X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Z jaką częstotliwością wypłata odszkodowania z polisy?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Kiedy wydarzy się nam jakiś wypadek od razu myślimy o kosztach, jakie będziemy musimy ponieść za hospitalizację i rehabilitację. Niekiedy takie koszty są bardzo wysokie i może okazać się, ze niektóre z nich przekraczają nasze możliwości finansowe. W takich przypadkach niezbędna jest pomoc ze strony Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

 częstotliwość wypłaty odszkodowania

O ubezpieczeniu warto pomyśleć będąc jeszcze młodym, ponieważ można zaleźć ofertę dopasowaną do własnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że umowy różnią się od siebie, a wypłata odszkodowania będzie zależeć od wcześniej wybranych opcji, jak choćby suma ubezpieczenia.

 

Kiedy się ubezpieczyć?

 

Młodzi ludzie zazwyczaj nie myślą o zabezpieczeniu przyszłości, chociaż dla wielu z nich to najlepszy czas, aby zabezpieczyć się na przyszłość. Ubezpieczenia na życie różnią się nie tylko zakresem ochrony, ale również sumą ubezpieczenia. Wszystko zależy od rodzaju polisy i terminie jej obowiązywania.

 

Wiek również odgrywa znaczącą rolę. Młode osoby mogą liczyć na lepsze warunki umowy niż ludzie w podeszłym wieku. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu zaraz po skończeniu pełnoletności, ponieważ wtedy można wynegocjować z Towarzystwem Ubezpieczeniowym najlepsze warunki umowy.

 

Odszkodowanie z polisy

 

Wartość ubezpieczenia jest bardzo ważna, ponieważ od tego zależy kwota naszego odszkodowania. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują swoim klientom różne umowy, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, kiedy ubezpieczenie zostanie wypłacone. Jeżeli doznamy trwałego urazu lub nie będziemy w stanie wykonywać pracy fizycznej otrzyma odszkodowanie w wysokość ustalonej wcześnie sumy.

 

Możemy jednocześnie otrzymać całą sumę świadczenia, ale możemy otrzymywać odszkodowanie w ramach comiesięcznie wypłaty. Wszystko zależy od umowy podpisywanej z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. W razie śmierci ubezpieczonego cała kwota z polisy przechodzi na osobę uposażoną.

 

Dokument OWU

 

Każdy z nas chciałby otrzymać wypłatę świadczenia jak najszybciej, ale czasem nie jest to takie łatwe. W każdej umowie ubezpieczeń indywidualnych możemy spotkać się z okresem karencji. Wiele osób zabezpieczających swoją przyszłość nie wie, ze ubezpieczenie nie działa od dnia zawarcia umowy.

 

Towarzystwa stosują okres karencji, czyli czas, w którym polisa nie działa. Oznacza to, że nie otrzymamy świadczenia z polisy za zdarzenie ujęte w umowie ubezpieczeniowej, jeśli okres karencji nie minął. Niezbędne w tej sytuacji jest przeczytanie dokumentu Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, ponieważ są tam zapisane terminy i kwoty świadczeń, jakie należą się ubezpieczonemu.

 

Dokument OWU zawiera również wszystkie niezbędne informacje na temat ubezpieczyciela i jego produktu, czyli m.in. sumę składki, umowy dodatkowe i wszystkie wyłączności z umowy. Nie można liczyć na odszkodowanie, jeśli ubezpieczony popełnił samobójstwo lub umyślnie spowodował wypadek.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000671372.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.