X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Firmy ubezpieczeniowe na życie – jak je sprawdzić?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Ubezpieczenie na życie to na tyle ważne oraz długoterminowe zabezpieczenie naszego zdrowia i życia, że każdy chce zawrzeć umowę z wiarygodnym i cenionym ubezpieczycielem. Jak sprawdzić firmy ubezpieczeniowe na życie, których jest na rynku kilkadziesiąt?

 

firmy ubezpieczeniowe na życie

 

Sprawdź ranking ubezpieczycieli!

 

Dobry ubezpieczyciel to gwarancja naszego bezpieczeństwa w równie dużym stopniu jak dobra polisa. Jak wyłuskać najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe w mrowiu ofert? Nie do końca możemy sugerować się reklamą – ona zwykle pokazuje tylko najlepsze strony danej firmy. Reklamują się firmy pożyczkowe, reklamował się Amber Gold i – jak wiemy z doświadczenia – nie zawsze wiara w to, że na reklamę stać najlepszych, okazuje się słuszną taktyką. Znacznie lepszym sposobem jest poszperanie w Internecie i… wywiad wśród innych posiadaczy polis na życie.

 

Zacznijmy od rankingu…

 

Jedną z metod internetowego śledztwa jest sprawdzenie rankingów towarzystw ubezpieczeniowych, które są dostępne na stronach portali zajmujących się tematyką ubezpieczeń. Mają one tę zaletę, że oceny dokonują internauci – a więc klienci. Ranking obejmuje zazwyczaj 25 największych ubezpieczycieli, którzy oceniani są pod kątem ogólnego zadowolenia, przebiegu procesu zakupu, ceny polisy, wysokości odszkodowania i przebiegu procesu likwidacji szkody. Internauci oceniają, głosując na danego ubezpieczyciela i przyznając mu w każdej z kategorii punkty w skali 1-5.

 

Ranking posiada dodatkowo miejsce na uzasadnienie swojej oceny, możemy więc przeczytać opinie innych klientów. Należy jednak liczyć się z tym, że część z tych opinii nie jest prawdziwa i może być tworzona albo przez nieuczciwa konkurencję, albo przez agentów ubezpieczeniowych pracujących dla danego ubezpieczyciela. Nie traktujmy więc wyników rankingu śmiertelnie poważnie, ale z uwagą czytajmy opinie, wyszukując te, które wydają się prawdziwe. Może się bowiem okazać, że dany ubezpieczyciel jest nagminnie ganiony przez różnych klientów za długotrwały proces odszkodowawczy i jawną niechęć w uznawaniu zasadności przyznania odszkodowania – dotyczyć będzie to szczególnie ubezpieczeń od nieszczęśliwych wypadków i polis dodatkowych na wypadek poważnego zachorowania.

 

Szybki przegląd forum i… artykułów

 

Opinie na temat ubezpieczycieli znajdziemy również na forach internetowych. Warto zaglądać na fora portali poświęconych tematyce ubezpieczeń, które są na tyle rozbudowane, że opinie o ubezpieczycielach stanowią odrębną kategorię. Wyłuskujmy z morza opinii te wartościowe, opisujące konkretne zachowanie ubezpieczyciela w danej sytuacji, i porównujmy je z opiniami o innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Forum dostarczy nam jednak tylko ogólnego pojęcia o tym, czy dany ubezpieczyciel jest lubiany, czy krytykowany. Możemy ocenić je pod względem ilościowym (ogromna liczba negatywnych opinii o konkretnym ubezpieczycielu może dać nam do myślenia), ale swój osąd zbudujmy również na opiniach ekspertów. A te możemy znaleźć w Internecie na stronach dzienników, tygodników i miesięczników posiadających dział zajmujący się zagadnieniami prawnymi, finansowymi i ubezpieczeniami, a najlepiej na stronach czasopism branżowych.

 

Pomocne mogą być również niezależne portale zajmujące się podobną tematyką (money.pl, bankier.pl) lub strony multiportali internetowych z branży ubezpieczeń. Sprawdźmy, czy nasz ubezpieczyciel otrzymał jakieś nagrody przyznawane przez instytucje cieszące się powszechnym uznaniem i co piszą o nim specjaliści wypowiadający się na temat ubezpieczeń. Skontrolujmy, czy nie był wymieniany przy okazji nagłaśnianych przez prasę afer, których ofiarą padli klienci. Internet jest pod tym względem istną kopalnią wiedzy i bez trudu znajdziemy w nim potrzebne informacje.

 

I pytanie do znajomych…

 

Ostatnim elementem pomocnym w zdobyciu opinii o ubezpieczycielu będą nasi przyjaciele i znajomi, koledzy w pracy itp. Często jest to źródło znacznie bardziej wiarygodne niż fora. Jeśli pracujemy w dużej firmie, łatwo znajdziemy chętnych do podzielenia się z nami swymi doświadczeniami z konkretnym ubepieczycielem. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze to, co jest dobre dla naszego kumpla z pracy, będzie też dobre dla nas, dlatego sugerujmy się ich opinią, ale ostatecznego wyboru dokonajmy sami.

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Sprawdź opinie internautów na naszym forum!

powrót

Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o.

ul. Sycowska 44

51-319 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000216153, Wysokość kapitału zakładowego: 1 100 000 złotych, opłacony w całości.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.