X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Polisa ubezpieczeniowa dla seniora
Ocena: 4.31 - liczba głosów 13

Dziękujemy za oddanie głosu

Przejście na emeryturę nie oznacza, że ubezpieczenie na życie jest nam już niepotrzebne. Można wykupić bezterminową polisę na życie dla seniora obejmująca ochronę życia lub życia i zdrowia. Można również inwestować swoje oszczędności w polisie inwestycyjnej lub wykupić dla wnuczka polisę posagową.

 polisa ubezpieczeniowa dla seniora

 

fot. pixabay.com

 

Ubezpieczenie na życie dla seniora - Co to takiego?

Obecnie na rynku funkcjonuje kilka ubezpieczeń dla seniorów, które można wykupić do 70., 75., a nawet 85. roku życia. Są to m.in. Pogodna Jesień PZU, Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie 4life Direct oraz Spokój bliskich TU Europa (Życiedirect.pl). Polisy te mają charakter bezterminowy i zazwyczaj po uzyskaniu określonego wieku (np. 86 lat) umowa ubezpieczeniowa staje się bezskładkowa.

 

KUP UBEZPIECZENIE DLA SENIORA

 

Ochrona życia indywidualna lub małżeńska

Większość z tych produktów ma charakter typowo ochronny – senior ubezpiecza się na określoną sumę na wypadek swojej śmierci, a beneficjentami polisy są jego bliscy, którzy dzięki ubezpieczeniu otrzymują środki na godny pochówek seniora, nagrobek itp. Wysokość tych środków zależy od sumy ubezpieczenia. Polisa może być podpisana w wariancie indywidualnym lub małżeńskim – wtedy gdy umrze jeden z małżonków, drugi otrzymuje gwarantowane przez polisę środki, chyba że śmierć nastąpiła w okolicznościach objętych wyłączeniami (np. podczas dokonywania przestępstwa, w wyniku udziału w zamieszkach, aktach terrorystycznych, uprawiania sportu wysokiego ryzyka itp.). Pozostały przy życiu współmałżonek nadal może być objęty ochroną ubezpieczeniową w wariancie indywidualnym, pod warunkiem regularnego opłacania składek. Co istotne, w tego typu polisach nie jest wymagane wypełnianie ankiety medycznej, więc nabyć może ją praktycznie każdy, w zależności od zasobów finansowych. Wysokość składki zależy od sumy ubezpieczenia i jeśli nie jest ona zbyt wysoka, może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

 

Dodatkowa ochrona zdrowia…

Poza funkcją ochronną niektóre polisy oferują również ochronę na wypadek ciężkiego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Tak jest np. w przypadku polisy Spokój bliskich sprzedawanej przez konsorcjum ubezpieczeniowe działające pod marką Życie.Direct.pl. W razie ciężkiej choroby lub wypadku ubezpieczony otrzymuje wtedy do 75% sumy ubezpieczenia, polisa jest więc dla niego doskonałym zabezpieczeniem w razie problemów finansowych spowodowanych koniecznością kosztownego leczenia czy rehabilitacji. Tego typu polisa ubezpieczeniowa dla seniora daje jej właścicielowi poczucie, że nie jest całkowicie zależny od swoich bliskich i w razie poważnej choroby może samodzielnie opłacić swoje koszty leczenia, a w razie śmierci – zapewnić rodzinie środki na godny pochówek. Dla osób, które nie stać na opłacanie składek, tańszą opcją może się okazać przystąpienie do ubezpieczenia grupowego – wystarczy zasięgnąć rady agenta ubezpieczeniowego.

 

…i możliwość inwestowania

 

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe – takie jak np. PZU w polisie Pogodna Jesień – oferują seniorom możliwość inwestowania dodatkowych środków gromadzonych na polisie. To ciekawa opcja dla tych emerytów, którzy nadal pracują lub mają na tyle wysokie emerytury, że mogą sobie pozwolić na oszczędzanie i gromadzenie kapitału inwestycyjnego. Polisa umożliwia wypłatę do 10% środków, więc w zależności od ryzyka inwestycyjnego może stanowić dodatkowe źródło dochodów.

 

Innego typu inwestycją jest zakup polisy posagowej dla wnuka, pod warunkiem, że Fundator nie skończył 60 lat (niektóre polisy można zawrzeć tylko do 55. roku życia). To mądry sposób okazania swojej miłości dla potomka, znacznie rozsądniejszy niż zasypywanie go drogimi prezentami. Zgromadzone na polisie środki mogą zapewnić wnukowi dobry start w dorosłość, ale należy pamiętać, że odszkodowanie na wypadek śmierci Fundatora wypłacone będzie dopiero po osiągnięciu przez uposażonego 18. roku życia.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenianazycie.net.pl

 

 

NAJLEPSZA POLISA DLA SENIORA

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000671372.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.