X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Jakie są preferencje i obawy Polaków, jeśli chodzi o polisy na życie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Jak wykazują dane z rynku ubezpieczeń, Polacy coraz częściej wykupują polisy zdrowotne, będące rozszerzeniem polis na życie. Nadal jednak interesują ich przede wszystkim tanie ubezpieczenia i wielu obawia się polis inwestycyjnych, służących do gromadzenia środków na przyszłą emeryturę.

 

tanie ubezpieczenia

 

Dopasuj polisę na życie do swoich możliwości finansowych

 

Powodem zainteresowania polisami zawierającymi umowy dodatkowe na wypadek ciężkiego zachorowania są długie kolejki do lekarzy specjalistów i problemy z możliwością wykonania szybkich badań diagnostycznych. W przypadku wielu chorób odpowiednia i szybka diagnostyka znacznie zwiększa szanse na wyleczenie i zapewnia choremu niezbędny dla zdrowia komfort psychiczny. Co ważne, tego typu umowa dodatkowa jest stosunkowo tania, a może zapewnić nam środki finansowe na walkę z chorobą.

 

Dominują tańsze polisy terminowe…

 

Tylko w pierwszym kwartale 2015 r. liczba Polaków wykupujących polisy zdrowotne wzrosła o 32%. Wielu decydowało się jednak na stosunkowo tanie polisy. Podobnie tendencje zauważamy w przypadku wszystkich polis na życie. Polacy wykupują przede wszystkim polisy ochronne, stanowiące zabezpieczenie kredytu hipotecznego, i decydują się najczęściej tylko na te umowy dodatkowe, które dotyczą poważnego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku. Bardzo często decydują się też na ubezpieczenie grupowe, gdyż za stosunkowo niską składkę mogą ubezpieczyć się od wielu ryzyk, a dodatkowo otrzymać świadczenia na wypadek urodzin dziecka, śmierci teścia itp. Oba typy polisy łączy terminowy charakter umowy – oznacza to, że decydujemy się na objęcie ochroną ubezpieczeniową na określony czas, a potem –albo po dacie wygaśnięcia polisy, albo przy zmianie pracy, w przypadku za – nie jesteśmy objęci tą ochroną. Oznacza to, że w przyszłości może się okazać, iż spora grupa Polaków ok. 60. roku życia chciałaby wykupić ubezpieczenie, ale po prostu ich na to nie stać.
Nadzieję budzą jednak nowe produkty ubezpieczeniowe dedykowane dla seniorów, które można wykupić w niektórych wypadkach nawet do 85. roku życia.

 

Obawy przed polisa inwestycyjną

 

Wśród Polaków nadal pokutuje obawa przed wykupieniem polisy na życie o charakterze inwestycyjnym, mimo że zdajemy sobie doskonale sprawę, że nasze przyszłe emerytury nie zapewnią nam środków na godne życie. Obawa ta podyktowana jest z jednej strony małą znajomością działania rynku TFI, z drugiej – strachem przed ryzykiem inwestycyjnym. W minionych latach głośno było o polisach inwestycyjnych, które nie tylko nie przyniosły ich właścicielom oczekiwanych zysków, ale narażały ich na duże koszty w momencie zerwania umowy. Od początku br. obowiązują przepisy, które nakazują agentom ubezpieczeniowym szczegółowo zapoznawać klientów z warunkami umowy polisy, przestrzegać ich o ryzyku inwestycyjnym konkretnych TFI oraz uświadamiać, jakie kary poniosą w przypadku zerwania umowy. Towarzystwa ubezpieczeniowe muszą jasno komentować, które fundusze inwestycyjne są obarczone dużym ryzykiem inwestycyjnym, a które są bardziej bezpieczne. Oczywiście te informacje są też podane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, ale klienci często po prostu ich nie czytają. UOKiK dodatkowo kontroluje wszelkie wprowadzane przez towarzystwa ubezpieczeniowe polisy inwestycyjne pod kątem tzw. opłat likwidacyjnych (wartości wykupu itd.). Ubezpieczeni mają mieć także zapewnione prawo do odstąpienia od umowy ubezpieczenia na życie o charakterze inwestycyjnym informacji w ciągu 60 dni od dnia otrzymania po raz pierwszy rocznej informacji o wysokości świadczeń przysługujących im z tytułu zawartej umowy.

 

Wszystkie te zabiegi mają sprawić, że Polacy będą chcieli się ubezpieczać i powierzać towarzystwom ubezpieczeniowym swoje oszczędności, a szukając polisy, nie będą się kierowali tym, że jest tania, ale zakresem ochrony i wiarygodnością danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Sprawdź oferty towarzystw ubezpieczeniowych

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000671372.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.