X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

5 prostych kroków, jak wybrać polisę na życie
Ocena: 2.50 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Decyzję o kupnie polisy na życie podejmujemy z różnych przyczyn - albo zmusza nas do tego bank, gdy zaciągamy kredyt, albo jest to wynikiem przemyślanej decyzji, do powzięcia której impulsem było albo urodzenie dziecka, albo śmierć lub choroba kogoś bliskiego. Poniżej opisujemy 5 kroków, jak wybrać polisę na życie skrojoną na miarę naszych potrzeb.

 

wybór polisy na życie

 

Określ swoje potrzeby i sprawdź oferty

 


Polisa na życie to skomplikowany produkt, więc dla osób, które z tematyką ubezpieczeń stykają się po raz piewszy poruszanie się w gąszczu ofert: typów polis, ich wariantów, umów dodatkowych, wyłączeń i karencji może wydawać się czarną magią. Oto jak najłatwiej określić, jakia polisa będzie dla nas najlepsza.

 


Najpierw określ cel i zakres polisy...

 


1. Określ cel swego ubezpieczenia, czyli co chcesz osiągnąć dzięki polisie. Czy ma ona zapewnić tylko ochronę Twojej rodzinie na wypadek Twej śmierci, czy też ma mieć funkcje oszczędnościowe lub inwestycyjne i stanowić dodatkową emeryturę, gdy osiągniesz określony wiek. A może to nie Ty masz być beneficjentem polisy, tylko Twoje dziecko, któremu gromadzone środki mają zapewnić dobry start? Do wyboru masz następujące typy polis: ochronna, ochronno-inwestycyjne, ochronno-oszczędnosciowa.

 

2. Określ czasowy zakres ubezpieczenia. Czy chcesz ubezpieczyć się na określony czas, np. okres spłacania kredytu hipotecznego, czas pracy zawodowej lub czas, gdy Twoje dzieci osiągną pełnoletność? A może chcesz mieć ochronę na całe życie? Do wyboru masz dwa tyby polis: terminową (na określony czas) i bezterminową (na całe życie).

 

3. Określ, kogo i co konkretnie chcesz objąć ochroną ubezpieczeniową. Czy tylko Twoje życie, czy również zdrowie? Czy tylko Ciebie, czy całą rodzinę? Jeśli chcesz chronić tylko życie, wybierz podstawową polisę ochronną. Jeśli zaś ochroną chcesz objąć zdrowie rodziny, określ zakres tej ochrony. Do wyboru masz: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie na wypadek ciężkiego zachorowania, ubezpieczenie od kosztów leczenia, czasowego i trwałego kalectwa, ubezpieczenie na wypadek utraty pracy. Wybór jest spory i najczęściej polega na doborze interesujacych nas polis dodatkowych.

 

...potem sumę ubezpieczenia i konkretny produkt

 

4. Określ sumę ubezpieczenia, która będzie wypłacona rodzinie w całości na wypadek Twej śmierci i której procentową część otrzymasz w postaci odszkodowania, jeśli wykupisz ubezpieczenie NNW, od poważnego zachorowania itp. Dostępne w Internecie kalkulatory ubezpieczeniowe połączone z porównywarką pomogą Ci - gdy już określiłeś typ i zakres polisy - dobrać kilka produktów i wstępnie oszacować wysokość comiesięcznej składki. Po podaniu wszelkich danych w porównywarce otrzymasz na maila maksymalnie pięć najbardziej odpowiadających Twym potrzebom polis.

 

5. Umów się na spotkanie z min. dwoma agentami ubezpieczeniowymi i zadaj im wszelkie nurtujące Cię pytania - szczególnie te dotyczące niejasności w ogólnych warunkach ubezpieczenia, wszelkich wyłączeń i okresów karencji. Upewnij się, że po podpisaniu polisy możesz zmienić jej zakres. Spytaj, co się stanie, jeśli zerwiesz umowę lub nie zapłacisz składki. Dokonaj wyboru nie pod wpływem impulsu, lecz gruntownych przemyśleń, gdyż umowa ubezpieczeniowa to zobowiązanie na wiele lat.

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Porównaj polisy na życie

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Generała Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.