X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Inwestycyjna polisa na życie - nie tylko ochrona
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Polisę na życie kojarzymy zazwyczaj z ochroną naszego życia i zdrowia. Tymczasem obecnie na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się produkty, które funkcję ochronną łączą z gromadzeniem kapitału na przyszłą emeryturę.

 

 

polisa inwestycyjna

 

Porównaj oferty polis na życie


Zainteresowanie możliwościami pomnażania pieniędzy na własną emeryturę rośnie, zwłaszcza po doniesieniach, że rząd zamierza namawiać pracodawców do tworzenia pracowniczych funduszy emerytalnych, a ustawa o jednym, wspólnym podatku, łączącym CIT, ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne, może prowadzić do stworzenia tzw. emerytury obywatelskiej. Nie mamy co liczyć na OFE, a wszyscy specjaliści ostrzegają, że nasze emerytury będą głodowe. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest albo założenie konta IKE czy IKZE, albo samodzielne inwestowanie na giełdzie, albo wykupienie ubezpieczenia na życie wzbogaconego o funkcje inwestycyjne.

 

Elastyczność inwestowania…

 

Polisy, które proponują tego typu rozwiązanie cechuje duża elastyczność – na inwestycje przekazywana jest tylko taka część składki, jaką wybierze ubezpieczony, a poza składką obowiązkową ubezpieczony może wpłacać dowolne sumy pieniędzy, w zależności od dodatkowych dochodów. Do wyboru ma szeroki wachlarz funduszy inwestycyjnych, więc może część środków zainwestować w tzw. fundusz gwarantowane, a część w inne fundusze z określonym stopniem ryzyka inwestycyjnego. Nie musi podejmować decyzji inwestycyjnych sam – jeśli nie ma doświadczenia w tym zakresie, może skorzystać z gotowych pakietów, a inwestowanie powierzyć specjalistom z TFI. Zazwyczaj po dwóch-trzech latach regularnego opłacania składek ma możliwość zawieszenia płatności, jeśli znajdzie się w trudnej sytuacji życiowej.

 

Ubezpieczyciele stosują też różnego typu bonusy jako premię za długoletnie opłacanie składek. Niektóre polisy oferują również dodatkową możliwość oszczędzania pieniędzy na IKE i IKZE. Dzięki Internetowi właściciel polisy może stale monitorować swój portfel inwestycyjny i dokonywać alokacji składki do dowolnego funduszu.

 

…i kompleksowość ochrony

 

Poza funkcją inwestycyjną polisy mają rozbudowaną funkcję ochronną, którą można dowolnie kształtować poprzez dobór umów dodatkowych. Umowy te można przedłużać lub zmieniać, podobnie jak liczbę osób objętych ubezpieczeniem i sumę ubezpieczenia. Niektóre produkty oferują też polisę zdrowotną dla całej rodziny – dzięki temu możemy zapewnić naszym bliskim kompleksową ochronę, zarówno jeśli chodzi o przyszłość, jak i teraźniejszość. Na rynku są również produkty, które oferują przy polisie indywidualnej równie bogaty zakres ochrony jak przy polisie grupowej, a jeszcze umożliwiają inwestowanie. Dzięki temu możemy ubezpieczyć się np. na wypadek urodzin dziecka czy na wypadek śmierci rodziców czy teściów.

 

Aby znaleźć najlepszą polisę na życie, warto śledzić rankingi tego typu produktów, publikowane przez portale ubezpieczeniowe. Dzięki temu łatwo dowiemy się, jak internauci i niezależni eksperci oceniają konkretne produkty. Nie zwalnia nas to jednak od indywidualnej oceny i gruntownej lektury Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Warto wybrać taki produkt, który będzie miał jak najszerszy zakres, umożliwiający indywidualne dostosowanie polisy do naszych potrzeb. Warto, by nasz wybór poprzedziło spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, który udzieli rad na temat umiejętnego i bezpiecznego inwestowania.

 

Polisa na życie umożliwiająca odkładanie środków na naszą emeryturę nie może być źródłem frustracji i niepewności, powinna stanowić gwarant naszego spokoju.

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Polisa na życie z możliwością pomnażania wpłaconych składek? Sprawdź oferty!

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.