X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Dobre ubezpieczenie na życie, czyli jakie?
Ocena: 5.00 - liczba głosów 1

Dziękujemy za oddanie głosu

Bardzo często myśląc o zakupie ubezpieczenia na życia, określamy je jako „dobre”. Nawet w rozmowach ze znajomymi mówimy, że szukamy dobrego ubezpieczenia. Tylko co to właściwie oznacza? Jaką polisę można nazwać dobrą? Czy w ogóle dobre ubezpieczenie na życie istnieje?

 

dobre ubezpieczenie

 

fot. pixabay.com

 

Dobre ubezpieczenie na życie, to przede wszystkim takie, które odpowiada potrzebom ubezpieczonego. Chroni go w takim czasie i takim wymiarze, jak ubezpieczony tego oczekuje. Jest do niego doskonale dopasowane. Jednym z elementów, które zdecydowanie należy wziąć tutaj pod uwagę jest czas trwania polisy.

 

Sprawdź nasze oferty!

 

Na długo czy na krótko?

 

Obecnie, na rynku funkcjonują dwa rodzaje ubezpieczeń na życie. Są to polisy terminowe i bezterminowe. To, którą polisę wybierzemy zależy od indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości, ale również od dostępności danego typu rozwiązania. Polisy terminowe występują w dwóch rodzajach. Jeden z nich to polisy wieloletnie, gdzie minimalny okres ubezpieczenia to 5 lat, maksymalnie może być na przykład 30 lub do osiągnięcia określonego wieku ubezpieczonego. Drugi to taki, gdzie umowa od razu zawierana jest na określony czas i klient nie może zadecydować czy będzie to krótszy czy dłuższy okres. Ale może ją rozwiązać wcześniej lub później zawrzeć na nowo. Zwykle są to polisy wypadkowe, zawierane na 5 lat. Jeżeli chodzi o bezterminowe ubezpieczenie na życie, to trwa ono aż do śmierci ubezpieczonego albo do momentu, w którym on sam zadecyduje o przerwaniu ochrony.

 

 

Zakres ubezpieczenia

 

Drugą, bardzo ważną kwestią jest to, co w danej polisie się znajduje. Dobre ubezpieczenie na życie, to ubezpieczenie kompletne, zawierające w sobie wsparcie praktycznie na każdą ewentualność, jaka może nas spotkać w życiu. Jeżeli tylko jest to możliwe, najlepiej byłoby wykupić sobie taką właśnie polisę. Dzięki niej, niezależnie od rodzaju negatywnych okoliczności możliwe byłoby uzyskanie wsparcia. Czego można oczekiwać w kompleksowym ubezpieczeniu?

  • ochrony życia – dzięki tej opcji bliscy dostaną finansowe wsparcie, gdy zabraknie ubezpieczonego,

 

  • ochrony zdrowia w przypadku choroby – dzięki temu, po uzyskaniu diagnozy stwierdzającej poważną chorobę ubezpieczonego może on uzyskać świadczenie, które pokryje koszty leczenia,

 

  • ochrony zdrowia w przypadku pobytu w szpitalu – jest to ubezpieczenie, które pozwoli pokryć straty związane z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim, czy też zrekompensuje finansowo czas spędzony w szpitalu,

 

  • ochrony zdrowia w przypadku operacji – to opcja, która zapewnia rekompensatę finansową w sytuacji, gdy ubezpieczony musi poddać się operacji lub innemu zabiegowi medycznemu. Wiadomo, że na jego skutek zostaje na trochę wyłączony z normalnego funkcjonowania i taka rekompensata z pewnością się przyda,

 

  • ubezpieczenia na wypadek uszczerbku na zdrowiu – jest opcja typowo wypadkowa. Jeżeli na skutek zdarzenia losowego dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu firma wypłaca świadczenie. Jego wysokość jest zależna od stopnia uszczerbku i sumy ubezpieczenia,

 

  • ubezpieczenia na wypadek inwalidztwa – jest to również opcja wypadkowa, która gwarantuje jednorazową wypłatę w sytuacji, gdy pod wpływem zdarzenia losowego dojdzie do całkowitego inwalidztwa osoby ubezpieczonej. Te pieniądze mogą pomóc w ułożeniu sobie życia na nowo.

 

Nie bez znaczenia są również kwoty, które można za każde z tych zdarzeń uzyskać. Dobre ubezpieczenie na życie to takie, które pozwoli zaspokoić sto procent potrzeb finansowych. Dzisiejsza oferta polis pozwala indywidualnie określać wysokość oczekiwanych świadczeń, co jest bardzo korzystne dla klientów. Jeden może potrzebować 50 tys. zł w przypadku inwalidztwa, a inny 100 tys. zł. Są to kwestie indywidualne i warto je bardzo dokładnie przemyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

 

A czym kierować się ustalając sumy? Z pewnością, należy wziąć pod uwagę swoje osobiste potrzeby, zasoby finansowe i możliwości. Wiadomo bowiem, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka. Lepiej jednak jest mieć dobre ubezpieczenie na niepełną kwotę, niż wysoko płacone, ale niekompletne. 

 

  

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Dostosuj polisę do własnych wymagań

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000671372.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.