X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Na jaką sumę się ubezpieczyć?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Aby ubezpieczenie na życie miało realną wartość i moc sprawczą, należy wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia. Tylko wtedy odszkodowanie pozwoli na uniknięcie finansowych problemów w razie śmierci głównego żywiciela rodziny lub zapewni środki na walkę z chorobą lub rehabilitację po wypadku.

suma ubezpieczenia
fot: pixabay.com

    Wybierz wartościową polisę 

Gdy wybieramy polisę na życie, suma ubezpieczenia nie wydaje się nam tak istotna jak składka i często jej wysokość przesądza o naszych wyborach. Kwota, na jaką się ubezpieczamy, powinna być dla nas jednak znacznie ważniejsza, podobnie jak zakres polisy, czyli odpowiednia liczba ryzyk, od których chcemy się ubezpieczyć. Generalna zasada mówi, że suma ubezpieczenia polisy ochronnej powinna być nie mniejsza niż wysokość zarobków głównego żywiciela rodziny z okresu trzech lat. W przypadku ubezpieczenia na życie pod kredyt hipoteczny zazwyczaj jest ona równa kwocie zaciągniętego kredytu. To logiczne skądinąd rozumowanie może być jednak pułapką dla tych, którzy zarabiają niewiele albo zaciągnęli niski kredyt, a wykupili dodatkowe polisy od następstw nieszczęśliwych wypadków, poważnego zachorowania itp.

Środki na rehabilitację…

Jeśli uleglibyśmy wypadkowi, ubezpieczyciel wypłaci określony przez komisję lekarską procent uszczerbku na zdrowiu pomnożony właśnie przez sumę ubezpieczenia. Jeśli będzie ona mała, odpowiednio mniejsze będzie też odszkodowanie, co nie pozwoli nam np. na opłacenie niezbędnej rehabilitacji, na którą w naszych polskich realiach trzeba czekać kilka miesięcy, jeśli chcemy otrzymać ją za darmo. Ubezpieczając się na kwotę 50 tys. Zł za złamaną nogę (8% uszczerbku na zdrowiu) otrzymamy więc na przykład 4 tys. zł

…i leczenie

Podobnie jest z odszkodowaniem na wypadek ciężkiego zachorowania. Dodatkowe ubezpieczenie w polisie na życie gwarantuje nam, że jeśli zachorujemy na jedną z chorób będących w wykazie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, ubezpieczyciel na podstawie orzeczenia komisji lekarskiej wypłaci nam określoną w polisie kwotę. Nie musimy potem przedstawiać ubezpieczycielowi żadnych faktur, a otrzymane ubezpieczenie możemy wydać na dowolny cel. Jest to o tyle przydatne, że ciężka choroba może wykluczyć nas z życia zawodowego, a otrzymane na czas choroby świadczenia mogą nie wystarczać na życie, zwłaszcza dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Poza tym mimo że teoretycznie leczymy się w Polsce za darmo, długie okresy oczekiwania na usługi medyczne sprawiają, że i tak wybieramy leczenie prywatne. Leki najnowszej generacji potrafią kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie, a koszt nowoczesnej chemioterapii dla dorosłego człowieka może wynieść nawet 150 tys. Nie mówiąc o opłatach za leczenia za granicą. Media nieustannie donoszą o zbiórkach pieniędzy na kosztowne leczenie, które jest możliwe tylko w kilku ośrodkach na świecie.

Jeśli więc wykupujemy dodatkową polisę na wypadek ciężkiego zachorowania, powinniśmy się ubezpieczyć na kwotę co najmniej 150 tys., żeby mogła ona w realny sposób pomóc nam w walce z chorobą. To, czy wypłacone odszkodowanie wystarczy nam na pokrycie kosztów utrzymania, musimy oszacować sami. Ważne, byśmy byli świadomi znaczenia sumy ubezpieczenia, zanim wykupimy polisę, po to by w razie zaistnienia nieszczęścia nie czuć goryczy, lecz ulgę, że nie zostaliśmy pozostawieni na łaskę losu.

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

    Ubezpiecz się już teraz 

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.