X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Polisa na życie - dopasuj ją do swoich potrzeb
Ocena: 4.50 - liczba głosów 2

Dziękujemy za oddanie głosu

Decyzję o zakupie polisy na życie podejmujemy albo w wyniku chłodnej kalkulacji, bo np. musimy zdobyć zabezpieczenie pod kredyt hipoteczny, albo pod wpływem emocji, gdy czytamy doniesienia prasowe o tragicznych wypadkach lub słuchamy opowieści o problemach naszych znajomych. Bez względu na powody warto dostosować ten produkt do naszych potrzeb.

 

dopasowanie polisy na życie

 

fot. pixabay.com

 

    Dobierz odpowiednią polisę 

 

Wybierając polisę na życie, musimy przede wszystkim wyznaczyć sobie jego cel, bo od niego zależeć będzie zarówno typ polisy, jak i jej zakres. Jeśli zależy nam wyłącznie na zabezpieczeniu rodziny na wypadek naszej śmierci, do dyspozycji mamy polisy ochronne i pozostaje nam tylko określić, czy zależy nam na ochronie terminowej (na określony czas, np. moment, gdy nasze dzieci będą dorosłe) czy bezterminowej (do końca życia), oraz wyznaczyć sumę ubezpieczenia adekwatną do naszych trzyletnich zarobków. Takie zabezpieczenie umożliwi naszym bliskim uniknięcie kłopotów finansowych, gdyby zabrakło jednego z żywicieli rodziny.

 

Rozszerzona ochrona

 

Jeśli nasza polisa na życie ma mieć większy zakres ochrony, do wyboru mamy różnego typu umowy dodatkowe. Zabezpieczą nas one na wypadek nieszczęśliwego wypadku, którego skutkiem może być śmierć, kalectwo lub uszczerbek na zdrowiu, poważnego zachorowania, czasowej lub stałej niezdolności do pracy, pobytu w szpitalu i operacji. Ochroną ubezpieczeniową możemy objąć również naszego współmałżonka bądź partnera i dzieci. Na rynku jest wiele tego typu produktów i właściwie każda polisa – zarówno terminowa, jak i bezterminowa, o charakterze oszczędnościowym czy inwestycyjnym jest wyposażona w tego typu umowy. Niektóre oferują również pakiet medyczny, a wiele z nich usługi Assistance, w których zakres może wejść transport medyczny na terenie kraju i poza nim, opieka nad dziećmi oraz innymi domownikami wymagającymi opieki, pomoc psychologa itp.

 

Gromadzenie kapitału dla siebie

 

Pozostaje nam więc określenie, czy celem naszej polisy będzie wyłącznie rozszerzona ochrona nas i naszej rodziny, czy zależy nam również na inwestowaniu środków finansowych. Jeśli celem tej inwestycji jest nasza emerytura, powinniśmy wybrać jedną z polis ochronno-inwestycyjnych, z których większość ma charakter długoterminowy. Umożliwiają one samodzielne określenie, jaka cześć składki będzie przeznaczana na ochronę, a jaka na pomnażanie kapitału – wszystko zależy od tego, co jest dla nas ważniejsze. Możemy sami zarządzać naszym portfelem inwestycyjnym i określić strategię inwestowania w fundusze kapitałowe – w sposób bezpieczny, zrównoważony lub agresywny. Osoby, które nie znają się na inwestowaniu, powinny jednak zdać się na ubezpieczyciela, który będzie to robił za nas. Pamiętajmy, że tylko część składki może być gromadzona na funduszu z zagwarantowaną stopą zwrotu, więc nasz kapitał w mniejszym lub większym stopniu narażony będzie na ryzyko inwestycyjne – stąd długoterminowość tego typu polis. Polisy ochronno-inwestycyjne mają jednak tę zaletę, że wielu ubezpieczycieli umożliwia wpłatę dodatkowych środków w zależności od sytuacji finansowej i okresowe zawieszanie wpłaty składek, gdy mamy problemy finansowe. Jest to więc dobre, bo elastyczne rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą o nierównomiernych dochodach.

 

Zabezpieczenie dla dziecka

 

Inną formą inwestowania w przyszłość jest polisa posagowa. Jej beneficjentem są dzieci, które po uzyskaniu pełnoletności mogą dzięki nam uzyskać pieniądze na dobry start w dorosłość. To dobre rozwiązanie np. dla osób samotnie wychowujących dziecko albo dla dziadków, dalszych krewnych czy przyjaciół rodziny, którzy chcą zainwestować w przyszłość młodego człowieka, jednocześnie zapewniając mu bezpieczeństwo finansowe w razie swojej śmierci, gdyż wykupując umowę dodatkową możemy przerzucić obowiązek opłacania składek na ubezpieczyciela.

 

Jak widać, typów polis i umów dodatkowych jest wiele, musimy tylko dostosować je do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że zawsze warto się ubezpieczyć – im wcześniej, tym nasze składki będą niższe. Jeśli więc nie stać nas na inwestowanie w przyszłość, wykupmy polisę ochronną, w miarę możliwości rozszerzając ją o te ryzyka, które mogą najbardziej zagrażać nam i naszej rodzinie.

 

 

Redakcja portalu: ubezpieczenienazycie.net.pl

 

 

    Sprawdź jakie to łatwe 

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000671372.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.