X
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Więcej informacji Akceptuj

Infolinia: 9:00 - 17:00

71 736 75 55

Blog ekspercki

Polisa na życie czy polisa posagowa - co wybrać?
Ocena: 4.00 - liczba głosów 3

Dziękujemy za oddanie głosu

Dla rodziców posiadających dzieci polisa na życie jest przydatnym zabezpieczeniem na wypadek śmierci, choroby lub nieszczęśliwego wypadku żywiciela rodziny. A może warto zamiast typowej polisy ochronnej wykupić polisę posagową, która nie tylko chroni, ale też zabezpiecza przyszłość naszego dziecka?

 

polisa posagowa

 

 

Zapewnij dziecku bezpieczną przyszłość

 

Rozstrzygnięcie tego dylematu zależy od tego, jak liczna jest rodzina, jak wyglądają jej finanse i kto jest jej głównym żywicielem. Jeśli mamy do czynienia ze średnio zarabiającą rodziną z dwójką lub trójką dzieci, w której głównym żywicielem rodziny jest ojciec, lepszym rozwiązaniem będzie wykupienie ochronnej polisy na życie i poszerzenie zakresu ochrony o umowy dodatkowe, zabezpieczające wszystkich członków rodziny na wypadek nie tylko śmierci, ale również następstw nieszczęśliwych wypadków, ciężkiej choroby, utraty pracy obojga rodziców itp.

 

W Polsce nadal rzadko zdarza się, by rodzinę mogła utrzymywać jedna osoba, więc nagła śmierć lub choroba współmałżonka, nawet jeśli mniej zarabia, może być poważnym ciosem finansowym. Jeśli szczególnie zależy nam na zapewnieniu przyszłości dziecka, a nasz współmałżonek dobrze zarabia i jest w stanie utrzymać dom na wypadek naszej śmierci lub choroby, dobrym pomysłem będzie polisa posagowa. Trudno bowiem przewidzieć, czy zawsze będzie tak dobrze zarabiał i czy z chwilą gdy nasze dziecko uzyska pełnoletniość, będzie go stać na wysłanie pociechy na studia, kupno mieszkania itp. Podobnie będzie w przypadku, gdy samotnie wychowujemy dziecko albo chcemy zabezpieczyć przyszłość naszego wnuka czy siostrzeńca. Fundatorem polisy posagowej nie musi być wyłącznie rodzic, lecz np. dziadek, stryjek czy przyjaciel rodziny.

 

Wybór polisy a wysokość składki

 

Wysokości składek w polisach na życie zależą od bardzo wielu czynników – typu polisy, wysokości sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego, jego stanu zdrowia, uprawianego zawodu i hobby oraz ilości umów dodatkowych, które mają zwiększyć zakres ochrony. Im młodszy wiek ubezpieczonego w ubezpieczeniu na życie, tym niższe składki.

 

W polisie posagowej liczy się z kolei wiek dziecka – im wcześniej wykupimy dla niego ubezpieczenie, tym więcej środków zdołamy zaoszczędzić. Przy minimalnej miesięcznej składce w wysokości 100 zł nasze dziecko u progu dorosłości otrzyma ok. 42 tys., co da mu 700 zł miesięcznie przez pięć lat studiów.

 

Wysokość składki może być jednak różna – zależy od możliwości finansowych i sumy, na jaką chcemy się ubezpieczyć. Analizując oferty, należy przyjrzeć się szczegółowo ogólnym warunkom ubezpieczenia i wszelkim wyłączeniom, czyli sytuacjom, w których gwarantowana w polisie suma ubezpieczenia nie będzie wypłacona z winy ubezpieczonego. Polisa posagowa ma tę zaletę, że możemy np. wybrać stosunkowo małą wysokość comiesięcznej składki, a wpłacać dodatkowe kwoty w miarę przypływu gotówki. To dobre rozwiązanie dla osób, które np. mają działalność gospodarczą i nieregularne dochody. Osoby o większych dochodach i bardziej obeznane z tematem inwestowania mogą zdecydować się na polisę inwestycyjną, zarówno na życie, jak i posagową. Osoby bardziej ostrożne powinny zdecydować się na polisy ochronno-oszczędnościowe.

 

Wybór ofert jest spory, a we wstępnej kalkulacji wysokości składki pomogą nam przeglądarki ofert połączone z kalkulatorem, które oferuje większość towarzystw i agencji ubezpieczeniowych. Nasz wybór warto skonsultować i przeanalizować z agentem ubezpieczeniowym – dzięki temu zyskamy pewność, że kupiliśmy produkt, który zabezpieczy nasze dzieci na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i zapewni im dobry start w dorosłość.

 

Redakcja portalu ubezpieczenienazycie.net.pl

 

Sprawdź oferty polis posagowych

powrót

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k.

ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8

53-659 Wrocław

tel. 71 736 75 55

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS: 0000671372.

O naszej firmie:

Od 2006 roku pomagamy Wam w wyborze właściwych rozwiązań ubezpieczeniowych. Współpracujemy z ponad 30 firmami ubezpieczeniowymi, co sprawia, że znajdziecie u nas najbardziej atrakcyjną ofertę. Zaufało nam już ponad 160 tysięcy klientów.
Zaufaj i Ty.

Nasza firma jest wpisana do rejestru pośredników ubezpieczeniowych, pod nr: 11166643/A, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy Pl. Powstańców Warszawy 1.