść w przypadku choroby, nie mówiąc o potwornym stresie poszkodowanych i ich rodzin, które w ciężkiej chorobie często muszą liczyć tylko na siebie.

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Porównaj polisy na życie

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.