X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Ubezpieczenie na życie a zamach terrorystyczny
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

W życiu spotykają nas różne sytuacje i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie będą ich skutki. Osoby, które chcą zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych wykupują indywidualne ubezpieczenie na życie, które chroni w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Czy możemy być jednak pewni, że ubezpieczenie zadziała w każdej sytuacji?

 zamach

Jeszcze do niedawna ubezpieczenie od zamachu terrorystycznego było praktycznie niemożliwe, ale już dzisiaj większość Towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce oferuje taką możliwość nie tylko osobom indywidualnym, ale również firmom.

 

Warunki umowy ubezpieczenia

 

Ubezpieczenia związane z ryzykiem zamachu terrorystycznego mogą różnić się od siebie w zależności od Towarzystwa, ale większość z nich ma podobne warunki regulujące umowę.

Żeby otrzymać świadczenie z polisy nie można brać czynnego udziału w akcie terroru. Jeżeli ubezpieczony w jakikolwiek sposób przyczyni się do jego powstania, czyli jest terrorystą lub jego współpracownikiem nie otrzyma odszkodowania.

 

Jedynie rodzina osoby, która zginie w zamachu terrorystycznym, jako uczestnik imprezy lub widz otrzyma wypłatę pełnej kwoty świadczenia. W przypadku doznania znacznego uszczerbku na zdrowiu, potrzebnej hospitalizacji czy rehabilitacji, ubezpieczony również może liczyć na pomoc ze strony Towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Ubezpieczenie firm

 

Duże i małe firmy mogą ubezpieczyć się od strat materialnych, jak również od utraty zysku, które zostały spowodowane zniszczeniami wywołanymi atakiem terrorystycznym. Takie ubezpieczenie może zapewnić kompleksową ochronę, a pieniądze z polisy pomogą w odbudowaniu lub remoncie w razie pożaru, wybuchu, upadku statku powietrznego lub uderzenia pojazdu, gdy ryzyka te są bezpośrednim następstwem ataków terroru, strajków i zamieszek.

 

Niestety, ubezpieczenie od ataków terrorystycznych nie jest często wybieraną polisą, ponieważ za każdą dodatkową opcję w ubezpieczeniu firma musi zapłacić niemałe pieniądze.

 

Mało popularne ubezpieczenie

 

Ubezpieczenie od ataku terrorystycznego nadal nie jest bardzo popularne. Może być to spowodowane tym, że nie doświadczyliśmy ataku terrorystycznego na „własnej skórze”. O zamachach słyszymy jedynie w telewizji mimo, ze dzieją się niedaleko granic naszego kraju, np. w Niemczech czy we Francji.

 

Ubezpieczenie od aktów terroru jest jednak dobrym rozwiązaniem i warto się nim zainteresować, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może czekać nas w przyszłości. Jeżeli zdecydujemy się na wykupienie takiego ubezpieczenia musimy pamiętać o dokładnym przeczytaniu Ogólnych Warunków Umowy, sprawdzeniu wszystkich wyłączeń i kwocie świadczenia, które Towarzystwo Ubezpieczeniowe jest zobowiązane wypłacić nam w razie zaistniałej sytuacji.

Oblicz składkę ubezpieczenia

TAGI:

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000671372.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.